Bir Başka Gökyüzü

7,6/10  (12 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
319 gösterim
Evlat sevgisinin sınırı nedir? Bir anne evladı için neleri göze alabilir?

Yıllarca beklediği o gün gelip çatana dek Twyla da bu soruya cevap veremezdi. Hatta biricik bebeği Charlie’yi kucağına aldığı o ilk anda bile evlat sevgisinin, onu şimdi olduğu yere getireceğini asla tahmin edemezdi.

Dylan ve Twyla çifti, oğullarını dokuz ay boyunca heyecanla, umutla hayallerle beklemişti. Fakat kader bazen hayallerimizle aynı fikirde olmazdı. Twyla da hayatının bir daha asla eskisi gibi olmayacağını, Charlie doğduktan çok kısa bir süre sonra anlamıştı. Çünkü Charlie kördü.

Twyla ne olursa olsun evladını olduğu gibi kabul etmesi gerektiğini bilse de, onu böyle bir geleceğin beklediği fikrine bir türlü katlanamıyordu. Evladının gökyüzü kapkaranlıktı. Artık hayattan, onun için bambaşka, masmavi bir gökyüzü istemek dışında hiçbir beklentisi yoktu. Bu da ancak ciddi bir ameliyatla mümkündü. Peki, kendi istekleri minicik bir bebeğin, hem de kendi bebeğinin hayatını riske atmaya değer miydi?

Bazen kader bizi en sevdiklerimizle sınar ve sevgimizin sınırlarını bizi âdeta uçurumun kenarına kadar getirerek ölçer. Bir Başka Gökyüzü, evladı için uçurumun kenarına tutunmaya çalışan bir annenin öyküsü. Hayatında sevgiye yer olan herkesi derinden etkileyecek olan bu kitap, size sevginin gerçek anlamını bir kez daha sorgulatacak.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786051881836
 • Orijinal Adı:
  Blind
 • Çeviri:
  Bahar Yaldız Çelik
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Spoi içerebilir.Blogumdan alıntılama yapıyorum.Bilgilerinize.
Bir anne baba evladı için neler yapabilir?Neleri göze alabilir?Ve nereye kadar savaşıp,direnir?İşte bunun en güzel örneği bu kitapta.Evlat sevgisi,her şeyi yapma gücü verir.

Ana karakterlerimiz Twyla,Dylan ve Charlie.Twyla ve Dylan evli çiftimiz ve Charlie ise onların oğulları.Twyla,oğlu doktuktan bir süre sonra oğluun gözünde bir tuhaflık fark eder ve onu doktor'a götürür.Herkes harika bir bebek olduğunu söyler ve uzman bir doktora giderler.Uzman doktor ise Charlie'nin kör olduğunu söyler.Twyla bunu öğrenince yıkılır.Kim yıkılmaz ki,zaten. :(

Yeni durumla baş etmeye çalışan Twyla hem oğlunun penceresi olmaya çalışır hemde onunla bolca vakit geçirir.Ta ki Keratoprez ameliyatını öğrenene kadar.Keratoprotez deneysel bir ameliyat ve riskleri var.Twyla bu yolda eşinin desteğiyle birlikte oğlunun tekrar görmesini sağlayıp sağlamadığını,eşlerin beraber ve birbirine her konuda destek olup olmadığına tanık oluyoruz.

Keyifli ve güzel bir kitaptı.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.