Bir Anneye Mektuplar

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
468 gösterim
Gülücükler dağıtan bebeğiniz yuvanızın mutluluk kaynağıdır. Hızla geçen günler, aylar ve yıllar, o küçük yavrunun dudak bükmeleri, gözyaşları, küsmeleri eğitim problemlerini de beraberinde getirecektir.
Her sorunu mevcut bilgi ve kültürünüzle çözmek bazen mümkün olamamaktadır. Çaresiz kalacağınız günler aile içinde huzursuluk doğurur.
Bu kitap her anne ve babanın yardımcı el kitabı özelliğini taşımaktadır. Gerçek olaylardan hareketle çocuğunuzun bebeklikten gençlik çağına ve evleneceği güne kadar karşılaşabileceğiniz problemleri ve çözümlerini içermektedir.
Çocuğunuzun geleceği için ona gereken önemi verip eğitmemiz ve yetiştirmemiz gerekir.
Bu eser işinizi şansa bırakmaz.
Unutmayalım çocuk geleceğimizdir
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1991
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789753621085
 • Çeviri:
  Ali Çankırılı
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

dilek a.doğan 
17 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocuk,kazara düşmüşse hemen kızılır ve hemen hemen şu sözler söylenir:"Bak gördün mü ?Allah seni nasıl cezalandırdı.Eğer bizim sözümüzü dinlemiş olsaydın ve elimizi bırakmasaydın şimdi düşmezdin."Çocuğun aklındaki Allah inancı da bu sözlerle zedelenir.Çocuk onu sürekli düşüren,ellerini veya bacaklarını yara bere içinde bırakan bir Allah kavramı geliştirir,anne ve babasına karşı daha farklı ve erişilmez duygular beslemeye başlar.Küçük yaştakibir bebeğe Allah'ın bu şekilde anlatılmasına karşıyım.Çünkü daha bir çok şeyi anlamakta ve kavramakta güçlük çeken çocuk için Allah da anlaşılmazlar arasındadır.

Bir Anneye Mektuplar, Wilhelm Stekel (Sayfa 49 - Hayat)Bir Anneye Mektuplar, Wilhelm Stekel (Sayfa 49 - Hayat)
dilek a.doğan 
17 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın hayatı ilk yaşlardan itibaren şekillenmeye başlar.Çocuğun ileriki yaşlarda öğrendikleri,ilk deneyimlerinin üzerine kurulur.Mutlu evlilik,mutlu çocuklar meydana getirir,huzur ve ruhsal zenginlik de onun süsü olarak çocukla yansır.
Dr.wilhelm Stekel

Bir Anneye Mektuplar, Wilhelm Stekel (Sayfa 31 - Hayat)Bir Anneye Mektuplar, Wilhelm Stekel (Sayfa 31 - Hayat)