Bir Deliyle Evlendim

7,5/10  (36 Oy) · 
203 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.636 gösterim
Vazoda iki karanfil, biri beyaz, biri kırmızı... ''Neden böyle?'' diye sordum.
''İkimiz'' demez mi?
-Hangisi sen?
-Renkler önemli değil, ikisi de karanfil. Biz de, ikimiz de insan... İnsanın olduğu yerde problem vardır, önemli olan problemleri büyütmemek ve çok çok şükretmek...
-Benimle evli olduğuna şükrediyor musun?
-Hem de çok... Yuva yıkan o kadar kadın var ki...
Yuva yıkan pek çok erkek de var deyip, karşısına dikilemezdim, onun şükrüne ben de teşekkür ettim...
Hiç kimseye benzemeyen bu adama deli denmez mi?
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789753625951
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
sueda reyyan 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Seneler önce fikirlerimin değiştiği üniversite yıllarında ilk defa okuduğum, kitaplığımın tekrar okunacaklar bölümünde ağırladığım kitaplardan. Ve her okuyuduğumda farklı bir cümleye dikkat ettiğimi, altını çizdiğimi farkettim.
Bazı hakikatleri biliriz ancak hayata geçirmek gayret ve irade ister, lakin bu hakikatlerin yaşanmış hayatlarla, örneklerle sunulması aşka şevke vesile olur, tesirini katlar, niyetin amele geçişini hızlandırır. İşte bu kitap ta, ne zaman aşka şevke ihtiyacım olsa başvurduğum kitaplardan...
'Ahirzamanda kendinize deli denmedikçe iman etmiş olmazsınız' mübarek Hadis-i Şerifini bu kitabı okuduğumda daha iyi anladım.
Kİtapta dinini yaşamaya çalışan ahirzaman delisi bir erkekle gayri müslim bir kadının evliği anlatılmakta.
Kitap çok uzun değil, Hekimoğlu'nun kendi cümleleri gibi; kısa, öz ama derin...yazarın hissederek yazdığı tesirinden anlaşılıyor bence çünkü islamı yaşama gayret ve azmini artırıyor okuyucunun.
Son olarak hakikatleri anlatmada geçerli olanın -hal dili -olduğunu, ancak yaşayarak temsil edildiğinde amaca hizmet ettiğini gösteren güzel bir eser.

Muhammet Çelik 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir şehir efsanesine göre Yusuf İslam (Cat Stevens) "Müslümanları, islamiyetten önce tanısaydım Müslüman olmazdım" demiş. İşte bu tespitin hikâyeleşmiş hali bu kitap.
Müslüman adam ile evlenen Amerikalı bir kadın. Müslüman oluşu ve sonra Müslümanları tanıyışının detaylı güzel bir hikayesi.
Yaşadığımız İslam'ı sorgulatan güzel bir kitap.

fatma 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İslam topraklarının acizliğini gözler önüne sermiş cok güzel bir kitap.Hem aşk kitabı hem de dini bir kitap.Son yüzuılda bir çok insanın yaşadığı yanlızlık sıkıntısınısınıda cok güzel özetlemiş.

ayhan özköroğlu 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir Hekimoğlu klasiği. İnanılmaz keyifli bir hikaye ve bana göre Minyeliden sonra ki en güzel eseri. Sanıyorum iki kez okudum. Çok zaman geçti üzerinden ama fırsat bulsam bir daha okurum...

kitapkurdu 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Evliliği erkek bir yazarın kaleminden bayan bir karakterin gözüyle seyrettiren, seyrettirirken hepsini hissettiren bir kitap. Çok başarılı! Defalarca kez unuttum yazarının aslında bir erkek olduğunu, kendimi bulmuştum çoğu yerde çünkü. Ve bir erkeğin beni bu kadar iyi tarif edişini yadırgadım, cidden çok güzel!

Abdullah Talha Genç 
07 Oca 13:02 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Amerika'da yaşayan bir müslüman ile hocası gayrimüslimin hikayesinden yola çıkarak, doğu-batı çatışmasını ele alan, kültürel özelliklerin ön plana çıktığı, hayata dair derin inceliklerin yer aldığı bir kitap. Akıcı, anlaşılır, sıkmayan diliyle 1 günde kendisini okutan bir eser.

Elif Çelik 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Müslüman bir erkek öğrencinin hristiyan hocasına aşık olması ve evlendikten sonraki hayatı konu alıyor. Kitap günlük tarzı ve öğretmenin ağzından anlatılıyor. Kısa ve güzel diyebileceğim bir kitap evlilik için fikir oluşturabilir.

Kitaptan 5 Alıntı

Gamze 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

-Sayın misafirlerimiz, masaların üzerindeki yiyecek ve içeceklere dikkat edersek, ekmek, zeytin, peynir, salata, pirinç ve et. Bunların hepsi ölü. Biz, her zaman ölü gıdalar yiyoruz, diri diri geziyoruz. Ölmüş gıdaları midemizde dirilten Allah, ölmüş insanları diriltemez mi?

Bir Deliyle Evlendim, Hekimoğlu İsmail (Sayfa 51)Bir Deliyle Evlendim, Hekimoğlu İsmail (Sayfa 51)
Merve Özcan 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Güzelim" demek kolay, "Güzel yaratılmışım" demek zor.

Bir Deliyle Evlendim, Hekimoğlu İsmail (Sayfa 96)Bir Deliyle Evlendim, Hekimoğlu İsmail (Sayfa 96)