Bin Lotluk Ceset

8,2/10  (9 Oy) · 
14 okunma  · 
7 beğeni  · 
715 gösterim
Çalışanlarından birinin şirket sırlarını rakip firmalara sattığından şüphelenen bir borsa aracısı tarafından tutulan Dedektif Remzi Ünal, aslında başka bir amaca hizmet ettiğini düşünmektedir. Çünkü şüphelenilen eleman olağanüstü derecede güzel bir kadındır ve patron da mutsuz evliliğinden mustarip yalnız bir adam. Dedektifimiz o kendine özgü "şartları" kabul edilir edilmez kadını takibe koyulur. Sabahın erken saatlerinde köpeğini gezdirmeye çıkan şüphelinin ardına düştüğünde, aslında onu başkalarının da izlediğini fark eder. Ancak onların amacının ne olduğunu anlamasına fırsat kalmadan alacakaranlığı yırtan silah sesleriyle birlikte kendini kanlı bir maceranın içinde bulur. Bin Lotluk Ceset size entrikalar ve yalanlarla dolu bir dünyanın kapılarını açacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752119352
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Feyzi Demirelli 
 24 Mar 19:02 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Celil Oker'e ait okuduğum 4. romanda da beni ters köşeye yatırdı. Öncelikle Dedektifimiz diğer romanlarda olduğu gibi eski THY pilotu Remzi Ünal. Şahane betimlemeleriyle ve kendine has üslubuyla kısa ama etkili bir hikayaye tanık oluyorsunuz.

SPOİLER !
Kitabın neredeyse sonuna kadar tek bir ceset var sanıyorsunuz. Ta ki Remzi Ünal öldü sanılan maktulün evine girene kadar...

Duygusallaşmış gibiydi.
"Ona bin lotluk güzel derdim ara sıra," dedi. "Bin lotluk ceset olup cıktı zavallı."