Bir Aşk Çarpıntısı (The McCarthys of Gansett Island Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.992
Gösterim
Adı:
Bir Aşk Çarpıntısı
Alt başlık:
The McCarthys of Gansett Island Serisi 1
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053482574
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Maid For Love
Çeviri:
Nilgün Birgül
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
Hayata yön veren büyülü anlar vardır…
Gansett Adası'nda tek çocuğuyla yaşayan ve çevresi tarafından çirkin iftiralara maruz kalan dul bir kadının hayatı, bir trafik kazasıyla tamamen değişir. Bisikletiyle işine gitmek üzereyken bir arabanın kendisine çarpmasıyla çalışamayacak hale gelen Maddie, tahmin bile edemeyeceği gelişmelerle karşılaşır. Varlıklı ve tanınmış bir ailenin en büyük oğlu Mac, bir hapishane olarak gördüğü ve üniversite bahanesiyle ayrıldığı adaya ailevi bir meseleden dolayı geçici süreliğine dönüş yapar. Doğup büyüdüğü yere adımını attıktan dakikalar sonra yaşadığı bir olay, genç adamın adaya dair düşüncelerini tamamen değiştirir. Gansett Adası, farklı hayatlara sahip iki insana kimi zaman yürekleri burkan kimi zaman yüzleri gülümseten bir oyun hazırlığındadır…
"İnsana iyi gelen hikâyesi, merak uyandıran karakterleri ve duygusal dokunuşlarıyla doyumsuz bir okuma sunan Bir Aşk Çarpıntısı, okuru yazarın sonraki kitapları için heyecanlandırıyor."
Joyfully Reviewed
"Bir Aşk Çarpıntısı, insana ilham veren büyüleyici bir roman. Marie Force, yarattığı karakterleri ve hayranlık uyandıran kurgusuyla okurla arasında güçlü bir bağ kurmayı başarıyor."
Booklist Online
"Marie Force, Bir Aşk Çarpıntısı ile sizleri aşkın karşı konulmaz gücüne bir kez daha inandırıyor."
Carly Phillips
(Tanıtım Bülteninden)
Benim yazardan okuduğum ilk kitaptı. İlk sayfalarında sıkıldığım ama sonra akıp giden şirin bir aşk öyküsü. Tamamen pembe bir roman olmasına rağmen ben çok sevdim. Güldüm,eğlendim bazen de hüzünlendim.

Adalıların ön yargıları ve çirkin dedikoduları olsa da (bu beni beni çok gıcık etti ) karakterlerimiz mutlu sona ulaştı.Romantik dizi kıvamında olan kitabın konusunu şöyle özetleyeyim: Lisede türlü türlü zorbalıklarla mücadele eden ve yakışıksız lakaplar takılan Madeline Chester,evlilik dışı bir çocuk sahibi de olur ve çocuğun babası Maddie'yi terk edip gider.Böylelikle çocuğuyla kabuğuna çekilip dul ve yalnız bir yaşam sürdürür.Maddie'nin dedikodulara maruz kalması da kaçınılmaz olmuştur.Erkeklere artık hiçbir şekilde güvenmiyordur.

Varlıklı ve tanınan McCarthy ailesinin çocuklarından biri olan Mac,her ne kadar nefret etse de kısa bir ziyaret için Gansett Adası'na gelir.Fakat olaylar peşini bırakmaz.Önce tanımadığı bir kadının bisikletine çarpıp onu yaralar.Ilk kez gördüğü kadından hayli etkilenir.Kazayı telafi etmek için kadına yardım etmek ister.Bu kadın da Maddie'dir.Tabii ki bunu kabul etmez ama Mac kendini affettirmek için elinden geleni ardına koymaz.Ayrıca her geçen gün kadına tutuluyordur.Kadın da ona.Bu ikilinin romantik,içten,şirin aşk hikayesi okunmaya değer.Bir tesadüfün hayatınızı ne denli değiştireceğini gözler önüne seriyor.Evet ikili çabucak aşık oldular ama bir günümüz romantik hikayesinde hemen aşık olma ve tesadüfler olmazsa olmaz.Bunu göz ardı edip kitabı okuyun derim.


Tahmin edilebilir,çerezlik bir roman olsa da sürükleyici bir üsluba ve akıcı bir çeviriye sahip hoş bir kitap.Türünün hoşlananlarının kesinlikle okuması gerek.Kapak,punto ve sayfa tasarımı da ilgi çekici ve başarılı...
Öyle çıtır çıtır , bir günde çerez niyetine, hayatıma biraz pozitif enerji katmak için okudum. Pek de keyif aldım. 3,95 tllik ye A101 kitapları içerisinde güzeldi diyebileceğim bir kitaptı. Şimdi baktım seri imiş kitaplar, devam ederim bulursam, keşke hep bu kadar ucuza bulsak böyle kitapları :(
Pembe dizi tadında, okurken insanın yüzünde tatlı bir tebessüm bırakan güzel kitap. Ben bu tarz kitapları okurken kendimi dinlenmiş ufak bir ara vermiş hissediyorum. Kitabın seri olması güzel. Diğerlerini ne zaman okurum bilemiyorum.
Aslında bu tarz kitapları sadece kafamı dağıtmak için alıyorum ve bi kaç güne bitirerek kafamı dağıtıyorum konusu her zamanki gibi bilinin sonuç mutlu son aşk her zaman kazanırmış
Yıllar sonra panik atak krizi geçirip sakinlik için adasına dönen otel sahibinin oğlu Mac ve oğluyla beraber hayata tutunmaya çalışan otelde hizmetli görevi yapan Maddie.
Bir bisiklet kazası bir insanın hayatını ne kadar değiştirebilir bu kitapta görmüş oldum. Mac ne kadar inatçı ve sabırlı olsa da maddie nin hayatına girmesi zor oldu ama güzel oldu. Thomasin bir babası Maddie in mükemmel bir ailesi oldu.
Tatlı bir tebessümle ve bir solukta okuduğum romantik bir kitap..
Her şeyin ilk görüşte başladığı ve mutlu görmek için her şeyi düşünmesi ve çabalaması güzeldi..
İçindeki yüksek romantizm, pamuk şekeri tadında okuyucuyu hemen etkisi altına alıyor ama bir o kadar da çabucak etkisini unutturan bir romandı. Hızlıca okunabilen eğlenceli bir konu..
insanların sadece kendi düşüncelerinin yüzünden birilerin hayatını karartması kendinden küçük görmesi ama bir anlık aşk sevgi batan güneşin tekrar doğmasına vesile oluyor hoşuma giderek okudum kitabî eğer bir yerlerde nasibin kısmetin varsa acıyla tatlısıyla yollar bağlanıyor.
Yaz günlerini yaz kitaplarıyla taçlandırmak gerek dedim ve bu sıcacık aşk romanını bir solukta bitirdim. Kitap tam bir pembe dizi kıvamındaydı ve ne tesadüf! Ben bayılırım böyle romantikli kitaplara filmlere. Kitabı da sevdim dolayısıyla.
Kitabın konusuna gelecek olursak olaylar bir adada (Gansett Adası) geçiyor. Kadın anakarakterimiz olan Maddie çok talihsiz olaylar yaşamış, çirkin iftiralara maruz kalmış dul ve çocuklu bir kadındır.
Mal varlığı yeterince iyi olan ve yıllar önce eğitim bahanesiyle adadan ayrılan ama dinlenmek için 1 aylığına adaya geri dönen Mac , Maddie ile bir kaza sonucunda tanışır. Daha sonra ikilinin yakınlaşması, birbirlerine çılgınlar gibi aşık olması ve malumunuz üzere mutlu sona ulaşmaları aşamalarıyla kitabımızdaki olaylar gelişti ve beklediğim gibi de bitti.
Kitap genel olarak hoştu ama bu tarz kitaplarla ilgili genel olarak hızlı gelişmeleri ve karakterler arasındaki ani ve hızlı yakınlaşma ve duygu yoğunluğunu abes buluyorum. Yani 1 saat içinde yakınlaşıyorlar ve bana göre bu biraz profesyonellikten uzak. Daha öncede bu tarz birkaç kitap okudum ve aynı şeye orada da rastladım. Onun haricinde her şey güzeldi ve okumanızı da tavsiye ederim.
Kitaplı ve huzurlu günler !
Sevgili Mac..
Kitabın kapağını çevirdiğiniz zaman sizleri bir cümle karşılıyor. "Hayata yön veren büyülü anlar vardır..." Maddie ve Mac'in hikayesini özetleyebilecek daha iyi bir cümle daha olamazdı.
Maddie bisikleti ile işe giderken birden Mac ile çarpışıp bir süre iş göremez hale gelir ve hikayemiz bu şekilde başlar.
Evet burada da bilindik bir aşk hikayesi var. Ama yazar öyle bir kaleme almış ki.. Kitabı okurken çok büyük keyif aldım.
Aslında yazarın önce Aşka Düşünce kitabını almıştım. Ardından bir arkadaşım Bir Aşk Çarpıntısını okumadan ona başlama dediği için bir süre bekledim.
Karakterler birbirleriyle bağlı sonuçta, hikayeleri farklı olsada..
Karakterleri çok sevdim.. Thomas, Mac, Maddie.. Hatta Linda bile sonunda sevgimi kazandı :)
Yazar gereksiz saçmalıklara yer vermemiş. Uzattıkça uzatayım okuyucuyu sinirden kudurtayım diye uğraşmamış..
Eğer karşıma Mac gibi birisi çıkacaksa her gün bisiklet kazası geçirmeye razıyım :D
Herkese tavsiye ederim :)
Yazarın Gansett Adası serisinin ilk kitabı yazarın bu adaya hayran olduğu çok açık... Açıkçası ben de çok merak ettim . Keşke fırsatım olsa da görebilsem.
Kitabımıza gelince Soluksuz bir çırpıda okunabilecek güzel bir aşk romanı.
Maddie ile Mac'in hikayesi bir bisiklet kazası ile başlıyor.
Maddie için hayat bir hayli zor geçmiş, adı lisede ki bazı çocukların Ona iftira atmasıyla kötüye çıkmış. Babası da Onları Maddie 5 yaşında iken terk etmiş annesi maddi yönden çok sıkıntılar çekmiş hatta parası olmadığı için yani mecburiyetten sahte çek yazmaktan hapse bile girmiş. Maddie bu sıkıntılar yüzünden adını temizlemekle hiç uğraşmamış. McGarret otelinde temizlik yaparak kendine ve minik oğluna bakmaya çalışan Maddie, bisiklet kazası yüzünden yaralandığında çalışamayacağını anlar ve panik olur. İşte tam bu sırada çarptığı bu güzel kadını aklından çıkaramayan Mac McGarret Ona yardım etmeye karar verir.
Mac'in Miami de bir inşaat şirketinde bir ortaklığı vardır. Ve işleri oldukça iyidir. Ancak çok çalışmaktan ve doğru düzgün beslenememekten ve yeteri kadar uyumadığı için bir gün rahatsızlanır ve Ona panik atak teşhisi konulur. Doktorun mecburu koşuluyla en az 1 ay süreyle işlerden uzak kalıp dinlenmesi şart olmuştur. Mac de ailesinin yanına adaya gelir Mac adaya adımını attıktan 5 dakika sonra Maddie nin bisikletine çarpar ve Maddie de çalışamayacak derece de yaralanınca Onun yerine işine gider ve evde Onlara yardımcı olmak için Onlarla kalmaya başlar. Maddie başlarda çok karşı çıkmıştır. Hatta öyle ki Mac Onu çok zor ikna etmiştir. Maddie Onun soyadını duyduğu andan itibaren resmen çok rahatsız olmuştur aynı şekilde Maddie'nin kardeşi Tiffani de aynı şekilde sanki bir düşman gibi ona davranınca Mac Onların ailesi ile bir sorunları olduğunu anlar. Öğrendikten sonra şok olur. Maddie'nin hayatını mahvedenlerden birinin Onun kardeşi olduğunu öğrenince ne yapacağını bilemez Tabi ki kardeşine telefon açıp Onun la yüzleşmek ister Ona hesap sormak ister. Ve işleri yoluna koymak ister. Maddie ile beraber geçirdikleri bir hafta içinde Mac Madddie'ye aşık olur. Aslında Maddie de Ona aşık olur. Ama her şey o kadar kolay değildir.
Bir hafta içinde o kadar çok şey yaşanır ki aşkı, acıyı, haksızlığı, acımasız geçmişi ve daha nice duyguyu yaşarlar.
Güzel bir kitap tavsiye ediyorum....
İndirimden ,arkasını öyle okuyup aldığım kitaptı. Pembe diziden farksızdı. Olaylar zinciri,zengin adam,fakir kadın romantizmini seviyorsanız çok uygun. Açıkçası kitapta tek sevdiğim şey,kadının kendi ayakları üzerinde durmak için verdiği çabaydı. Eh kitabın sonlarına doğru onu da bıraktı. Kafanızı dağıtmak için,vakit geçirmek için okunacak kitaplardan.
"Seni bisikletinden düşürmek hayatımda yaptığım en güzel şeydi."

Maddie gülümsedi. "Yürekten katılıyorum."
Marie Force
Sayfa 320 - Novella Yayınları
"Keşke kocaman bir süpürge alıp bütün eski acıları süpürebilsem."
"Bu isteğin çok hoş."
"Gerçekten isterdim."
"Daha önce kimse benim için böyle bir şey yapmak istemedi."
Mac'in sanki istediği tek şey oymuş gibi bakan gözlerinin etkisinden kurtulamıyordu. Bu nasıl mümkün olabilirdi? Çelik mavisi soğuk gözlerin de gördüğü sıcaklık içini arzuyla dolduruyordu. Eğer bu gördüğü çılgın rüyalardan biriyse, hiç uyanmak istemiyordu.
Marie Force
Sayfa 167 - Novella yayinlari.
"Bazen hayat ait olduğun yeri göstermek için yoluna bazı şeyler çıkarır. Önünde duranı kaçırma."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Aşk Çarpıntısı
Alt başlık:
The McCarthys of Gansett Island Serisi 1
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053482574
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Maid For Love
Çeviri:
Nilgün Birgül
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
Hayata yön veren büyülü anlar vardır…
Gansett Adası'nda tek çocuğuyla yaşayan ve çevresi tarafından çirkin iftiralara maruz kalan dul bir kadının hayatı, bir trafik kazasıyla tamamen değişir. Bisikletiyle işine gitmek üzereyken bir arabanın kendisine çarpmasıyla çalışamayacak hale gelen Maddie, tahmin bile edemeyeceği gelişmelerle karşılaşır. Varlıklı ve tanınmış bir ailenin en büyük oğlu Mac, bir hapishane olarak gördüğü ve üniversite bahanesiyle ayrıldığı adaya ailevi bir meseleden dolayı geçici süreliğine dönüş yapar. Doğup büyüdüğü yere adımını attıktan dakikalar sonra yaşadığı bir olay, genç adamın adaya dair düşüncelerini tamamen değiştirir. Gansett Adası, farklı hayatlara sahip iki insana kimi zaman yürekleri burkan kimi zaman yüzleri gülümseten bir oyun hazırlığındadır…
"İnsana iyi gelen hikâyesi, merak uyandıran karakterleri ve duygusal dokunuşlarıyla doyumsuz bir okuma sunan Bir Aşk Çarpıntısı, okuru yazarın sonraki kitapları için heyecanlandırıyor."
Joyfully Reviewed
"Bir Aşk Çarpıntısı, insana ilham veren büyüleyici bir roman. Marie Force, yarattığı karakterleri ve hayranlık uyandıran kurgusuyla okurla arasında güçlü bir bağ kurmayı başarıyor."
Booklist Online
"Marie Force, Bir Aşk Çarpıntısı ile sizleri aşkın karşı konulmaz gücüne bir kez daha inandırıyor."
Carly Phillips
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 110 okur

  • Ece Aydın
  • AYLİN YURTSEVER
  • Şengüzel Şen
  • Ayse Er
  • Şelale Buyuközer
  • Senanur
  • ÇAGNUR SAYGIN
  • Esra Yılmaz
  • **Kitap Kahve**
  • S.Eyüpoğlu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.3
14-17 Yaş
%11.5
18-24 Yaş
%21.3
25-34 Yaş
%31.1
35-44 Yaş
%23
45-54 Yaş
%9.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.9
Erkek
%3.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.7 (7)
9
%21.4 (9)
8
%21.4 (9)
7
%14.3 (6)
6
%7.1 (3)
5
%4.8 (2)
4
%2.4 (1)
3
%0
2
%2.4 (1)
1
%9.5 (4)