1000Kitap Logosu
Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2019
Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2019
Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2019

Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2019

Yeni Bilimkurgu Yükseliyor

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.0
4 Kişi
5
Okunma
5
Beğeni
166
Gösterim
424 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 12 sa. 1 dk.
Adı
Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2019 (Yeni Bilimkurgu Yükseliyor)
Basım
Türkçe · Türkiye · Paradigma Akademi Yayınları · Ağustos 2019 · Karton kapak · 9786057691040
Uzayın, ayak ucumuzdaki gizemli derinliklerine, evrenin başucumuzda parlayan karanlık köşelerine, zihnimizin ışık yılları ötedeki hücrelerine, geçmişin henüz yazılmamış, geleceğin koparılmış sayfalarına bir yolculuğa hazır mısınız? 41 yazar, 41 öykü… Zamana ve mekanda bilinmeyen dünyalar… Hoşgeldiniz ve iyi yolculuklar… (Tanıtım Bülteninden)
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,4
DlkSzgn
bir alıntı ekledi.
Herkes kendi evreninden tek başına sorumludur. Kendi genlerinin verdiği farklı yetenek dizgelerini kullanarak kendi algılarını, olay akışı örüntülerini yaratırlar. Yolu benzer örüntülere çıkanlar birbirinin algısında yer alır, birbirini etkileyerek hareket eder.
Kolektif
Sayfa 27 - ZAMANDA SÖRF by Özlem KURDOĞLU
6
DlkSzgn
bir alıntı ekledi.
Bu şehir, kirli oyunlar diyarıydı. Mor yelkenli gemileri yerine mor çarşaflı yalanları vardı. Lunaparkı hiçbir canlı türünün işine yaramayan binaların pahalı ışıklarıydı. Ömür satılarak alınan lüks daireler, içi boş mezarlıklardı. Elbette kendini kandırmış büyük insanların da oyunları vardı. Örneğin beğenilen sözlerden, hissedilen şarkılardan kaçıp basit arzu havuzlarında boğulmanın adı yakalamacaydı. Zeki geçinip çaresizlik örtüsünün altına sığınmaksa ruh hastalığı değil, yormayan bir saklambaçtı. Evcilikse aşkı kıça/cüzdana bakıp abartmaktı. İdeolojilerle şekillenmeye çalışıp sıradanlığın şıklıklarını cıvık yüceltmelere kurban etmek ise akıl oyunlarıydı. Kısaca üç paragrafa sığan "bu şehrin insanı" kendi cehennemini güle oynaya yaşamaktaydı.
Kolektif
Sayfa 110 - HACİMSİZLER by Gri Esin AKYILDIZ
3
DlkSzgn
bir alıntı ekledi.
"Sana daha önce Dünya'dan bahsetmiştim. Hatırlıyorsun değil mi?" Başını sallayarak heyecanla onayladı Aldebaran. "Biz onu mahvedip sonra terk ettik. Sana insanların yapabildikleri en iyi şeyin bu olduğunu söylemiştim. Mahvedip çekip gitmek..."
Kolektif
Sayfa 224 - KAHVERENGİ PELERİNLİ GEZEGEN by Merve BOR
7