Binbaşı Ersever'in İtirafları

Soner Yalçın

Binbaşı Ersever'in İtirafları Gönderileri

Binbaşı Ersever'in İtirafları kitaplarını, Binbaşı Ersever'in İtirafları sözleri ve alıntılarını, Binbaşı Ersever'in İtirafları yazarlarını, Binbaşı Ersever'in İtirafları yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
JiTEM'de çalışanlarının hemen tümü bölgede uyuşturucu ve silah kaçakçılığında etkin rol almaya başladılar.
" Ahmetçiliğim, Mehmetçiliğim falan yok, kesinlikle yok. BEN TÜRK LİDERLERİNDEN BİR TEK MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E İNANAN BİR İNSANIM. Kendime elimden geldiği kadar onu rehber almaya çalıştım. "
Sayfa 87 - Doğan KitapKitabı okudu
Reklam
-- BÜYÜK BİR ASKERİN GÖZÜNDEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK --
" İnsan topluluklarını ayakta tutan bence en önemli faktörlerden bir tanesi kültürdür. Eğer sizin kendinize özgü bir kültürünüz yoksa siz ayakta kalamazsınız. Sizi sömürürler, ezerler, yok ederler. İki faktör, yani İslam adına getirilen yoz kültür ile XV. yüzyıldan itibaren kokuşmuş Bizans kültürü karışımı içerisinde Anadolu insanı kıvranıp duruyor yıllardır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GERÇEK BENLİĞİNE, GERÇEK KİMLİĞİNE, KÜLTÜRÜNE KAVUŞTURMAK İSTENMİŞTİR. FAKAT ONUN ÖMRÜ YETERLİ OLMAMIŞTIR. " - Cem Ersever
Sayfa 63 - Doğan KitapKitabı okudu
Soner Yalçın: Türkeş'le ilişkiniz var mı? Cem Ersever: (Gülüyor) Açıkça beyan edeyim: Ahmetçiliğim, Mehmetçiliğim falan yok, kesinlikle yok. Ben Türk liderlerinden bir tek Mustafa Kemal Atatürk'e inanan bir insanım. Kendime elimden geldiği kadar onu rehber almaya çalıştım.
Sayfa 87 - Cem ErseverKitabı okudu
"Eğer sizin kendinize özgü bir kültürünüz yoksa siz ayakta kalamazsınız. Sizi sömürürler, ezerler, yok ederler. İki faktör, yani İslam adına getirilen yoz kültür ile XV. Yüzyıldan itibaren kokuşmuş Bizans kültürü karışımı içerisinde Anadolu insanı kıvranıp duruyor yıllardır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GERÇEK BENLİĞİNE, GERÇEK KİMLİĞİNE, KÜLTÜRÜNE KAVUŞTURMAK İSTEMİŞTİR. FAKAT ONUN ÖMRÜ YETERLİ OLMAMIŞTIR.
Kültür milliyetçiliği
Çok samimi olarak şu noktaya temas etmek istiyorum; benim milliyetçiliğim, kültür milliyetçiliğidir. Milliyetçiliğimin temelinde dilde, fikirde, işte birlik vardır. Kültür milliyetçiliği esastır. Anadolu kültürüne herkes uymak zorundadır. Lazı, Çerkez'i, Tatar'ı, Azeri'si, Kürt'ü, Türkmen'i, bu kültürün içindedir.
Reklam
Dünyadaki bütün tezgahlar Amerika tarafından planlanır, askeri operasyonlarını Amerika icra eder. İstihbarat çalışmalarını İngiltere yürütür. Kültürel faaliyetleri Fransa yürütür. Bu dolapların çevrilmesi için ortalığın karışması gerekir. Bunu tezgahlayan da Almanya'dır. | Binbaşı Cem Ersever
Sayfa 105 - Doğan Kitap - 28.Baskı - 2005
S.Y. - Misyoner danışmanlardan devlet adamlarını da kastettiniz mi? C.E. - İsim vermem. Onlar kendilerini biliyorlar, çok iyi biliyorlar. Apo’ya Bekaa’da “sayın başkan” diye hitap ediyorlar. Yazıyorlar, çiziyorlar, ondan sonra da, “Türk kamuoyunu PKK hakkında bilinçlendiriyoruz” diyorlar. Bilinçlendirmekle alakası yok. “Sayın başkan” diyen kimseler onlardır. Apo öyle bir hale geldi ki “Bay Öcalan” bile dendi. Ateşkes meselesinde ve bunu ne yazık ki yöneticilerimizden bile duyduk. Bay oldu, o sümüklü Öcalan! TV’ye çıkarıyorlar. Aslında bunlar da önemli değil, bir insanın davranışı; yok burnunu gözünü siliyormuş. Bunlarla siz bir yere varamazsınız. ### S.Y. - Ordudan ayrılmanızda, devletin PKK’nın yaptığı ateşkese sıcak bakmasının mı etkisi oldu? C.E. - Hayır. Ben ayrıldığımda henüz o sürece gelinmemişti. S.Y. - Siz “Bu yolla gidilirse PKK başarılı olur” mu diyorsunuz? C.E. - Olmayan bir Kürt milleti var hale getiriliyor!
905 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.