Bilişsel Davranışçı Terapi: Temelleri ve Ötesi

9,7/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
822 gösterim
"Bilişsel Davranışçı Terapi" kitabını, alanda çalışan psikologlara, psikiyatristlere, bu alanlarda çalışan öğretim üyelerine, psikoloji ve psikiyatri öğrencilerine sunmaktan kıvanç duyuyoruz.

Bilişsel Davranışçı Terapi ruhsal hastalıkların tedavisinde en çok kullanılan ve en işlevsel olan terapi yöntemlerinden biridir. Bu kitapta, yalnız teori değil, aynı zamanda uygulamalı olarak tekniklerin nasıl kullanılacağının bilgisi de sunulmaktadır. Alanda çalışanların bu kitabı okumaları, okuduklarını meslektaşları ile tartışmaları, kitabı okuduktan sonra kitapta uygulamalı olarak sunulan teknikleri önce kendi biliş ve davranışlarını değiştirmek için kullanmaları, sonra tedavi ettikleri danışanların biliş ve davranışlarını değiştirmek için kullanmaları önerilmektedir. Bu konuda deneyimli olmayan terapistlerin bu teknikleri kullanırken süpervizyon almaları, meslektaşları ile teknikleri ve terapi sürecini tartışmaları; mesleki bilgi ve becerilerinin gelişmesine, mesleki yetkinlik kazanmalarına ve danışanlarına daha yararlı olmalarına katkı sağlayacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786051338279
 • Çeviri:
  Muzaffer Şahin, Itır Tarı Cömert
 • Yayınevi:
  Nobel Yayın Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
07 Nis 17:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Terapi sureci,nasil ortaya çiktigi,seanslarin nasıl ilerledigi,kullanilan teknikler,odevler ve uygulamalar anlatilmakta.Daha cok psikologlara ve psikoloji ogrencilerine fayda saglayan,basucu kitabi.