Billy Fingers'in Ölümden Sonraki Hayatı

8,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
422 gösterim
Koton Kitap'tan ölüm ve öteki dünya kavramlarına ilişkin önyargılarımızı yerle bir edecek gerçek bir hikâye: Annie Kagan'dan Billy Fingers'ırı Ölümden Sonraki Hayatı Annie Kagan'ın yazdığı Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatında., öldükten sonra öteki dünyadan kız kardeşiyle düzenli olarak bağlantı kuran Billy Fingers, verdiği mesajlarla hayatı dolu dolu yaşamanın, nefes aldığımız her saniyenin değerini bilmenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Koton Kitap bu kez ruhunuza dokunacak bir kitap ile karşınızda... Yunan filozofların inanılmaz dünyasından bugüne uzanan bir ahretle iletişim kurma efsanesini yaşayan Annie Kagan'm yazdığı Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatı, kitabı elinize aldığınız anda sizi içine çekecek.

Sıradan bir insan, Dr. Kagan'm ölen ağabeyiyle yaşadığı öte dünyaya ait maceraların hikâyesine inanmakta büyük ihtimalle zorlanacaktır. Oysa Batı düşüncesinin temelini atan Yunan filozoflar, Kagan'm tarif ettiği bu kayda değer fenomeni gayet iyi biliyorlardı. Aslına bakılırsa Yunan filozoflar bu hayat ile öteki hayat arasında bir şekilde askıda kalan insanlara bir ad bile koymuşlardı. Yunan filozoflar bu kişilere, "iki dünya arasında yürüyenler" diyorlardı.

İki dünya arasında yürüyenlerin önemli toplumsal işlevleri vardı. Erken dönem Yunan filozofu Herakleitos'un ifade ettiği üzere bu kişiler, "yaşayanları ve ölenleri gözetiyorlardı". Yaklaşık İÖ 600'de, bu suretlerin ilklerinden biri olan, Aithalides, fiziksel dünya ile ölümden sonraki dünya arasında gidip gelebilmesiyle ün salmıştı. Kadim Yunanistan'da, iki dünya arasında yürüyenler modem Batı toplumunda ölümle burun buruna gelmiş kişilere benzer bir işlev görmekteydi. Bu kişiler yaşayanlar âlemi ile ölüler âlemi arasında ulak ya da arabulucuydu. Bu kitap aracılığıyla Annie Kağan yeteneklerini ağabeyi Billy'nin ahretten kurduğu iletişimi kullanarak başka insanların hayatlarına dokunabilmek için kullanmaktan heyecan duyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9786056556128
 • Çeviri:
  Ebru Sürmeli
 • Yayınevi:
  Koton Kitap
 • Kitabın Türü:
özgürkafaoğlu 
05 Şub 22:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ölünce ne olacağı hakkında düşündüğüm çok oluyor. bu kitabı okuduğum da bazı yanıtları bulduğumu sandım ama üstüne başka kitaplar okudukça birazda kendimizi kandırdığımızı düşünüyorum. bu kitabı okuyun ve hayallere kapılın benim gibi ama daha sonra David eagleman'in Beyin kitabını okumanızı öneririm ki hayalleriniz yaşamaya devam eder mi söz veremem. .