Bir Dilekle Başladı Her Şey Blossom Street Serisi 5

8,2/10  (127 Oy) · 
568 okunma  · 
125 beğeni  · 
2.452 gösterim
Dilekler, içtenlikle istenince gerçekleşen hayallerdir.

Hayata yeniden tutunmak için önünde yirmi dilek duruyordu... Kâğıda döktüğü yirmi hayal...

Acı çekmektense geleceğe umutla bakmasını sağlayacak yirmi ihtimal...

Artık bir sonraki güne güzel duygularla başlamak için hazırdı, çünkü gerçekleştirmesi gereken hayalleri vardı. Çünkü hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi....

Hayatınızda çok isteyip de gerçekleştiremediğiniz şeyler mi var?
O halde hemen kâğıdınızı kaleminizi alın ve dilek listenizi hazırlamaya başlayın...

"En katı yürekli okuyucular bile kendilerini bu umut dolu romandaki unutulmaz karakterler için gizlice gözyaşlarını silerken ve kendi dilek listelerini hazırlarken bulacaklar."
-Booklist-

"Konu özel, unutulmaz bir yer ve onurlu, güçlü karakterler yaratmaya geldiğinde kimse Debbie Macomber'dan daha iyi olamaz."
-BookPage-

"Macomber'ın kullandığı dil ve olumlu anlatımı sizi sevdiğiniz koltuğunuz kadar rahat ağırlıyor."
-Publishers Weekly-

"Debbie kalbini kâğıda işlemiş. Sonuç ise muhteşem!"
-RT Book Rewiews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  465
 • ISBN:
  978-605-348-055-6
 • Orijinal Adı:
  Twenty Wishes
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
28 Tem 18:31 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Sade ve akıcı bir dille yazılmış kolay okunan bir kitap. Nefes alındığı sürece hiç bir şey için geç kalınmadığı mesajını veren, okurken karamsarlıktan kurtulmanıza katkıda bulunup, olaylara pozitif bakmanızı sağlayan güzel bir kitap.

Ceren Acer 
01 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın şuana kadar okuduğum romanları çok akıcı ve başarılıydı. Bütün kitaplarında kendimi kaybedip, zaman kavramını unutuyorum. Karakterler ve yaşadıkları umutsuzluklar beni derinden etkiledi. Bu yazarın kalemini bir ayrı seviyorum. Çünkü herhangi bir kusur bulamıyorum romanlarına. Henüz okumamış olup da, okumayı düşünenler hiç tereddüt etmeyip okusunlar. Kitabı biran bile elinizden bırakamayacaksınız eminim.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · 5/10 puan

Bu kitapları çok popüler olduğu dönemde İndirimde aldım ve bazen kafamı yormayacak kitaplara ihtiyaç duyuyordum.Vakit öldürmek için aldığım, çok zaman paragraflarında hızla göz atarak gittiğim, yine bir bardak kahve doldurmanın yarım sayfada anlatıldığı, bir kazanın en az on kez hatırlatıldığı uzatılmak için çabalanmış bir kitap oldu.Ve ne yazık ki tüm bu sebeplerle her okuduğumda sıkılmamama imkan yok. Sanırım bu kitaplar hayata depresif bakan, biraz umutsuz, biraz mutsuz ve okumayı sevmeyen kadınlar için yazılmış. E ben onlardan biri olmayınca, kitap da pek hitap etmedi bana

Debbie abla ile ilk tanıştığım kitap.Zaten genellikle ilk incelemelerim ilk tanışma kitaplarımdan oluşuyor.Birbirinden farklı insanların anlatıldığı içinde kendinizden veya yakın çevrenizden parçalar bulacağınız normal düzeyde bir kitap.

Minerva 
06 May 23:25 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bu kitabı okurken kendimi çok iyi hissettim. Bu kitap bana hiçbir şeyin yaşı olmadığını ve hiçbir şeyi yapmak için geç olmadığını öğretti. Anne Marie'nin Ellen ile olan mükemmel ilişkisi.. Ve daha sonra Melissa'nın Anne Marie ile barışması.. Sıcacık bir kitaptı, hemencecik bitirdim. En çok Mark ve Barbie arasındaki ilişkiyi sevdim, fazlasıyla samimiydi. Yazarın anlatımı, olayları bağlamasını eleştiren ve sırf bu yüzden kitabı bırakanlar olmuş. Açıkçası bu çok mantıksız. Kitapta bu kadar güzel bir mesaj veriliyorken buna kulak tıkayıp çok uç gerekçelerle kitabı bırakmak bana nahoş geldi. Bu yazarın yakın zamanda bir kitabını daha okuyacağım, onun da bunun gibi hoş olduğuna eminim.

Emine Acarer Sarı 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Küçük Mucizeler Dükkanı ile başlayan serinin beşinci kitabı. Evet beş kitabı da bir solukta okuyabiliyorsunuz ama yazarın kendini tekrar ettiği de bir gerçek. Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi burada da okuyucuya yaşama sevinci ve umut aşılanıyor. Kendinizi bir anda dilek defteri hazırlarken bulabilirsiniz. Keyifli okumalar...

Acı çekmektense geleceğe umutla bakmasını sağlayacak yirmi ihtimal...
Artık bir sonraki güne güzel duygularla başlamak için hazırdı, çünkü gerçekleştirmesi gereken hayalleri vardı. Çünkü hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi....

esra karakoyun 
01 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitapta insani heyecanlandiracak duzeyde olaylar yasanmiyor, hatta ilk basta kitaba devam etmekte bile cok zorlandim. Ayni zamanda kitaptaki kahramanlarin yaslarinin kendi bulundugum yas doneminden farkli olmasi da kitaba adapte olmami baslarda zorlastirdi. Ancak bir sure sonra bunlara ragmen kitabin beni duygusal anlamda icine cektigini gordum. Macera veya tutkulu bir anlatim bekleyenler icin duragan bir kitap olarak karsilanabilir. Yine de kitabi bitirdigimde bende hos duygular olusturdugunu soyleyebilirim.

Öz 
10 Mar 15:44 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Okurken dinlenmek,dinlenirken içinizde sevgiyi hissetmek,sevginin insanların en büyük ihtiyacı olduğunu yeniden anlamak ve anlamlandırmak için yaşananların sadece insana ait çabaya değer şeyler olduğunu kavramak adına bazen tebessümle bazen de hüzün duyarak okuyacağınız keyifli bir roman..

Fatoş Çetiner 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Umut dolu bir kitaptı. Okumaktan inanılmak keyif aldım. Karakterleri fazlasıyla benimsedim. Kısacası yazarın her kitabı gibi içinize işleyecek. Sadece diyorum artık o kadar tekrar etmese. Ama her şekilde de okumaktan asla vazgeçmeyeceğim bir yazar.

3 /

Kitaptan 21 Alıntı

Aysel 
26 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gerçek seni özgürleştirir. Gerçeği öğrenene kadar korkularının ve şüphelerinin esiri olacaksın.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie MacomberBir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber

"Hissettiği acı tenine bastırılan kızgın bir demir gibi canını yakıyordu. Bir anlığına kelimeler ağzına tıkandı."

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 81)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 81)
ecicekk 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatınızda çok isteyip de gerçekleştiremediğiniz şeyler mi var? O halde hemen kağıdınızı kaleminizi alın ve dilek listenizi hazırlamaya başlayın...

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie MacomberBir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber
Metin Özdemir 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bunun bir son değil , hepsi için yeni bir başlangıç olduğu ortadaydı.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 463)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 463)
ecicekk 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Galiba bazen bazı şeyleri istediğimizi kabullenmekten korkuyoruz. Bunu özellikle de yarattığımız imajla çakışacağı için yapıyoruz.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie MacomberBir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber
Metin Özdemir 
 22 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hayatında en soğuk kışın ardından sıcak günler geri gelmiş gibiydi.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 260)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 260)
3 /