1000Kitap Logosu
Beyninizin Pusulası

Beyninizin Pusulası

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
8.0
1 Kişi
2
Okunma
2
Beğeni
75
Gösterim
208 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Aktüel Yayınları · 2017 · Karton kapak · 9789752533295
“Bilgi kaslara geçmezse şakadır” der Papua Yeni Gineliler; ben bu sözü “bilgi kaslara geçmezse sadece yüktür” olarak değiştirdim ve gördüm ki yaşamda “bilmek” söylemek değil “yapabilmekten” geçiyor… Muhteşem tasarlanan ve bir kerede öğrenebilen insan beyni, zamansız, gereksiz ve anlamsız; diğer bir deyişle “ezber” denilen sözde eğitim sistemiyle işletim dışı kalabiliyor; potansiyelini kullanamayan insanlar ordusu ne yazık ki onrası okuldan, öğrenimden ve eğitimden uzaklaşabiliyor; Einstein’ın deyimiyle, bir balığı ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız geri kalan yaşamını kendinin aptal olduğunu düşünerek geçirecektir” sözü gerçek hale gelebilmektedir… İnsanlığın kurtuluşu eğitimden geçmektedir ama bu ğitiminde insanın potansiyelinin doğru ve amacına göre apılmasıyla olabilir ancak. Günümüz insanı artık ezber değil, bilmek istemektedir. Dolayısıyla iki muhteşem insan bize beyin kapasitemizi doğru ve amacına göre kullanmamızı öğretirken aynı zamanda daha da etkili ve verimli olabilmenin yollarını öğretmektedir. Bu kitap işleri daha da kolaylaştırmanın doğru ve kısa yollarını gösteriyor; öğrenir ve kaslarınıza geçirirseniz farkı daha da fark edeceksiniz
Kaçak
Beyninizin Pusulası'nı inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
İnternette bulunabilecek genel-geçer bilgiler. Benim için zaman kaybı oldu ayrıca pazarlama kokusu aldım. Hafıza ile ilgili internette tonlarca eğitim var okumaya değmez.
Beyninizin Pusulası
Okuyacaklarıma Ekle
3
Yaratıcılık
NASA'nın 1600 çocuk üzeride yaptığı bir araştırmaya göre, 5 yaşındaki çocukların yaratıcılık düzeyleri % 98 iken , 10 yaş grubunun yaratıcılık seviyesi % 30 , 15 yaş grubunun % 12'dir . Ne kadar üzücüdür ki 25 yaş ve üstündeki bir grubun yaratıcılık seviyesi % 2 olarak ölçülmüştür . Genel inanışın aksine yaratıcılık IQdan çok daha önemlidir.