Bilgelikle Yaşama Sanatı

7,0/10  (1 Oy) · 
13 okunma  · 
1 beğeni  · 
1.242 gösterim
İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemeli der Goethe. Zarif ve zeki bir beyin için, midemizi besler gibi, beynimizi de güzel ve görkemli fikirlerle beslemeliyiz.
Her gün birkaç felsefi fragman okumak, insanın beynini spor salonuna götürmesine benzer. Mantık kaliteniz yükselir, bağımsız düşünme kapasiteniz artar, entelektüel estetik duygunuz gelişir. Her güne büyük düşünürlerden birkaç sözle başlamak, gündelik hayatın rutini içinde kaybettiğimiz anlamı ve derinliği görmemizi sağlar.
Milyonlarca üyesi olan Felsefe Kulübünün kurucusu olan Özgür, seçtiği sözlerle beyninizi özgürleştiriyor. Bu sözler, yayınlandıkları sitede aldıkları oya göre seçilmiş, reytingin çemberinden geçmiş düşünceler. Her sabah bir dilim düşünceyi aklınıza atmadan evden çıkmayın.

Mümin Sekman
Her Şey Seninle Başların yazarı
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  157
 • ISBN:
  978-605-4607-79-2
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

“Hiç aklından çıkarma genç adam: Öğretmenler kapıyı açar, içeriye kendin girersin…”

Bilgelikle Yaşama Sanatı, Özgür Bacaksız (Chert Hai Yang)Bilgelikle Yaşama Sanatı, Özgür Bacaksız (Chert Hai Yang)
Müesser Turan 
20 Eki 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu dünyada insan nereye giderse gitsin, toplumu sürekli bir çatışma halinde bulur. Daima bir yanda güçlü, zengin ve tuzu kurular, diğer yanda işçiler bulunur. Ve herkes kıskanç bir rekabet içindedir, herkes daha yüksek bir konum, daha yüksek bir kazanç, daha fazla güç ve daha çok prestij ister. Dünyanın hali budur. İşte bu yüzden içte ve dışta daima sürüp giden bir savaş vardır.

Bilgelikle Yaşama Sanatı, Özgür Bacaksız (Sayfa 92 - Jiddu Krishnamurti)Bilgelikle Yaşama Sanatı, Özgür Bacaksız (Sayfa 92 - Jiddu Krishnamurti)