Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar

8,3/10  (13 Oy) · 
39 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.065 gösterim
2010 Yılının En Çok Okunan Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems kitabının yazarı Sinan Yağmur'un kalemiyle edebiyatımızda bir boşluğu dolduran "Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar" Kitabı Haziran 3. haftası kutlanan "Babalar Günü" anısına okurlarla buluşuyor.
Bayan Okur 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kütüphaneme Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) tarafından hediye gelmiş olan bu kitabın içinde bir not vardı:
"Umarım bu kitap seni babana daha çok yakınlaştırır." Bu notu okuduktan sonra kitabı daha da dikkatli okudum ve kesinlikle babalık görevinin çok zor, çok çileli bir o kadar da tarifsiz derecede güzel kutsal bir mertebe olduğunu fark ettim. Bu kitabı okumadan önce zaten bunları bilmiyor muydun? Diyeceksiniz haklısınız ama brn bunları bu kadar bilmiyordum derim o zaman ben de. Kitap kendine çekti bir olay yoktu, roman değildi ki akıcı olsundu ama olmuştu bir sonraki yazının kime ait olduğunu merak ede ede bir baktım kitap bitmiş. Gittim ve babama sarıldım. MUTLU SON

Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
19 May 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Babalar bambaskadir hele ki kizlarinin gozunde:) Her seylerinin ilkidir, kimi icinse ilk askidir. Her ne kadar surekli gorsekte, onlarla konusmalarimizda kalbimiz durmadan atar iki kelimeyi bir araya getiremeyiz. En cok babalarimizdan cekinir ne kadar sevsekte aslinda bir o kadar korkariz onlardan:)

Kitap cok guzeldi ne kadar gec bitirsemde. Kitapta gecen bazi hikayeler ve siirler cok guzeldi, önsöz de yazar cok güzel anlatmisti baba ve cocuk arasindaki bagi.

Babalar ne kadar sevsede fazla belli etmezler sevgisini bence en buyuk hatalaridir. Adini bile duysak hemen guven gelir evet babam deriz, onlarin en küçük sozunden bile etkileniriz. Onlari o kadar yuksek, o kadar derin bir yere koyariz ki. Bazen ne kadar onlara sinirlensekte onlara en ufak birsey oldugunda canimizdan can gider. Onlar hayattayken kiymetlerini bilmeliyiz çünkü kaybettikten sonra yerini kimse dolduramiyor... Keyifli okumalar, bence güzeldi pisman olmassiniz:)

Nurhan Işkın 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı okuduğumda çok ağlamıştım.Benim babam da çok sessiz kendi halinde bir adamdı, hayatımda öğrendiğim her şeyi ondan öğrendim,insan sevgisini,dürüstlüğü bir çok şeyi...Bu eserde babalardan örnekler verilmiş,bir babanın evladı için neler yapabileceği anlatılmış,onların gerçekten herkes yanında olsa da iç dünyaların da ne kadar yalnız olduklarından bahsediyor...Babaları biraz daha iyi anlamamıza vesile olacak bir eser...

Gül yalçın 
28 Nis 2015 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Babam çok duygusal adamdı..dı diyorum çünkü yaklaşık 6 ay önce beni bırakıp gitti bi bilinmeze..aglardi,yeri gelirdi birlikte ağlardık..ama beni ağlarken görürse gelir göz yaşımı siler,göğsüne bastırır boğardi beni şefkatine..şimdi ben bu kitabı okuyup harap olcam ama gözyaşımı onun gibi silen olmicak..

Gürkan TOKTAŞ 
15 Oca 10:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir babanın erdemi çocuklarının sevgisidir. Doğumumuzu heyecanla bekleyen, dünyaya gelişimizle birlikte büyük sorumluluklar yüklenen ve bu durumdan da hiçbir zaman şikâyetçi olmayan annelerimizin ve babalarımızın bizim için yaptığı tüm fedakârlıklarda tek istekleri; hiç şüphesiz, mutluluğumuz ve hayata karşı zaferlerimizdir.

Babalarımızın bizler için yaptığı fedakârlıklar anlatmakla bitmez, bu nedenle onları fırsat bulduğumuz her zaman ve her yerde kucaklamalıyız, Annemize, babamıza veya yakınlarımıza sevgimizi göstermek için onlara “özel günler”in gelmesini beklememeliyiz.

Babalarımızın üzerimizde hiç bitmeyen bir sevgisi ve sorumluluğu vardır; bizi saran, koruyan, kollayan… Çocukların gözünde balar bambaşkadır, bir efsanedir. Bunu hiç unutmamalıyız.

İçimizde sakladığımız, bazen de bastırdığımız duygularımızı zaman geçmeden göstermeliyiz. Gözlerinin içine bakıp, gülümseyerek, onların kıymetini, büyüklüğünü onlara hayattayken hissettirmeliyiz.

Sonuç olarak, sevdiklerimiz bizler için çok değerliler. Bizde sevgimizi onlara gösterelim, hadi bir adım atalım ve annemize babamıza sarılarak ellerini öpelim.

Yağmur Başak 
17 Şub 00:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Benim yazdığım ufacık bir bölümü de olan derleme kitabı okurken hep duygulanıyorum babalarına en çok kızları düşkün olurlar nede olsa

Mr.Mert 
12 Mar 15:12 · Puan vermedi

Okuduğunuzda babanıza karşı yaptığınız hatalar gelir aklınıza.Sevdiklerimize karşı daha kırıcı oluruz,alışmışlık yatar altında bana göre.

Kitaptan 19 Alıntı

Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
 22 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm
Ölüm niye bu kadar özlenir, ölümsüzlük de ölümü yaşadın mı hiç?

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 119 - Karatay Akademi Yayınları)Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 119 - Karatay Akademi Yayınları)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
14 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

erkekler aglamaz
Kim uydurdu "Erkekler ağlamaz" yalanini? Kimin zoruna gidiyor erkeklerin ağlamasi?

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 88 - karatay)Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 88 - karatay)
Nurhan Işkın 
13 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yanınızda uyurken en güzeline dalardı gözlerim...Türüm türüm baba kokardın en harbisinden.

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 91)Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 91)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
15 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Baba
Babanin mirasini mi istiyorsun? Bilgisini ogren; çünkü parasini hemen harcayabilirsin.

Sadi

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 214 - karatay)Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 214 - karatay)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
15 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Haydi baba "seni seviyorum kizim" de en azindan bir dene. Ben de yillarin ozlemiyle doyasiya hoyratca sarilayim kucukken sarildigim gibi masumca...

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 94 - karatay)Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Sayfa 94 - karatay)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölümün de yaşamın gibiydi. Ben ülkenin bir yanındaydım, sen diğer yayında. Aramızda aşılmaz mesafeler vardı. Bu aşılmaz mesafeler ise konuşulmamiş ve verilmemiş öpücüklerle doluydu.

Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Karatay Akademi Yayınları)Bilmezsiniz Ama Babalar da Ağlar, Sinan Yağmur (Karatay Akademi Yayınları)
2 /