Bir Günbatımının Ayrıntıları Toplu Hikayeler 1

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
395 gösterim
Orman Cini, Burada Rusça Konuşulur, Sesler, Kanat Çarpması, Tanrılar, Talihin İşi, Liman, İntikam, Lütuf, Bir Günbatımının Ayrıntıları, Fırtına, La Veneziana, Bachmann, Ejderha, Noel, Rusya'ya Hiç Gitmeyen Mektup, Kavga, Çorb'un Dönüşü, Berlin Rehberi, Çocuk Masalı, Dehşet, Ustura, Yolcu, Kapı Zili, Bir Onur Meselesi, Noel Hikayesi, Patates Cini, Tırtılcı, Fiyakalı Bir Zat, Kötü Bir Gün.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  351
 • ISBN:
  9789754708295
 • Çeviri:
  Dürrin Tunç, Fatih Özgüven, Pınar Kür, Seniha Akar
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Elif gckr 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Burada Rusça konuşulur
Nasıl bir çevreden geldiğini mi merak ediyorsun?...
... yalnız politika eğitimi görmüş,ki bu bizim kitabımızda mankafalardan taş kafalar yaratmak olarak geçer.

Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 20 - İletişim yayınları)Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 20 - İletişim yayınları)
Elif gckr 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sesler
Ve kendi benliğimin derinliklerine çekildiğimde bütün dünya da öyle göründü bana: türdeş, uyumlu, armoni yasalarına bağlı.O anda sen, ben, karanfiller, hepimiz portre üzerinde dikey notalar oluverdik. Evrendeki her şeyin -ağaçların,suyun, senin- özdeş tanecikler arasında farklı farklı titreşim uygunlukları oluşturan bir etkileşimden ibaret olduğunun ayırdına vardım. Her şey bir, eşit ve kutsaldı.

Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 23 - İletişim yayınları)Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 23 - İletişim yayınları)
Elif gckr 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tanrılar
Dinle! Yaşamım boyunca ciğerlerimi paralarcasına haykırarak koşmak istiyorum. Keşke tüm yaşam, zincirlerinden boşanmış bir uluma olsa. Kalabalığın gladyatörü selamlaması gibi.

Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 62 - İletişim)Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 62 - İletişim)

Bu sessizlikte, geçirdiğim günün mutluluğundan, yazıya dökülemez o mutluluktan yorgun düştüğümden uyuyakaldım, düşlerim seninle doluydu.

Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 111)Bir Günbatımının Ayrıntıları, Vladimir Nabokov (Sayfa 111)