Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun

7,1/10  (29 Oy) · 
61 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.287 gösterim
Hayatta en çok çayı seven, yıllarca Jean-Jacques Rousseau, Sokrates okuduğu halde dönüp dolaşıp babaannesinin laflarını hatırlayan, gündelik dertleri önemsemeyen, üşengeçlikte sınır tanımayan bir genç adam; Beyinsiz Adam. Neredeyse hiç görüşmediği ve onu evlatlık aldıklarından şüphelendiği anne babası, onun için üzülen ancak mahallenin dedikodularından fırsat bulup da pek ilgilenemeyen babaannesi, kirayı ödeyemediği için kapısını sık sık çalan ev sahibinden başka kimsesi yok; gerek de yok zaten! Ama… Herkesin hayatında bir gün hiç hesapta olmayan olaylar cereyan edebilir. Mesela bir gece tanıştığınız bir kız değiştirebilir hayatınızı ve adı Bedia olabilir o kızın… Aşk her insanın hayatında yanardağ patlaması etkisi yaratabilir, peki ya Beyinsiz Adam'ın? Hakim Türkmen, bildiğimizi sandığımız bir hayatı aslında hiç bilmediğimizi gösterirken, kahkahalar attırıyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786050814163
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Granitt 
25 Nis 00:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Twitter kullanmıyorum ve yazarında Twitterdan çıktığını aldıktan sonra öğrendim.okurken eğlendim evet güzel yerler vardı diye hatırlıyorum ama aradan biraz zaman geçince hiç okumamışim gibi bir boşluk bıraktı.Zaten bu tarzda bir kitaptanda büyük bir şey beklemek doğru olmazdi zaten guzel ve eğlendirici bir kitap.tavsiye ederim.Soluklanmak için ideal.

Corpus 
19 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 3/10 puan

Şu sıralar tamamını sevebileceğin bir kitap bulmak ne zor.
Kitabın yazarını tanıyor olsaydım gerçekten şunu sormak isterdim: Bu kitabın amacı neydi?

Güldüğüm yerler oldu mu?
Evet.

Hoş betimlemeler var mıydı?
Evet.

Fakat kimseye mutlaka okuyun diyebileceğim bir eser değil. Farklı bir pencere görmek isterseniz ve alacak kitaplar listeniz benimki kadar kabarık değilse alın diyebilirim ancak.

Ayşegül Balcı 
10 Tem 08:22 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yazıklar olsun.. Sosyal medya fenomeninin kaleme aldığı bir roman. Okunmaya değer mi bilemiyorum ama kahkaha atmak olmasa da gülümsemek istiyorsanız okuyabilirsiniz. Üşengeç, umursamaz bir adamın hayatını, abartılı ama tatlı bir üslupla anlatıyor ve bir kadının ona yaşattığı değişimden bahsediyor.

Mehmet Y. 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnternet fenomenlerinden Beyinsiz Adam'ın Yazıklar Olsun adlı romanı. Adeta bir stand up gösterisinin metinlerini okuyor gibisiniz. Gülmek için çok ideal, epeyce güldüm. Sıkı espriler var.

Beatrix 
30 Tem 16:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okuyalı uzun zaman oldu. Ama çok sevdiğim bir kitap olduğu için inceleme yazmak istedim. Kıkırdayarak okuduğum tek kitap sanırım. Çok eğlenmiştim okurken. Şuan arkadaşımda kitap, alınca tekrar okuyacağım :)

Fatma Döner 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken kahkahalar attığım yok artık dediğim ve okuduktan sonra en az bir ay boyunca herkese bahsettiğim tek kitap. Tek kelimeyle harika...Beyinsiz adam üniversite okumuş bir insan ancak bu kadar beyinsiz olabilir :))

Betül Reyhan UĞUZ 
16 Haz 00:12 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kahkahalar eşliğinde hayatı sorgulatan kitap...Aslında hep yaşadığınız olaylara farklı bir boyuttan bakmanıza sebep olacak...Mühendis olduğu halde sadece bi "ofisboy" o layık hayalleyen genç adamın güldürürken hüzünlendiren hikayesi...

Kitap okumak 
23 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Twitter dünyasında tanınan yazarın kaleme aldığı hafif, eğlenceli ve akıcı bir romanı. Kitap kahkahalar eşliğinde akıp gidiyor ancak bitirdiğinizde geriye bir şey kalmadığını fark edebilirsiniz.

Kitaptan 8 Alıntı

Dünyanın en güzel manzaralarından biri sevdiğim kadının yatağında uzanmış kitap okurkenki halidir. Sevdiğin kadın masada ders çalışırken de çok güzel görünür. Elektrikli süpürgeyle kanepelerin altını süpürürkende harikuladedir. Yıkanmış bulaşıkları yerleştirirken de ayrıca güzeldir. Sonuç olarak sevdiğim kadının içinde yer aldığı bütün görüntüler fevkaladedir. Çünkü içinde o vardır.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen (Sayfa 150)Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen (Sayfa 150)
Beyza Gündoğan 
24 Tem 18:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllarca Jean-Jacques Rousseau, Aquinalı Thomas, Sokrates okumuştum ama onların söylediklerinin hiçbiri aklıma gelmiyor, dönüp dolaşıp babaannemin laflarını hatırlıyordum.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim TürkmenBeyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen

Daha önce bir kaç kez dolmuşçuların ısrarlı kornaları sonucu dayanamayıp binmiş ve gitmem gerekenlerden farklı yerlere gitmek zorunda kalmıştım.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim TürkmenBeyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen
Corpus 
12 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

...bir başka deyişle aslında hiç bulunmak istemediğiniz bir yerde nasıl olup da huzur duyabilirdiniz?

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim TürkmenBeyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen
Corpus 
17 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Üzerinde mumlar yanan bir pasta kafenin ortasındaki masaya geldi ve Vatan alkışlar eşliğinde mumlara üfledi. Işıklar açıldı. İnsanlar Vatan'ın doğduğunu yeni haber almışçasına bir coşku içindeydiler. Oysa nereden baksan otuz yıl olmuştu. Vatan büyük bir iş başarmış gibi tebrikleri kabul etti. İyi ki doğmuştu. Mutlu yıllar onaydı.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim TürkmenBeyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen
Halit Akdemir 
01 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Anneme benzemeyen bir kız bulmak, işe girmek, araba almak, arkadaş edinmek vesaire vesaire. Benden özetle dünyayı ele geçirmemi istiyordu. Yapmam gerekenleri söylüyor ama bunları tam olarak nasıl yapacağımdan bahsetmiyordu. Bu yönüyle kişisel gelişim kitaplarından farkı yoktu.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen (Sayfa 37)Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen (Sayfa 37)
Corpus 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Buzdolabı maalesef önceki gece bıraktığım gibiydi. Donmuş elektrik prizine  benzeyen bir koku eşliğinde dış kısımları sararmış çeyrek kalıp beyaz peynir ve günlere meydan okuyan kırmızılığıyla bir ısırık alınmış domates. Buzdolabım kendisiyle aynı yıl üretilmiş akranlarından çok daha renksiz bir hayat yaşıyordu şüphesiz. İçine pek az yiyecek giriyordu ve çok fazla boş vakti vardı.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim TürkmenBeyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen
Corpus 
17 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

"Abacılar inişi
Saatimin gümüşü
Hiç aklımdan çıkmıyor
Hakk'oğlanın gülüşü"

Konuyu, Hakk'oğlanın -her kimse- gülüşüne getirmek için izlediği yol ibret vericiydi.

Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen (Sayfa 132)Beyinsiz Adam Yazıklar Olsun, Hakim Türkmen (Sayfa 132)

Kitapla ilgili 1 Haber

Yazıklar Olsun
Yazıklar Olsun Tekinsiz, tasasız ama bir o kadar da kendine özgü ve alaycı... Arada metaforlar, bazen de buz gibi gerçekler var. Buzun yanında badem bile var bu kitapta.