Bir Alışverişkoliğin İtirafları Alışverişkolik Serisi 1

8,3/10  (10 Oy) · 
31 okunma  · 
5 beğeni  · 
649 gösterim
Tek istediği azıcık, ufacık, inanın minicik, kuş kadar bir krediydi! 
B.B.NİN EFSANESİ AYNEN BÖYLE BAŞLADI.

Becky Bloomwood fenomeni kendini cümle aleme işte bu romanla ilan etti. Dünya şekeri, hesabı kıt bir kız o. Süper hayalleri, benzersiz bir zevki ve mini mini de zaafları var! Becky Bloomwoodun Londradaki evi tam anlamıyla harika. Sezonun olmazsa olmazlarıyla dopdolu bir gardırobu ve insanlara paralarını nasıl kullanacaklarını anlatması karşılığı para kazandığı bir işi var. Terzi söküğünü dikemezmiş ya, Becky de özservetini nasıl idareli kullanabileceğini asla kestiremeyen bir kız! Bankaların mektuplarını inkar etmek imkansızlaştığında, Becky, "Kısıntı Yap" veya "Daha Çok Kazan" gibi felsefeleri benimsemek için elinden geleni yaptı gerçekten. Cidden çok çaba gösterdi. Yalnız bu işte başarının formülü yüzde 51 yetenekti. Ve ondan Beckyde yüzde 1 dahi bulunmuyordu. Olmuyor, olmuyor, olmuyordu! Batıyor, batıyor, batıyordu! Batan balık yan gittiğine göre birkaç bir şey daha almaktaysa sakınca yoktu tabii.

Elem, keder, hepsi geçer! 
Bize kar kalan nedir bu dünyadaaaaaaa! 

Hayatınız para hesabı yapmakla geçiyorsa ve tek kankanız kredi kartınızsa Beckyyle ultra, über, mega anlaşacaksınız demektir!
 
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054560738
 • Orijinal Adı:
  Confessions of a Shopaholic
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Corpus 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Eğlenceli bir kitap. Seri olması abartılı geldi aslında, nasıl devam edebilir merak ediyorum. Çerez olarak önerebileceğim kitaplardan biri.
Bir de okurken sürekli şöyle düşündüm: Aslında ne kadar çok şeye bağımlılığımız var? :)

elif bayram 
06 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aşırı eğlendim okurken. Çok eğlendirici ve dinlendirici bir kitap .Okuduğum ağır kitaplardan sonra bana baya bir iyi geldi ve zaten hiç elimden düşürmeden okudum iki günde bitirdim. Filmini de izledim tabiki kitabı daha güzel ama filmi de eğlenceli .Kısacası eğlendim yaniiiii ve diğer kitaplarınıda okuyacağım .

Pelin Özgan 
02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

sayfanın kenarında trendyolun bot reklamları var ve ben buraya hiç odaklanamıyorum dahası o botların hepsini almak istememe rağmen sadece bir taane geçen gün aldığım için şimdi bu güzelliklerin hepsinden mahrumum :(

Sultan SALGIN 
20 Eyl 16:11 · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

Bazı şeyleri kısıtlamak için hayat çok kısa.Bu düşünceyle midem öyle sert zıplıyor ki resmen kusabilrim.Çabucak şarabımdan bir yudum daha alıyorum...

Kitaptan 2 Alıntı

Elçin 
06 May 18:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Önemli olan dün ne kadar harcadım diye düşünüp düşünüp kafayı sıyırmamak. Önemli olan, bugünün yeni tutumlu hayatımın ilk günü olması.

Bir Alışverişkoliğin İtirafları, Sophie Kinsella (Sayfa 77)Bir Alışverişkoliğin İtirafları, Sophie Kinsella (Sayfa 77)
Elçin 
06 May 18:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bence alışveriş yapmak da kardiyovasküler aktiviteler listesine yazılmalı. Kalbim başka hiçbir eylemde %50 indirim yazısı gördüğüm zamanki kadar hızlı atmıyor

Bir Alışverişkoliğin İtirafları, Sophie Kinsella (Sayfa 27)Bir Alışverişkoliğin İtirafları, Sophie Kinsella (Sayfa 27)