Bilinmeyen Atatürk - Celal Bayar Anlatıyor

7,3/10  (6 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
337 gösterim
“Tek Adam”ın liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında onun hizmetinde yer alan ve birbiriyle yarışan sayısız insan vardı.
Bu kutsal hizmette yer alanlar arasında öyle biri vardı ki, yırtık pabuçla gezerdi; fakat kimseden bir kuruş dahi kabul etmezdi. Parada ya da makamda gözü yoktu. Sadece vatanına, milletine hizmette gözü vardı. Çünkü ülkesinin kurtarılması gerektiğine, Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre”sini okuduğu günlerden inanmıştı.
O bu inancıyla “Tek Adam”ın en değerli yandaşlarından biri oldu ve Cumhuriyet tarihimizin önemli isimleri arasında yer aldı. “Tek Adam”ın fikir dostlarından biri olarak onunla insanların tanık olduğu ya da olmadığı birçok olay yaşadı. “Tek Adam”la yaşadıkları hayatının en unutulmaz anlarıydı.
İşte bu kitap, “Tek Adam” Gazi Mustafa Kemâl’in hizmetinde varlığını ortaya koyan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir dönem Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık yapmış olan Celal Bayar’ın kendi dilinden “Bilinmeyen Atatürk”ü anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  250
 • ISBN:
  9944212854
 • Yayınevi:
  Truva Yayınları
 • Kitabın Türü:
esin uyur 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

araştırmacı yazar İsmet Bozkurt'un Celal Bayar ile yaptığı samimi röpörtajlar.. Celal Bayar'ı yakından tanımak Gazi'ye karşı olan duygularına kendi ağzından şahit olmak güzel.