Bir Alışverişkoliğin İtirafları Alışverişkolik Serisi 1

8,2/10  (16 Oy) · 
42 okunma  · 
7 beğeni  · 
741 gösterim
Tek istediği azıcık, ufacık, inanın minicik, kuş kadar bir krediydi! 
B.B.NİN EFSANESİ AYNEN BÖYLE BAŞLADI.

Becky Bloomwood fenomeni kendini cümle aleme işte bu romanla ilan etti. Dünya şekeri, hesabı kıt bir kız o. Süper hayalleri, benzersiz bir zevki ve mini mini de zaafları var! Becky Bloomwoodun Londradaki evi tam anlamıyla harika. Sezonun olmazsa olmazlarıyla dopdolu bir gardırobu ve insanlara paralarını nasıl kullanacaklarını anlatması karşılığı para kazandığı bir işi var. Terzi söküğünü dikemezmiş ya, Becky de özservetini nasıl idareli kullanabileceğini asla kestiremeyen bir kız! Bankaların mektuplarını inkar etmek imkansızlaştığında, Becky, "Kısıntı Yap" veya "Daha Çok Kazan" gibi felsefeleri benimsemek için elinden geleni yaptı gerçekten. Cidden çok çaba gösterdi. Yalnız bu işte başarının formülü yüzde 51 yetenekti. Ve ondan Beckyde yüzde 1 dahi bulunmuyordu. Olmuyor, olmuyor, olmuyordu! Batıyor, batıyor, batıyordu! Batan balık yan gittiğine göre birkaç bir şey daha almaktaysa sakınca yoktu tabii.

Elem, keder, hepsi geçer! 
Bize kar kalan nedir bu dünyadaaaaaaa! 

Hayatınız para hesabı yapmakla geçiyorsa ve tek kankanız kredi kartınızsa Beckyyle ultra, über, mega anlaşacaksınız demektir!
 
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054560738
 • Orijinal Adı:
  Confessions of a Shopaholic
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Corpus. 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Eğlenceli bir kitap. Seri olması abartılı geldi aslında, nasıl devam edebilir merak ediyorum. Çerez olarak önerebileceğim kitaplardan biri.
Bir de okurken sürekli şöyle düşündüm: Aslında ne kadar çok şeye bağımlılığımız var? :)