Bin Yüz Bir İnsan

7,0/10  (26 Oy) · 
70 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.792 gösterim
Birkaç kitabın arkasını çevirip bakıyorsun ve yine kendini arıyorsun. Yaşamında yapmak isteyip de yapmadığın ya da yapamadığın ne kadar çok şey var. Oysa istemediğin birçok şeyi yaşadın ve yaşamaya devam ediyorsun. Peki ya sen kimsin? Gerçekten ne istiyorsun?

Seni tanıyorum. Kırgınlıklarını, hayal kırıklıklarını, hayallerini, yaşadıklarını ve yaşayacaklarını biliyorum. Çünkü elinde tuttuğun bu kitabı sen yazdın.

Her gün onlarca role girerken, kendi kuklalarımızı yaratıyoruz. Kendimizden yarattığımız, günlük hayatta oynattığımız onlarca kukla. Her rolün bir kuklası var.

Bir insanın, bin farklı yansıması...

Bir bedende kaç kişisin?

Bu kez benim yaşadıklarımda seni anlattım.

Seni, bugüne kadar yaşamadığın bir yolculuğa davet ediyorum.

Bittiğinde dünya bambaşka olacak.

Bu sefer kendin için bir şey yap. Hiç değilse bir kez bu kadar düşünme...

Eğer istersen benimle gel.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786054771301
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşenur duru 
 16 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Sevgili Aret'in kaleminden kendimizi sorgulayacağımız bir kitabı daha. İçimizde tek bir ruh taşıyorken yansıttığımız onlarca maske. Maskeleri döktükçe kendimizi bulacağız. Gerçeklik şeffaflıktadır. Aslında insan en çok kendisiyle savaşıyor uğraşıyor kızıyor bunun yanında kendimizi sevmeli tanımalı hatta hatalarımızı dahi sevmeliyiz. Aret de yaşadıklarını hissettiklerini samimi ve tüm çıplaklığıyla paylaşarak çıkmış okuyucularının karşısına. En çok etkileyen şey de sevdiklerimize sevdiğimizi söylememiz gerektiğini vurgulaması oldu. Annemizi babamızı ağabeyimizi sevgilimizi dostumuzu seviyoruz evet peki kaç defa annemize sevdiğimizi söylüyoruz? Halbuki dünyanın sevgiyle güzelleşeceğine inananlardan değil miyiz? O halde buna kendimizden başlamalı önce kendimizi sevmeli ve etrafımızdakilere sevgi enerjisi dağıtmalıyız. Önce kendimiz değişmeli sonra dünyanın değişmesini beklemeliyiz. Yırtık ruhlara ulaşmak dileğiyle...