1000Kitap Logosu
Bir Başka Sevda
Bir Başka Sevda
Bir Başka Sevda

Bir Başka Sevda

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
5 Kişi
8
Okunma
6
Beğeni
76
Gösterim
84 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 23 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Ötüken Neşriyat · Şubat 2020 · Karton kapak · 9786051558936
Bu kitaptaki hikâyeler; insanların evlerinden çıkamadığı zamanların, 1980 öncesi günlerin ve tam da Türkiye’nin bir dönüşüme sürüklendiği bıçak sırtı olayların anlatıldığı gerçekliğe ve yaşanmışlığa dayanıyor. Derinde ülke üzerinde oynanan oyunları görme çabasıyla yoğrulan ve gündelik ilişkilerde, aile bağlarını, arkadaşlık ve dostlukları ele alan, mahallenin ve sokağın soluk alış verişlerini duyuran hikâyeler çoğunluğu. Yazarın, üniversite öğrenciliği yıllarından itibaren işleyen kalemi, ilk öğretmenlik tecrübeleriyle daha da işler hale geliyor ve umudunu hiç tüketmeyen bir Türkçe sevdasıyla, Türk dünyasına kapıların ilk aralandığı o sihirli günlerin aydınlığıyla işlemeye devam ediyor. İlk çalışmalar da olsa, Ayşe İlker’in gençlik döneminin sancılarıyla, olup biteni tahlil etme çabasıyla olgunlaşmış hikâyeler olarak çıkıyor karşımıza. İlk baskısı 1987 yılında Kültür Bakanlığınca yapılan ve on bin adet basılan “Bir Başka Sevda” daki hikâyeler, Milli Eğitim Bakanlığı ve özel yayınevlerinin ders kitaplarında “konu metni” olarak da işlenmiştir. Ömür Törpüsü, Bir Şekerli Bir Ispanaklı ve Çiçek ve Umut hikâyeleri ilkokul ve ortaokul Türkçe kitaplarında yer almıştır. Bir Başka Sevda ve Ayşe İlker hakkında bir de yüksek lisans tezi yapılmıştır.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,67
9.0
10 üzerinden
5 Puan · 3 İnceleme
Yahya Akdemir
Bir Başka Sevda'yı inceledi.
84 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Tabiat güzellikleri, köye Özlem, ölüm ve hayaller ile ilgili hikayeler yer alıyor. çok güzel kısa hikayelerden oluşuyor. herkese Tavsiye edilebilir..
Bir Başka Sevda
9.0/10
· 8 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
M.Demir
Bir Başka Sevda'yı inceledi.
84 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Varlığımın, kimler için önemli olduğunu, unutulup unutulmayacağını düşünürüm gürültüler içinde.” “İnsanın süsü yüz, yüzün süsü gözdür.” (Kutadgu Bilig)
Bir Başka Sevda
9.0/10
· 8 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4