Betondaki Sarışın Harry Bosch Serisi 3

9,3/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
936 gösterim
Los Angeles sokaklarında işlediği seri cinayetlerde kurbanlarının yüzüne kartvizit bırakan bir katil dolaşmaktadır. Adı bilinmeyen katilin yeni adı ise Bebekçi'dir.

Şehrin tüm emniyet teşkilatını ve Harry Bosch adındaki bir dedektifi de peşinde koşturan katil her yeni günü ve geceyi bir kabusa çevirmiştir. Harry Bosch sonunda asıl katili öldürür. Ne var ki bir başka katil Bebekçi'nin kaldığı yerden işine devam edecek, dedektif ise Los Angeles'in tanıdığı karanlık sokaklarından, kendi yüreğinin tanımadığı karanlığına yürüyecektir.

Edgar ödüllü yazar Michael Connely, Betondaki Sarışın'la mesleğinde yepyeni bir sayfa açarak, okurları mahkeme salonlarındaki çatışmalardan, sadist bir katilin izini süren soluk kesici maceralara taşıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2000
 • Sayfa Sayısı:
  446
 • ISBN:
  9789752101227
 • Orijinal Adı:
  The Concrete Blonde
 • Çeviri:
  Füsun Doruker
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur D. 
19 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Roman klasik Connelly tadında ilerleyen, Bosch karekteri ile okuyucusunu iyice bağdaştıran harika bir roman hatta heyecan serinin önceki kitaplarına göre biraz daha üst seviyelerde. Çünkü hem cinayet soruşturması devam ederken diğer taraftan da farklı bir daldan Bosch'un mahkemesi devam etmektedir, mahkeme sahnelerinde de Connelly ustalığını yine sonuna kadar konuşturmuştur. Connelly bu romanında alışık olduğumuz kelimeler ile oyunlarına bu sefer fazla bir şekilde yer vermiştir hatta özellikle Victoria Secret ile ilgili Bosch'un yaptığı espriye bayağı bir güldüm, bir başka örnek olarak ise doktorumuz John LOCKE, tabiki Lost dizisinde karşımıza çıkan bu isim çoğumuzun da bildiği gibi 1632 – 1704 tarihleri arasında yaşayan ünlü bir İngiliz filozofu. Romanı okurken katili buldum ama bu sefer katili bulabilelim diye Bosch bizlere çok yardım ediyor.

Kitaptan 3 Alıntı

Bir gazete muhabiriyle konuşurken mantıklı sözler bulmak zorundasınız. Çünkü sözleriniz kağıda dökülür ve ertesi gün, hatta ömür boyu yakanızı bırakmaz.

Betondaki Sarışın, Michael ConnellyBetondaki Sarışın, Michael Connelly

Karanlık bir çukur, her tarafımızı saran derin bir karanlığın yalnızca bir tek deliğidir.

Betondaki Sarışın, Michael Connelly (Nathaniel Hawthorne Mermer Fanus kitabından)Betondaki Sarışın, Michael Connelly (Nathaniel Hawthorne Mermer Fanus kitabından)