Bi Kahve İçebilir Miyiz?

·
Okunma
·
Beğeni
·
600
Gösterim
Adı:
Bi Kahve İçebilir Miyiz?
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059672436
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kutlu Yayınevi
Baskılar:
Bi Kahve İçebilir Miyiz?
Bi Kahve İçebilir miyiz?
İçeriğinde 20 kısa mizah öyküsü barındıran kitap, aynı zamanda yazarında ilk kitabıdır.
80 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dili; sade ve akıcı. Konusuna gelince; Kadın-erkek ilişkisini mizahi yönden ele alan onbeş küçük hikâyeden oluşuyor. Bazen kahkaha atmama neden olan güzel bir kitap.
80 syf.
·Beğendi·7/10 puan
#okudumbitti️ #kitapyorum
#birkahveiçebilirmiyiz ️ 96 Sayfa

"Çok teşekkür ederim, ağlamak üzereyim şu an, hayatımı kaymaktan kurtardınız. İşte benim telefonum, benimm bu" dedim. Aldım telefonu. İki oynuyormuş gibi yaptım, "Heh benimki evet" dedim. Birbirimize baktık boş boş. Üç kişi öylesine bakıştık.
"Size bir teşekkür olarak şu çok pahalı kafede kahve ısmarlayabilir miyim" dedim. Kız naz hakkını kullandı. Bakışlarını havaya filan çevirdi. Israr hakkımı kullandım:
"Lütfen. Beni çok sevindirdiniz, borcumu ödemeliyim."
Sonunda Yesledi....
.
Herkese Merhaba
Bugün buraya bol kahkahalar eşliğinde okuyacağınız harika bir kitap bırakıyorum. Mizah hikayelerinden oluşan, yazar ve kızlar arasında geçen konuşmaları okurken bolca kahkaha atacaksınız. İlk defa bu tür bir kitap okudum ve iyi ki de okudum dediklerim arasında.
Yazarın Habertürk gazetesinde köşe yazıları yayınlanmış. Gırgır dergisinde altı yıl boyunca mizah hikayeleri yazmış. İYGAD tarafından Yılın Gelecek Vaadeden Gazetecisi seçilmiş... Ve bence fazlasıyla hak etmiş... Yazarın kitapta kullandığı cümleleri de günlük arkadaşlar arası konuşma tarzında kaleme alması çok içten ve samimiydi. Ben bu kitabı bir kahve içerken büyük bir keyifle okudum... Mizah türü sevenlere tavsiyemdir... Bir Kahve İçebilirmiyiz? OKUYUN efendim

#kitaptanalıntılar
️"Sakin ol amca. Şimdi bir anjiyo, fiyu. Sarılırsın birazdan karına."
️"Gidip Murat Kekilli deri ceketimi hazırladım. Saati erkene kurdum. Ve Feys'e "Yarınsı Balıkesir :D" diye durum düştüm. "Tek başıma keyif...."
️"Modum düşük uyandım. Başlarım ağrıyor. Bi kahve içmesi yaptım ama dont. Kahvelik değilmiş olay."

Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar..
Bol kahkahalı güzel günler diliyorum.. Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın..
80 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Harikaydı. Bir günde bitirdim. Mizah dediğin bu olmalı. Ve geleceğin mizahı da bu olacak! Artık saçma sapan Gani Müjde esprilerine kimse gülmüyor.
80 syf.
·Puan vermedi
Bi Kahve İçebilir Miyiz? #starkyorumluyor
Mizah yönü güçlü, kadın-erkek ilişkisine farklı açılardan bakan, birbirinden güzel öykülerden oluşuyor kitap. Yazarın üslubu zaten okurken kahkaha attırıyor. Bazı öyküler hiç beklenmedik sonralara bağlanarak hem şaşırtıyor hem güldürüyor. Evet, kitap hep güldürüyor. Sanki komedi dergisi okuyorum gibi bir hissiyat verdi bana. Zaten yazarın bir dergi geçmişi olduğunu öğrenince hiç şaşırmadım. Gayet keyifli vakit geçirebileceğiniz bir kitap. Tam böyle moralinizin bozuk olduğu dönemde ilaç gibi geleceğine inanıyorum. Akıcı ve sıkmayan bir tempoya sahip öyküler. İki farklı kapakla okuyucuya değişik bir şekilde sunulmuş. Ben kapaklara bayıldım zaten. Keşke biraz daha uzun olsaydı da daha fazla böyle komik öyküler okusaydık. Umarım böyle pozitif duyguların olduğu kitapların devamı gelir. Gülmeye çok ihtiyacımız var çünkü. Keyifli bir zaman geçirmeniz için önerimdir.
126 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
İçinde kısa hikayelerin bulunduğu,mizahın zirveye değdiği bir kitap. Hani böyle bir keyif kahvesi içerken açıp okunabilecek bir kitap. Ama dikkat gülerken kahveyi püşkürtmeyelim. Ya da böyle canınız sıkkınken açıp içinden 1-2 hikaye okuyabileceğiniz bir kitap.
126 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Korku romanları, kişisel gelişim kitapları derken bu kitap beni kendime getirdi diyebilirim Alışkın olmadığım türde bir kitap okudum ama okurken inanılmaz keyif aldım
.
Mizah türü bence biraz riskli bir alan ama yazar bence bunu aşmış, yaşıtım olduğu için de sanırım esprileri beni çok yakaladı gerçekten ağladığım, korktuğum, gerildiğim çok kitap oldu ama böyle kahkaha attığım kitap hiç olmamıştı
.
Neyse ki evim 9.katta da evimin durumunu kimse camdan göremiyor
.
Yazarımız, gazeteciler derneği tarafından yılın gelecek vaat eden gazetecisi seçilmiş, ayrıca Gırgır dergisinde de uzun bir süre yazıları yayınlanmış.
80 syf.
·3 günde·4/10 puan
Giresun kitap fuarında stand görevlisinin büyük ısrarları ve kitabın yazarının orada bulunmasından dolayı imzalı bir şekilde aldığım bir kitap.

Kitap absürt komedi tarzında kısa kısa metinlerden oluşuyor. Metinlerin konusu yazar ve kızlar arasında geçen olaylardan oluşuyor.

Kitabı okurken sıkılmadım fakat pek de beğenmedim. Benim kitaba notum 4/10.
İçimde son kalan 2 tane mutluluk hormonu havalara zıplaştı! Üreyip çoğalmaya başladılar. Birden ordu oldular ve depresyonuma bir dayak!

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bi Kahve İçebilir Miyiz?
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059672436
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kutlu Yayınevi
Baskılar:
Bi Kahve İçebilir Miyiz?
Bi Kahve İçebilir miyiz?
İçeriğinde 20 kısa mizah öyküsü barındıran kitap, aynı zamanda yazarında ilk kitabıdır.

Kitabı okuyanlar 31 okur

  • Sarı papatya
  • Berivan ☀
  • Büşra Topcu
  • Müge Uncu Gül
  • Meral Kaplan
  • Havanur Aykul
  • BURCU
  • Yelizesince
  • Gamze okur
  • Ceren ATALAY

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (4)
9
%6.3 (1)
8
%0
7
%6.3 (1)
6
%6.3 (1)
5
%12.5 (2)
4
%6.3 (1)
3
%0
2
%0
1
%0