Bir Gece Yolculuğu

·
Okunma
·
Beğeni
·
84
Gösterim
Adı:
Bir Gece Yolculuğu
Baskı tarihi:
30 Ocak 2000
Sayfa sayısı:
151
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
PMR Yayınları
153 syf.
·5/10 puan
Bir Gece Yolculuğu: Fantastik roman.

Bir gece, Nermin Bezmen, arkadaşı Nazlı Eray'ın "Aşık Papağan Barı" adlı kitabını bitirir. Kitap biter bitmez Nazlı'yı arayarak, telesekreterine onunla konuşmak istediğini belirten bir mesaj bırakır. Nazlı'nın bu mesaja geri dönüş yapmasıyla, ikili büyülü bir geceye dalar. Gerçekliğe büyü ekleyerek başlayan bu gece, yazarların bir hikayesinden diğerine, bir karakterinden ötekine ilerleyerek zamanla, gerçekliğin büyüye yamalanmasına dönüşür.

Yazarın dili sade, olay akışı güzel. Birazcık fazla özgüvenle harmanlanmış kadın hassasiyetini de hissettirebiliyor, bu sebeple olsa gerek kitap okurken su gibi akıyor.

Yazarların kitaplarına aşina olanlar için daha farklı bir deneyim yaşatacağını düşündüğüm bu kitap, hem bilgi eksikliğim hem de yazarla ilk tanışmam olması nedeniyle beklentimi ne karşıladı, ne de beni hayal kırıklığına uğrattı.

Tanışma kitabı olmaya pek uygun değil. Ama yazara bir şans daha vermek gerektiğini düşünüyorum.

Keyifli okumalar.
"Korkarım ki, bir gün tüm çevrenizi, uzanabildiğiniz tüm zaman ve mekan dilimlerini ve kişileri mutluluğa boğduktan, bozkırlarda çiçekler açtırdıktan sonra içiniz koflamış, enerji yaymaktan yorgun, bitap öyle kala kalacaksınız."
Nermin Bezmen
Sayfa 92 - Emre matbaası
"Hiç bir şeyin tesadüf olmadığına inanırım ben." dedim, "Bize göre tesadüftürler çünkü bizce bilinmezlerdir. Halbuki zaman perdesinin iplerini elinde tutan güç için, o muhteşem düzen için bunların hepsi bilinen gerçeklerdir, diye düşünüyorum."
Nermin Bezmen
Sayfa 107 - Emre matbaası

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Gece Yolculuğu
Baskı tarihi:
30 Ocak 2000
Sayfa sayısı:
151
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
PMR Yayınları

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • Portakal Çiçeği

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%100 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0