Bir Deli Ağaç

·
Okunma
·
Beğeni
·
1383
Gösterim
Adı:
Bir Deli Ağaç
Baskı tarihi:
1981
Sayfa sayısı:
197
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yazko Yayınları
Baskılar:
Bir Deli Ağaç
Bir Deli Ağaç
Bir Deli Ağaç
184 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap yazarın ilk öykü kitabıymış. Eline sağlık iyi ki yazmış. Akıcı ve anlaşılır bir dili var, aslında öyküler öyle kurgulanmış ki roman havası veriyor. Hikaye kahramanlarının deyimiyle Paris Apartmanı'nda yaşayan insancıkların romanı gibi...
184 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Şimdiye kadar okuduğum öykülerden farklı bir öykü tarzı var.Daha doğrusu farklı farklı anlatımlarla yazıyor. Ben başarılı buldum ve sevdim. Beni sardı. Her öyküden ayrı ayrı çok hoşlandım, seçemedim. Diğer eserlerini de mümkün mertebe ulaşıp okumaya çalışacağım.
184 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bir Deli Ağaç birisi kısa olmak üzere beş hikâyeden oluşan bir kitap. İlk hikâyede gördüğümüz tiplerden birisi son hikâyenin ana karakterlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında da hikâyeler arasında bir bağlantı yok.
Öykülere genel olarak karanlık ve depresif bir hava hakim. Büyük ölçüde geçmişe yönelik hatırlatmalar yoluyla ilerleyen bir kurguyla oluşturulmuş hikâyeler. Bilinç akışı tekniğinin ön planda olduğunu da görebiliyoruz. Akıcı bir üslup ile yazılan öykülerin son sayfalarında şaşırtıcı birçok detay eklenmiş ve böylece hikâyeler okuyucuyu daha fazla etkiliyor.
Genel olarak söylenebilirki oldukça etkileyici ve içine çeken hiâyelerle karşı karşıyayız. Okuması ve karakterleriyle kurulan sıkı bağlarıyla etkileyici bir kitap.
190 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın burdaki yorumlarına bakmadan önce kitabı roman gibi okumaya başladım ve gerçekten akıcı roman zannediyordum bir de baktım 5 faklı oykuymus olayların bağlantısını kurmaya çalışıyorum ben de sabahtandir hunharca .Pınar Kür yine beni şaşırttı farklı dili ve inanılmaz akıcılığı ile
Uyumsuzların, uymaya çalışmayanların, yaşama biçimi olarak yalnızlığı seçmiş toplum kaçaklarının sığınağıydı burası. Elbette suskundu gecelerimiz...
"Neden vaktinde bilmez insan? Neden her güzelliğe sonuna dek yapışmakta direnmez? Neden çok sonra anlar en küçük yaşam kırıntısının bile değerlendirilmesi gerektiğini?"
Pınar Kür
Sayfa 52 - Can Yayınları
Tüm umutların bittiği yerde... Bir kurtarıcı... Ölüm vardı. Bekliyordu.
Pınar Kür
Sayfa 120 - Can Yayınları, 14.Baskı, Ocak 2017
Onu,özellikle düşünmeden içimde taşımayı öğrenmiştim daha doğrusu. Uzun süre birlikte yaşamış kişilerin birbirine alışmışlığı, anı tazelemeyi gerektirmeyen karşılıklı anlayışı gibi bir şey bu.
Çağdışıyım, evet. Bundan hiçbir hüzün duymuyorum. Uyum sağlamak için çaba göstermektense, uymamanın getirdiği rahatsızlıklara katlanıyorum; yakınmadan, kendimden başka hiç kimseye söylemeden.
Pınar Kür
Sayfa 27 - Can Yayınları, 14.Baskı, Ocak 2017

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Deli Ağaç
Baskı tarihi:
1981
Sayfa sayısı:
197
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yazko Yayınları
Baskılar:
Bir Deli Ağaç
Bir Deli Ağaç
Bir Deli Ağaç

Kitabı okuyanlar 82 okur

  • nur.
  • Razmuhi

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0