Bir Aradayız, Hepsi Bu

8,2/10  (9 Oy) · 
17 okunma  · 
9 beğeni  · 
670 gösterim
Evet doğru, hayat böyle işte! Her zaman beklediğini elde edemez insan. Ama buradasın; ümidini yitime, her şey başka türlü olabilir. Camille ruhsal zarafeti, Franck tat almayı ve mücadele etmeyi öğretebilir sana. Paulette yüzünden güzel bir bahçeye artık kayıtsız kalamayabilirsin. Belki de Philibert'le birlikte kendini sevebilirsin. Bırak başkaları ne düşünürse düşünsün, sen içindeki cevheri keşfet. Birilerine yaslandığında, birileri de sana yaslandığında üstesinden gelebilirsin hayatın.

Bu kitabı bitirir bitirmez, Camille'in yanı başında, Franck'ın bir iki sokak ötende, Philibert'in bir müzisyenin önünde, Paulette'nin ise sevgiyle emek verilmiş bir bahçede olduğunu göreceksin. Adları ne olursa olsun.

Bir Aradayız, Hepsi Bu, küçük mucizelerin, geçmişteki acıların, mutlu tesadüflerin, canlı, yoğun ve kısa diyaloglarla örülü olağanüstü hikâyesi.

"Hayatı sevdiren, hayatın güzel olduğunu anımsatan, zekice yazılmış bir roman."
Le Soir

"Hayatın şımarmadığı sıradan insanların, bir daha ayrılmamak üzere birbirlerini buluvermelerinin hikâyesi."
Le Monde Littéraire
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2006
 • Sayfa Sayısı:
  484
 • ISBN:
  9789759919344
 • Orijinal Adı:
  Ensemble, c'est tout
 • Çeviri:
  Yaşar İlksavaş
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Minipamuk 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Filmini izleyip çok beğendikten sonra kitabı bulup okumaya karar verdim. İşin enteresan tarafı kitap ve filmin bu kadar birebir ilerlediği nadir hikayelerden. Ben okurken çok keyif aldım, sıradanlıktan uzak bir aşk ve arkadaşlık hikayesi ve bence çok samimiydi.

Farklı karakterlerin hayatlarını ele alarak bir noktada kesiştiren kitaplara olan düşkünlüğümü bilen bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım kitabı okumakta gerçekten çok zorlandım. Kaç kez bırakıp yeniden başladım kitap yarım bırakmaktan nefret ettiğimden 3.denemede bitirdim. Konu itibariyle hoş fakat çeviri yüzünden kendini soğutuyor.

ŞAHSINA MÜNHASIR 
04 Tem 14:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben konusundan ziyade sırf kitabın adı hoşuma gittiği için okudum, ve hemen alınacak kitaplarımin arasına girdi. Kitabı Ankara da bir rastlantı sonucu sahafin rafinda gördüm ve aldım. Kitabı okurken ben güzel vakit geçirdim, filmini de seyrettim ama kitap daha güzel... Merak edenler önce kitabı okusunlar derim....

Selim TURAN 
06 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Basit bir hikaye bu kadar güzel anlatılır. Yazar sizi hayatın karelerinde çok iyi yakalıyor ve kitabın kalınlığını unutup, kendinizi kaybediyorsunuz. Andrey Tautou nun başrolünde oynadığı bir Fransız Filmi olarak çekilse de, kitap bambaşka

Kitaptan 2 Alıntı