Beyin Nasıl Özgürleşir Sistem,Strateji,Amaç

8,7/10  (7 Oy) · 
6 okunma  · 
5 beğeni  · 
88 gösterim
Meslek sınırlayıcı, eğitim yönlendirici, yetenek gereksiz ve hedefler hakarettir. Sistem; zekayı ölçer, kapasiteyi zorlar, mesaiyi ödüllendirir. Oysa; bilgi yük, ödüller tehlikeli, unvanlar tuzak, hayaller ölümcüldür. Yolun henüz başında bile, manevra kabiliyeti olan özgür bir beynin hissettikleri, hantal bir yaşam tarzının yol açtığı düşünce yapısının bir ömür boyu kazandıklarından çok daha fazladır.Toplumun aynaya bakacak, durup bir şey üzerine düşünecek vakti hiç olmamıştır. Ama zaten kimse size dünyaya çoğunluğu adım adım izlemek üzere geldiğinizi söylememişti.
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786059113816
 • Yayınevi:
  Kamer Yayınları
 • Kitabın Türü:
ÖMER CAN KOÇ 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap tek kelime ile harka. Böyle bir kitabın bizim ülkemizden biri tarafından kaleme alınması gurur verici. Reha Bey sistemi sorguluyor, ama sorgulamakla kalmıyor, kendi hayatından kesitlerle çıkış yoluda gösteriyor, Hani klasik şunu yapma bunu yap diye kitap yazanlar vardır ya, bilirsiniz onları dereye düşse , geçen arkadaşlarla rafting yapıyorduk diye anlatırlar. Bu adam onlardan değil, Ne yapmak gerektiğine değil nasıl yapmak gerektiğinide gösteriyor Diğer kitaplarını da muhakkak okuyacağım. Bizim ülkemizin perspektifinden bakarak kısır döngümüzü çok güzel anlatmış. Kitaptan bir alıntı , ^^Hiç bir şey yapmadan , yapabileceğine dair kanıt göstermeden ; her şeyi yapabilecek potansiyeli olduğunu ispatlama yarışı, toplumun ortak belası oldu .^^

Kitaptan 4 Alıntı

ÖMER CAN KOÇ 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hiç bir şey yapmadan , yapabileceğine dair kanıt göstermeden ; her şeyi yapabilecek potansiyeli olduğunu ispatlama yarışı, toplumun ortak belası oldu .

Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha NazlıBeyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı
ÖMER CAN KOÇ 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Nesillerin kendine güven eksikliği ortalamasının ben nesli ile birlikte çok fazla arttığı söylenir. Kendine çok daha fazla güvenmesi gereken bu nesil , online ortamlarda birilerinin zorbalığa maruz kalmasını görerek büyüdüler , ortaya atılmaktan ve alay edilmekten korktular. Ve işin uzmanlarına göre bu yüzden tüm dünyadaki gençler birbirinin aynısı ilgi alanlarına sahip olduğunun , herkes gibi yaşadığını, herkesin sevdiği şeyleri sevip ,nefret ettiği şeylerden nefret ettiğini ispatlamaya giriştiler. Tüm internetteki gençler birinin şikayet ettiği her şeyi anında sahiplendiler, kendilerinde de aynı duygu olduğunun iddia ettiler. Sabahları uyanamamayı , kitap okuyamamayı , meseleleri dışarıdan bilgi edinerek çözememeyi, okulun ve hayatın sıkıcı olduğunu genel kural olarak kabul ettiler. Bu eksikliklerini abartılı duygular ve sloganlarla kapatmaya çalıştılar. Ama ortak dert yanılan her şeyi sahiplendiler, kendilerinde bunu aşacak gücü bulamadılar.

Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha NazlıBeyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı
Çiğdem 
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Anlık ihtiyaçlarımız ve toplum baskısı hayatımızı esir almamalı. Herkes kendi hayatını yaşamaktan sorumlu. Tam da bizim yapmamıza ihtiyaç duyulan ve sadece bizim yapabileceğimiz işleri bulup kimseden korkmadan bunları yapana kadar sadece ömür geçiyor. Ne gelir, ne takdir; hayata yapmak için geldiğiniz şeyi yapmıyor olmaya teselli olamıyor.

Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 53)Beyin Nasıl Özgürleşir, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 53)