Kitap
Bir Geyşanın Anıları

Bir Geyşanın Anıları

Cep Boy

OKUDUM
8.3
594 Kişi
2.459
Okunma
500
Beğeni
11,5bin
Gösterim
592 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 16 sa. 46 dk.
Adı
Bir Geyşanın Anıları (Cep Boy)
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · Şubat 2006 · Karton kapak · 9789752112032
Orijinal adı
Memoirs Of a Geisha
Diğer baskılar
Bir Geyşanın Anıları
Bir Geyşanın Anıları
Bir Geyşanın Anıları
Memoirs of a Geisha
Die Geisha
Japonya'nın en ünlü geyşasının gerçek anılarının kusursuz bir içtenlik ve ince bir lirizmle anlatıldığı bu romanda, bakire kızların açık artırmalarda en yüksek fiyatı veren alıcıya satıldığı; kadınların iktidarı elinde tutan erkekleri oyalamak için eğitildikleri; aşk hayallerine küçümsenerek bakıldığı, dış görünümü görkemli bir dünya gözlerimizin önüne seriliyor.  'Bu destansı roman hızla yok olan bir dünyayı gözler önüne seriyor.'  - The Times-  'Büyüleyici... anlatı sanatının en güzel örneklerinden biri... okumaya doyulmuyor.'  - Observer-  'İnanılmaz bir düş dünyasına sahip olan Golden, Sayuri'nin anılarını şiirsel bir dille anlatıyor.'  - Independent-  'Bu olağanüstü kitap yok olmuş bir dünyayı tün ayrıntılarıyla okurlara sunuyor.'  - Daily Mail- (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 9 ürününün ortalama fiyatı: ₺14,72
8.3
10 üzerinden
594 Puan · 95 İnceleme
Mehmet Sağlam
Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
592 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap ilk sayfadan son sayfaya kadar akıcıydı. Uzun süredir bu kadar güzel bir kitap okumamıştım. Sizi içine çeken dünyayı elinizden bırakamıyorsunuz. Böyle kitaplarla karşılaşmayı isterim
Bir Geyşanın Anıları
8.3/10
· 2.459 okunma
OKUDUM
3
Bayan Kaktüs.
Bir Geyşanın Anıları'ı inceledi.
592 syf.
·
8/10 puan
Birkaç ay önce youtube'da eski bir geyşaya denk geldim. Elbette ki geyşalık hayatı hakkında en ufak bir detay vermedi. Sadece eski bir geyşa olduğunu söyleyip kanalın içeriğine göre videoya devam etti. Ilginç görüntüleri ile herkesin dikkatini çeken geyşalara zaten merakım varken bu kadın sayesinde iyice ilgim arttı. Birkaç araştırma yaptım ama açıkcası hiçbiri tatmin edici gelmedi. Bir süre sonra da bu kitap çıktı karşıma. Kitabı okurken durmadan demek geyşalar böyleymiş, bunları yaparmış, bunlara dikkat edermiş demekten kendimi alamadım açıkcası. Pek çok şey aydınlandı aklımda. Merak ettiğim çoğu şeyi de öğrenmiş oldum kitap sayesinde. Ilginç bir kitaptı anlıyacağınız. Evet belki oturup size geyşalar hakkında direk bilgi vermiyor, ki kitabın adından bile bunun olmayacağı anlaşılıyor, ama olaylar öyle ilerliyor ki siz pek çok şeyi öğrenmiş oluyorsunuz. Aklımda şuan tek bir soru var. O da eskiden geyşalar bu şekilde yaşıyordu peki ama şimdi nasıllar? Ah sorular gerçekten hiç bitmiyor... :) Kitabın içeriğini geçip asıl eleştiriye gelirsek. Evet betimlemeler bence yer yer harikaydı. Ama cidden kimonoların o kadar detaylı anlatılması gerekmezdi bence, üstelik defalarca. Herkesin beklediği o ana kadar (spoi vermek istemediğim için böyle yazmam daha uygun olur) her şey detaylı, uzun uzun anlatılırken o andan sonra bi anda anlatımın hız kazanması ve sizin ne olduğunu bile anlayamadan kitabın bitmesi... Bir yerden sonra kitaptan daha doğrusu karakterlerden koptum açıkcası. Evet olay sürekledi ama kitap olaylara göre çok fazla uzun. Üstelik her şeyin yanında anlatılması gereken o aşk bu kadar kalın bir kitapta oldukça az yer kaplıyor. Beğenmesine beğendim ama benim gibi geyşalara ayrı bir ilginiz yoksa okumazsanız size hiçbir şey kaybettirmez sanırım. O yüzden karar sizin. :)
Bir Geyşanın Anıları
8.3/10
· 2.459 okunma
OKUDUM
2