Bilinmeyen Kadath'a Düş Yolculuğu Toplu Eserler 3

9,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
484 gösterim
"Randolph Carter o olağanüstü kenti üç kez düşünde gördü ve üçünde de kentin üst tarafındaki yüksek taraçada dururken birden kapılıp uzaklara götürülüverdi.”

Randolph Carter zengin ve gizemli günbatımı kentin peşinde, uyku duvarının ötesindeki dünyaya doğru epik bir arayışa koyulur. Bu büyülü kentin kendisine bilinir kılınması için düş tanrılarına dua ettiğinde yanıt alamadığı gibi düş de göremez olur artık. Cesur bir kararla, tanrıların yaşadığı Kadath'a gidip bizzat yalvarmaya karar verir. Ama daha önce kimse Kadath'a gitmemiştir, hatta kimse nasıl gidileceğini bilmiyordur. Randolph Carter yine de denemekten vazgeçmeyecektir.

Lovecraft bu kısa romanına 1926'da "Gümüş Anahtar" öyküsünü yazdığı sıralarda başlamıştı. Randolph Carter'in aradığı "günbatımı kenti" düşler diyarında değil, Lovecraft'ın yaşadığı Boston'daki gerçek hayatına dair anılarındaydı.

"Lovecraft modern korku edebiyatının köşetaşlarından birisidir."
– Clive Barker
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  170
 • ISBN:
  9786051710228
 • Orijinal Adı:
  The Dream-Quest of Unknown Kadath, 1927
 • Çeviri:
  Hasan Fehmi Nemli
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Turgay Bağan 
05 Şub 15:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hei! Aa-shanta'nygh! Hadi, yola çık artık! Yeryüzü tanrılarını bilinmeyen Kadath'taki mekanlarına geri gönder ve binlerce diğer biçimimden biriyle karşına çıkmadığım için tüm uzaya dua et. Hadi uğurlar olsun, Randolph Carter ve dikkatli ol; çünkü ben Sürünen Kaos Nyarlathotep'im.

Bilinmeyen Kadath'a Düş Yolculuğu, H. P. Lovecraft (Sayfa 161 - Alfa Yayınları)Bilinmeyen Kadath'a Düş Yolculuğu, H. P. Lovecraft (Sayfa 161 - Alfa Yayınları)