Bilal Habeşi ve Ahad

0,0/10  (0 Oy) · 
11 okunma  · 
0 beğeni  · 
824 gösterim
Adı, Bilal-i Habeşi, köle bir anne ve babanın köle oğlu olarak dünyaya geldi. Ömrünün en güzel yıllarını köle olarak yanında çalıştığı adamın zorbalığıyla geçirdi. İmanla özgürlüğe kavuştu ve kalbindeki tüm cahili putları kırdı. Gönlünü ilahi emirlere ve hareketlerini peygamberleri yaşama adadı. Dünya hayatının yaklaşık son oyuz yılını asil, saygınlık, haysiyet ve erdemlikle geçirdi. Çünkü O, bu vakitler sevgililer sevgilisine (s.a.v.) aşık olmuştu. Bir gün Habibullah (s.a.v.) bu dünya hayatını tamamlayıp gidince yetim kaldı. Bir umut, bir teselli arayıp Şam diyarına gitti. Şam kendisine yar olmasa da Yara (Segiliye s.a.v.) kavuşma yeri olacağı umuduyla..
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9750174322
 • Yayınevi:
  Buruc Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Roman okunma yönünden 1 günden rahatlıkla okunacak, akıcı bir kitap. Ama gerçeklerde bazı yerlerde çok uzaklaşmış bu yönden biraz zayıf. Çünkü bazı yerlerde gerçek ile yazarın yorumunu çok ayırt edemiyorsunuz. Kitabın içindeki "Ahad" ve "La ilahe illallah" bölümleri harika yazılmış. Ahad ile ilgili mükemmel düşünceler yer alıyor.

Ömer Nas 
17 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

güzel bir kitap. Bilali Habeşi'nin bazı bilinmeyenlerini öğrendim bu kitap sayesinde. Yazarın bu tarz kitaplar yazmasının devamlılığını dilerim.

Bir Ziyaretci 
09 Ara 2012 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

BİLAL BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL! O, ÖTELERDE YANİ ADANMIŞLARDAN...,