Bir Apaçi Masalı No:1 Ayran Geven

6,6/10  (14 Oy) · 
40 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.167 gösterim
Dizüstü Edebiyatın son kitabı yine çok farklı, yine çok eğlenceli!
"Masallar dinleyerek büyümeyen çocukların masal gibi hayatları olur" diyerek başladı yola.

Toprak kokusundan arabeske, gecekondu yaşamından barmenliğe, Alanyadan İsveçe ve dünyanın 80 ülkesine! Sosyal, sınıfsal, duygusal ne derdimiz varsa hepsini yaşamış ve "Apaçi" deyip de anlayamadığımız gençlerin hayatını modern bir masala dönüştürmüş Angutyusla tanışıyorsunuz.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  217
 • ISBN:
  9786054054633
 • Yayınevi:
  Okuyanus Us Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 7 Alıntı

cosmos 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bundan büyük bir keyif yoktu. Bu çok farklı bir duyguydu. Kendine inanmak, inandığın yolda ilerlemek ve sonunda karşılığını almak.

Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 168)Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 168)
cosmos 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kadere hiçbir zaman inanmadım. Kader denilen dayatmanın sadece insanların kendilerini sorgulamaması, ellerindekilerle yetinmelerini sağlamak için uydurulmuş bir kurmaca olduğuna inandım.

Bir Apaçi Masalı, AngutyusBir Apaçi Masalı, Angutyus
cosmos 
03 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hep bir bahanem oldu yollara düşmek için... Hep bir bahanem oldu terk etmek için... Hep bir bahanem oldu dönüp arkama bakmamak için...

Terk ettiğim insanlarında hep bir bahaneleri oldu peşime düşmek için... Hep bir bahaneleri oldu affetmek için... Hep bir bahaneleri oldu bana hak vermek için...

Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 6)Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 6)
cosmos 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Korkuların da kendisine göre çeşitleri varmış. Sahipsiz olmak, gidecek bir yerinin olmadığını bilmek, en kötüsü, ne yapacağını bilememek, korkuların en büyük olanıymış.

Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 104)Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 104)
cosmos 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İnsanı sevmekle başlar her şey. Öyle bir memlekette yaşıyoruz ki, birbirimize etiketler vurmaya başlıyoruz. İnsanları yaptıkları işleri, giyimleri, konuşma tarzları / otobüste oturmaları ile yargılamak, bu ülke insanının en büyük ahmaklığı. Başkalarının saçmalıkları ve eksikliklerinden tiksinerek sanırım kendimize ifade edemediğimiz aptallıkları örtüyoruz. İç huzur çok önemlidir. İnsanın içi huzuru yakalaması için, bu hayatı hem kendisiyle hem çevresiyle yaşamayı bilmesi gereklidir.

Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 64 - Okuyanus 2. baskı)Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 64 - Okuyanus 2. baskı)
cosmos 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Sonuç, doğrusu ve yanlışıyla hayat gibi bir hayat yaşadığıma inanıyorum. İnsanların bana dayattığı doğrular, kurallar, beni ve içimde beslediğim köpeği pek ilgilendirmedi. Kendi kurallarımla, kendi doğrularımla yaşadım bir ömür.

Bir Apaçi Masalı, AngutyusBir Apaçi Masalı, Angutyus

Yarınları olmayan bir okulun kantininde muhabbet yaparak, bilardo masasında memleketi sorgulayarak, gecenin bir yarısı hayata isyan ederek olgunlaşmıyor insan. Kalıbınızı, götünüzü, yüreğinizi ortaya koyup kararınızı vereceksiniz. Kafanızda planlar yaparak, kendinizi kandırarak, sanal karakterlerin, dizi yıldızlarının, televizyon mallarının gazına gelerek, kendi yaşayamadıklarınızdan pişman olarak ve kendinizden nefret ederek olmaz bu işler. Hayatı, hayatın bir parçası olarak yaşamak gerek.

Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 143)Bir Apaçi Masalı, Angutyus (Sayfa 143)