Bir Borsa Spekülatörünün Anıları

8,9/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.606 gösterim
" Çağımızın en iyi otuz borsacısıyla görüşmeler sırasında hepsine sorduğum ortak bazı sorular oldu. Bu sorulardan biri şuydu: Özellikle yararlı bulduğunuz ve borsacı adaylarına önerebileceğiniz kitaplar var mı? bu soruya aldığım yanıt hep "Bir Borsa Spekülatörünün Anıları", yani yetmiş yıllık bir kitap oldu. Bugüne değin yazılmış en saygın finans kitaplarından biri."
-Jack D. Schwager Market Wizards'ın yazarı-

" Bir Borsa Spekülatörünün Anıları ilk kez yetmiş yıl önce basılmış olsa da sürü psikolojisi ve borsada zamanlama konularındaki saptamaları geçen yaz döviz piyasalarında yaşanan çılgınlığı açıklayacak kadar güncel."
-Worth Dergisi-

"Yatırım konusunda bugüne kadar yazılan en eğlenceli kitap."
- The Seattle Times-

" Bugüne kadar okuduğum en iyi kitap. Yanımda çalışanlara vermek üzere elimde her zaman birkaç nüsha bulundururum."
- Martin Zweig-

" Bu kitabı ilk kez yirmi yıl önce okumuştum. O zamandan beri defalarca yeniden okudum ama hala en sevdiğim kitaplardan biri."
-Kenneth L. Fisher, Forbes-
(Tanıtım Bülteninden)
SEVİLAY SÖNMEZ 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Üniversitede Prof. Hocamızın tavsiyesi üzerine okuduğumuz kitaplardan biriydi. Borsa ilgi alanımın dışında olmasına rağmen keyifle okuduğum bir kitap oldu. Aynı zamanda borsa ile ilgili tüyolar da edinmiş oluyorsunuz .

Akif 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Borsa'da ve Foreks'te kendimi geliştirmek için almıştım. Okudukça kendimi buldum. Yaptığım hatalar, sürekli tekrarlayan hatalarım ve duygusal gelgitlerimi gördüm ve heyecanla okudum, kısa sürede bitirdim. Trading işinin daha çok duygusal boyutlardan oluştuğunu gösteren muazzam eser. Bu işle ilgilenenlere en iyi kitabı sorsanız, ilk bu eseri söyleyecektir.

mustafa 
31 Tem 14:21 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap 1900 lü yılların başlarında Amerikada geçiyor ve borsada alım satım yapan bir yatırımcının borsa anılarını anlatıyor. Kitabı alırken özellikle borsa ile ilgili önemli analizler, hisse alırken öncü hareketlerde alım sinyalinin nasıl elde edileceği yönünde bir bilgi olabileceğini düşündüm ancak yanılmışım. Kitapta sürekli olay ağı aynı borsacının aldığı sattığı hisseler karmı zararmı elde ettiği yönünde bilgilerden başka bir hususa rastlayamadım. Ancak yine de borsa ile ilgilenen yatırımcılar için okunabilecek kitaplardan biridir ne de olsa zirabu alanda kitap bulmak oldukça zor.

Kitaptan 1 Alıntı

Akif 
21 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Borsa
Hem hatalarımızdan, hem de başarılarımızdan ders almasını bilmeliyiz. Doğal olarak kimse cezalandırılmaktan hoşlanmaz. Size zarar veren bazı hataların kaynağını bulduğunuzda, o hataları bir daha işlememeye gayret edersiniz, borsada yapılan hatalarsa insanı iki nazik yerinden vurur- cebinden ve gururundan. Size ilginç bir şey söyleyeyim: Bir borsacı hata yaptığını bile bile hata yapabilir. Bu hataları yaptıktan sonra, kendi kendine niye yaptığını soracaktır. Sakin kafayla bir süre düşündükten sonra, bu hataları nasıl, ne zaman, işlemin hangi anında işlediğini anlayabilir, ama neden işlediğini asla anlamayacaktır. Kendi kendine kızacak ve bir daha bu konu üzerinde düşünmeyecektir.

Bir Borsa Spekülatörünün Anıları, Edvin Lefevre (Sayfa 157 - Scala Yayıncılık)Bir Borsa Spekülatörünün Anıları, Edvin Lefevre (Sayfa 157 - Scala Yayıncılık)