Bilinmeyen Kadının Portresi

4,7/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
402 gösterim
Yıl 1527. Alman ressam Hans Holbein, İngiltere'ye Thomas More'un tablosunu yapmak için geldiğinde ev halkını tatlı bir telaş saracaktır. Meg, Thomas More'un evlatlığıdır ve kendisini evlat eden kişinin ona karşı mesafeli davranmasından dolayı kendini, kalabalık bir ailenin içinde yapayalnız hissetmektedir. Sırlarla dolu öğretmeni John Clement'e âşıktır ve evlenmek için onun yolunu gözlerken, yolları Hans Holbein ile kesişir. Meg, babasının kâfirlere karşı başlatmış olduğu savaşı yakından takip ederken kendini bilinmeyen ve sırlarla dolu bir dünyanın içinde bulur.

Hans Holbein, Meg'e duyduğu aşkı yapmış olduğu tablolarının içine gömmeye mahkûm olacaktır.

Müthiş bir final ile açığa çıkan sırlar bundan sonra tablolara farklı bir gözle bakmanızı sağlayacaktır. Thomas More'un John Clement'in hayatını kurtarmak için yaptığı yıllara dağılmış planlar, saray entrikaları, duyguların kalbin derinliklerine gömülüşü, sadakat ve aile değerleri gözlerinizin önünde canlanacaktır.

Bilinmeyen Kadının Portresi'ne Övgüler
"İnci Küpeli Kız'ın yazarı Tracy Chevalier ve Boleyn Kızı'nın yazarı Philippa Gregory hayranları, son derece titiz bir araştırma sonucu meydana gelmiş bu tarihi masalı soluksuz okuyacak. Tutku, politika, din ve sanat iç içe!"
-Eve-

"Aşk, entrika ve tarih, son derece uyumlu bir biçimde iç içe geçmiş. Yazarın kalemi, Tudor Hanedanı mensuplarının sırlarla dolu hayatlarını gözler önüne seriyor."
-Daily Mail-

"Hünerli biçimde anlatılmış tarihi bir başyapıt. Herkese tavsiye edilir."
-Iain Pears-Kesişme Noktası'nın yazarı

"Alman ressam Hans Holbein, adeta yeniden aramızda... Gereksiz ayrıntılardan uzak tarihi bir kurgu ve bu türden hoşlananların beklentilerinin üzerinde bir anlatım..."
-Observer-

"Tarihi detaylar sıkıcı olmaktan uzak bir kıvamda verilmiş ve kraliyet yaşantısının kokusu sayfalara bütünüyle sinmiş. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız ve sonlarına doğru karşınıza çıkan sürprizlerle bütün taşlar yerine oturacak."
-Sunday Telegraph-

"İnci Küpeli Kız hayranları bu romana dört elle sarılacak; Yine aynı heyecan ve tutku sizleri bekliyor."
-Easy Living-

"Bilinen tarihi romanların en güzel özellikleri olan aşk ve gerilimin buluştuğu bu okumaya doyamayacağınız eser, olağanüstü bir hayal gücü ve yazma yeteneğinin ürünüdür."
-The Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  632
 • ISBN:
  9786054335664
 • Orijinal Adı:
  Portrait Of An Unknown Woman
 • Çeviri:
  Çiğdem Samsunlu
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Müge Göktürk 
03 Tem 17:26 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir romandı. Kalın olduğu için tereddütle yaklaşabilirsiniz ancak sabırla okuduğunuzda döneme ait pek çok bilgi içerdiğini göreceksiniz. Ben beğendim.Gerek dil ve anlatım olarak gerekse içerik olarak fazlasıyla kaliteli bir kitap.Konunun geçtiği dönem de gayet açık ve akıcı kaleme alınmış.Kalınlığı bakımından yer yer sizi sıkabiliyor.Ancak başladığınızda muhakkak tamamlamak isteyeceksiniz.Tavsiye ederim...