Bir Delinin Ot Defteri

8,8/10  (5 Oy) · 
23 okunma  · 
5 beğeni  · 
504 gösterim
Bizi kuşatan ve anlamlarıyla anlamlandırmaya çalışan bunca şeyden kaçı gerçekten var olmayı hak ediyor? Altkültür yahut alternatif bakış içinde hangileri modernle barışık? Bildiklerimizi yaşadıklarımızla sınırlıyorsak eğer, bedenimiz dışında cahil sayılmaz mıyız? Yol göstericilerimiz kitaplar, filmler, müzikler hakkında yeteri kadar aydınlandık mı acaba? Peki ama, ya delirdiysek ve tüm bu karmaşa aslında bizi iyileştirmek için kurgulandıysa?

O zaman bir defter tutmak gerekir: Kentle, tabiatla, esrimeyle örtüşen bir defter. Açıklama defteri. Seyir defteri. Sırların döküldüğü bir mermer defter.

Küçük İskender, Bir Delinin Ot Defteri'nde baygın düşerken gözlemlediklerini, öğrendiklerini okurla paylaşıyor. 'Ben o defteri çoktan kapattım' diyenlere yeni bir defter armağan ediyor.

Kitapları kapatalım, hayat yazılı yapacak!
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  174
 • ISBN:
  9789755705781
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Sappho 
01 May 00:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşk acısı çeken ortadan kaldırmak için mi intihar ediyor, sevdiğini mi öldürüyor? İstatistiklere bakarsak fikrimce cinayetler açık ara öndedir. Çünkü intiharın korkaklık ve günah, cinayetin cesaret ve hak olarak öğretildiği bir gezegende yaşıyoruz.

Bir Delinin Ot Defteri, Küçük İskenderBir Delinin Ot Defteri, Küçük İskender