Kitap
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali

Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
8 Kişi
14
Okunma
6
Beğeni
61
Gösterim
160 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 32 dk.
Adı
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali
Basım
Türkçe · Türkiye · Kevser Yayınları · Eylül 2014 · Karton kapak · 9789944709071
Orijinal adı
Cazibe ve Dafie-i Ali
Günümüz dünyasinda yasayan insanlar, toplumu mutlu ve adilane yönetebilmek için her geçen gün bir fikir ortaya atip yeni teoriler üretmektedir. Bu fikirler dogru bile olsa, çikar ve menfaat odaklari o fikirleri baska fikirler üreterek çürütmeye çalismalar ve böylece hangi fikrin dogru oldugu teorisyenler tarafindan bile bilinememektedir.Yüce yaratici, Rabb olmasi hasebiyle lütuf vasfini izhar edip egitici ve güvenilir (Emin) insanlari elçi olarak gönderir, ki kötünün iyisine siginma zaafindan insanlari kurtarip iyinin en iyisine kavustursun. Bu dogrultuda sadece teori (Ayet) göndermekle kalmayip, bu teorilere hayat tarzi olarak yasayan canli örnekler de insanliga sunmustur. Hz. Peygamberin (s.a.a) "Ben ilmin sehriyim Ali onun kapisidir." "Ali hak ile, hak Ali iledir." sözü, ilmi kaynak ve yasam güvencesi vererek insanlari en iyiye yönlendirmistir.
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,5
9.5
10 üzerinden
8 Puan · 2 İnceleme
VolkaN
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali'yi inceledi.
160 syf.
·
4 günde
·
10/10 puan
Sıradan bir biyografi kitabı olmanın çok ötesinde bir eser. Hz. Ali (RA)'yi tanıtmanın yanı sıra o dönemle ilgili de birçok bilgi ve doyurucu tespitler yapan fevkalade bir eser. Şehid Murtaza Mutahhari'nin kalemine sağlık.
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Abdullah
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali'yi inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
İlmin kapısı olan İmam Ali’nin hayatından ve mücadelesinden bahsetmektedir. İmamın genel olarak nefret ettiği iki grup insan var . Birinci grup münafıklar ve ikinci grup ise ahmak dindarlar . Günümüzün en büyük problemide bence ahmak dindarlar ya da şekilciler . Günümüzde de bazıları mızrakların ucuna hala kuran ayetlerini takıyor ve içimizdeki ahmakları kandırıyor .
Bilinmeyen Simasıyla Hz. Ali
OKUYACAKLARIMA EKLE
4