Bir Aşk Çarpıntısı The McCarthys of Gansett Island Serisi 1

7,3/10  (26 Oy) · 
59 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.336 gösterim
Hayata yön veren büyülü anlar vardır…
Gansett Adası'nda tek çocuğuyla yaşayan ve çevresi tarafından çirkin iftiralara maruz kalan dul bir kadının hayatı, bir trafik kazasıyla tamamen değişir. Bisikletiyle işine gitmek üzereyken bir arabanın kendisine çarpmasıyla çalışamayacak hale gelen Maddie, tahmin bile edemeyeceği gelişmelerle karşılaşır. Varlıklı ve tanınmış bir ailenin en büyük oğlu Mac, bir hapishane olarak gördüğü ve üniversite bahanesiyle ayrıldığı adaya ailevi bir meseleden dolayı geçici süreliğine dönüş yapar. Doğup büyüdüğü yere adımını attıktan dakikalar sonra yaşadığı bir olay, genç adamın adaya dair düşüncelerini tamamen değiştirir. Gansett Adası, farklı hayatlara sahip iki insana kimi zaman yürekleri burkan kimi zaman yüzleri gülümseten bir oyun hazırlığındadır…
"İnsana iyi gelen hikâyesi, merak uyandıran karakterleri ve duygusal dokunuşlarıyla doyumsuz bir okuma sunan Bir Aşk Çarpıntısı, okuru yazarın sonraki kitapları için heyecanlandırıyor."
Joyfully Reviewed
"Bir Aşk Çarpıntısı, insana ilham veren büyüleyici bir roman. Marie Force, yarattığı karakterleri ve hayranlık uyandıran kurgusuyla okurla arasında güçlü bir bağ kurmayı başarıyor."
Booklist Online
"Marie Force, Bir Aşk Çarpıntısı ile sizleri aşkın karşı konulmaz gücüne bir kez daha inandırıyor."
Carly Phillips
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053482574
 • Orijinal Adı:
  Maid For Love
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
 24 Tem 00:52 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Benim yazardan okuduğum ilk kitaptı. İlk sayfalarında sıkıldığım ama sonra akıp giden şirin bir aşk öyküsü. Tamamen pembe bir roman olmasına rağmen ben çok sevdim. Güldüm,eğlendim bazen de hüzünlendim.

Adalıların ön yargıları ve çirkin dedikoduları olsa da (bu beni beni çok gıcık etti ) karakterlerimiz mutlu sona ulaştı.Romantik dizi kıvamında olan kitabın konusunu şöyle özetleyeyim: Lisede türlü türlü zorbalıklarla mücadele eden ve yakışıksız lakaplar takılan Madeline Chester,evlilik dışı bir çocuk sahibi de olur ve çocuğun babası Maddie'yi terk edip gider.Böylelikle çocuğuyla kabuğuna çekilip dul ve yalnız bir yaşam sürdürür.Maddie'nin dedikodulara maruz kalması da kaçınılmaz olmuştur.Erkeklere artık hiçbir şekilde güvenmiyordur.

Varlıklı ve tanınan McCarthy ailesinin çocuklarından biri olan Mac,her ne kadar nefret etse de kısa bir ziyaret için Gansett Adası'na gelir.Fakat olaylar peşini bırakmaz.Önce tanımadığı bir kadının bisikletine çarpıp onu yaralar.Ilk kez gördüğü kadından hayli etkilenir.Kazayı telafi etmek için kadına yardım etmek ister.Bu kadın da Maddie'dir.Tabii ki bunu kabul etmez ama Mac kendini affettirmek için elinden geleni ardına koymaz.Ayrıca her geçen gün kadına tutuluyordur.Kadın da ona.Bu ikilinin romantik,içten,şirin aşk hikayesi okunmaya değer.Bir tesadüfün hayatınızı ne denli değiştireceğini gözler önüne seriyor.Evet ikili çabucak aşık oldular ama bir günümüz romantik hikayesinde hemen aşık olma ve tesadüfler olmazsa olmaz.Bunu göz ardı edip kitabı okuyun derim.


Tahmin edilebilir,çerezlik bir roman olsa da sürükleyici bir üsluba ve akıcı bir çeviriye sahip hoş bir kitap.Türünün hoşlananlarının kesinlikle okuması gerek.Kapak,punto ve sayfa tasarımı da ilgi çekici ve başarılı...

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
 17 Eyl 20:18 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Öyle çıtır çıtır , bir günde çerez niyetine, hayatıma biraz pozitif enerji katmak için okudum. Pek de keyif aldım. 3,95 tllik ye A101 kitapları içerisinde güzeldi diyebileceğim bir kitaptı. Şimdi baktım seri imiş kitaplar, devam ederim bulursam, keşke hep bu kadar ucuza bulsak böyle kitapları :(

Nur 
18 Ağu 00:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaz günlerini yaz kitaplarıyla taçlandırmak gerek dedim ve bu sıcacık aşk romanını bir solukta bitirdim. Kitap tam bir pembe dizi kıvamındaydı ve ne tesadüf! Ben bayılırım böyle romantikli kitaplara filmlere. Kitabı da sevdim dolayısıyla.
Kitabın konusuna gelecek olursak olaylar bir adada (Gansett Adası) geçiyor. Kadın anakarakterimiz olan Maddie çok talihsiz olaylar yaşamış, çirkin iftiralara maruz kalmış dul ve çocuklu bir kadındır.
Mal varlığı yeterince iyi olan ve yıllar önce eğitim bahanesiyle adadan ayrılan ama dinlenmek için 1 aylığına adaya geri dönen Mac , Maddie ile bir kaza sonucunda tanışır. Daha sonra ikilinin yakınlaşması, birbirlerine çılgınlar gibi aşık olması ve malumunuz üzere mutlu sona ulaşmaları aşamalarıyla kitabımızdaki olaylar gelişti ve beklediğim gibi de bitti.
Kitap genel olarak hoştu ama bu tarz kitaplarla ilgili genel olarak hızlı gelişmeleri ve karakterler arasındaki ani ve hızlı yakınlaşma ve duygu yoğunluğunu abes buluyorum. Yani 1 saat içinde yakınlaşıyorlar ve bana göre bu biraz profesyonellikten uzak. Daha öncede bu tarz birkaç kitap okudum ve aynı şeye orada da rastladım. Onun haricinde her şey güzeldi ve okumanızı da tavsiye ederim.
Kitaplı ve huzurlu günler !

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İçindeki yüksek romantizm, pamuk şekeri tadında okuyucuyu hemen etkisi altına alıyor ama bir o kadar da çabucak etkisini unutturan bir romandı. Hızlıca okunabilen eğlenceli bir konu..

Zübeyde 
06 Tem 16:47 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tatlı bir tebessümle ve bir solukta okuduğum romantik bir kitap..
Her şeyin ilk görüşte başladığı ve mutlu görmek için her şeyi düşünmesi ve çabalaması güzeldi..

FATMA AKSU 
27 Ağu 04:13 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın Gansett Adası serisinin ilk kitabı yazarın bu adaya hayran olduğu çok açık... Açıkçası ben de çok merak ettim . Keşke fırsatım olsa da görebilsem.
Kitabımıza gelince Soluksuz bir çırpıda okunabilecek güzel bir aşk romanı.
Maddie ile Mac'in hikayesi bir bisiklet kazası ile başlıyor.
Maddie için hayat bir hayli zor geçmiş, adı lisede ki bazı çocukların Ona iftira atmasıyla kötüye çıkmış. Babası da Onları Maddie 5 yaşında iken terk etmiş annesi maddi yönden çok sıkıntılar çekmiş hatta parası olmadığı için yani mecburiyetten sahte çek yazmaktan hapse bile girmiş. Maddie bu sıkıntılar yüzünden adını temizlemekle hiç uğraşmamış. McGarret otelinde temizlik yaparak kendine ve minik oğluna bakmaya çalışan Maddie, bisiklet kazası yüzünden yaralandığında çalışamayacağını anlar ve panik olur. İşte tam bu sırada çarptığı bu güzel kadını aklından çıkaramayan Mac McGarret Ona yardım etmeye karar verir.
Mac'in Miami de bir inşaat şirketinde bir ortaklığı vardır. Ve işleri oldukça iyidir. Ancak çok çalışmaktan ve doğru düzgün beslenememekten ve yeteri kadar uyumadığı için bir gün rahatsızlanır ve Ona panik atak teşhisi konulur. Doktorun mecburu koşuluyla en az 1 ay süreyle işlerden uzak kalıp dinlenmesi şart olmuştur. Mac de ailesinin yanına adaya gelir Mac adaya adımını attıktan 5 dakika sonra Maddie nin bisikletine çarpar ve Maddie de çalışamayacak derece de yaralanınca Onun yerine işine gider ve evde Onlara yardımcı olmak için Onlarla kalmaya başlar. Maddie başlarda çok karşı çıkmıştır. Hatta öyle ki Mac Onu çok zor ikna etmiştir. Maddie Onun soyadını duyduğu andan itibaren resmen çok rahatsız olmuştur aynı şekilde Maddie'nin kardeşi Tiffani de aynı şekilde sanki bir düşman gibi ona davranınca Mac Onların ailesi ile bir sorunları olduğunu anlar. Öğrendikten sonra şok olur. Maddie'nin hayatını mahvedenlerden birinin Onun kardeşi olduğunu öğrenince ne yapacağını bilemez Tabi ki kardeşine telefon açıp Onun la yüzleşmek ister Ona hesap sormak ister. Ve işleri yoluna koymak ister. Maddie ile beraber geçirdikleri bir hafta içinde Mac Madddie'ye aşık olur. Aslında Maddie de Ona aşık olur. Ama her şey o kadar kolay değildir.
Bir hafta içinde o kadar çok şey yaşanır ki aşkı, acıyı, haksızlığı, acımasız geçmişi ve daha nice duyguyu yaşarlar.
Güzel bir kitap tavsiye ediyorum....

Kutlu TOKDEMİR 
 25 Tem 11:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

insanların sadece kendi düşüncelerinin yüzünden birilerin hayatını karartması kendinden küçük görmesi ama bir anlık aşk sevgi batan güneşin tekrar doğmasına vesile oluyor hoşuma giderek okudum kitabî eğer bir yerlerde nasibin kısmetin varsa acıyla tatlısıyla yollar bağlanıyor.

PINAR DEĞİRMENCİ 
04 Tem 19:04 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Yeni bir yazarı daha keşfettim ve kitabı oldukça beğendim. Gerçi alışık değilim böyle erkeklere genelde önce çapkın sonra düzeliyor geneli ama bu öyle değil di
Neyse sopi yapmadan yazmaya çalışır isem şöyle
Ailesinin yanına dönen mac arabasi ile bisikletli birine çarpar ve o kız da maddiedir acımasızca söylentilere sahip olan seksi bayan
Sonrasında tamamen güzel sıcacık hikaye alıp götürüyor sizi özelikle Thomas
Beğendim hemen ikinci kitaba geçiyorum

Muzeyyen atilla 
13 Ağu 14:24 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Aski ozledinizse bir cirpida okunacak ve hatirlanacak bir kitap olmus erkeklere guvenini kaybetmis bir kiz ve kasabanin zengin ailesin8n arasinda gecen bir ask

Kitaptan 2 Alıntı

Yeşim Gökyıldız 
 23 Tem 20:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Seni bisikletinden düşürmek hayatımda yaptığım en güzel şeydi."

Maddie gülümsedi. "Yürekten katılıyorum."

Bir Aşk Çarpıntısı, Marie Force (Sayfa 320 - Novella Yayınları)Bir Aşk Çarpıntısı, Marie Force (Sayfa 320 - Novella Yayınları)
Merve Büyükekşi 
20 Ağu 22:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mac'in sanki istediği tek şey oymuş gibi bakan gözlerinin etkisinden kurtulamıyordu. Bu nasıl mümkün olabilirdi? Çelik mavisi soğuk gözlerin de gördüğü sıcaklık içini arzuyla dolduruyordu. Eğer bu gördüğü çılgın rüyalardan biriyse, hiç uyanmak istemiyordu.

Bir Aşk Çarpıntısı, Marie Force (Sayfa 167 - Novella yayinlari.)Bir Aşk Çarpıntısı, Marie Force (Sayfa 167 - Novella yayinlari.)