Beyaz Eldiven Sarı Zarf

6,5/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
489 gösterim
Bir solukta okuyacağınız, birbirinden ilginç zekâ ve akıl oyunlarının zihninizi felce uğratacağı yeni bir Celil Oker fenomeni...
Celil Oker, o hep alışageldiğimiz üslubuna kimi zaman gerilimi kimi zaman da mizahı ekleyerek yazdığı bu polisiye öykülerinde okuyucuyu çok yakından tanıdığımız kahramanı Dedektif Remzi Ünal karakteriyle yepyeni serüvenlere davet ediyor. Zekice kurgulanmış öykülerinde bazen sıradan insanların bile karmaşık gibi görünen, profesyonelce işlenmiş cinayetleri çözümlemekte ne kadar yetenekli olabileceklerini gözler önüne sererken, bizleri bilinçaltımızın en ücra köşelerine kadar inen "derin" ve "karanlık" bir yolculuğa çıkarıyor.
Eğer polisiye türünden hoşlanıyor ve "insan" denilen muammayı daha da yakından tanımakla ilgileniyorsanız bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789752113800
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Feyzi Demirelli 
07 Nis 18:24 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Celil Oker'e ait bu kitap bir roman değil. Kısa polisiye öykülerden oluşan biraz Sherlock Holmes tarzında yazılmış bir eser. Polisiye hikayelerden ziyade polisiye romanları tercih eden biri olarak bir roman kadar keyif alamasam da zekice kurgulanmış hikayeler olduğunu söyleyebilirim. Özel Dedektifimiz Remzi Ünal yine bu kitapta karşımıza çıksa da bütün hikayelerde yok. En beğendiğim hikaye "Muhtar Hanim" hikayesiydi. Hatta üzerinde yeterince çalışılsa bir roman bile yazılabilir.