Bir Hıristiyan Masalı Tarihin En Büyük Sahtekarlığı

9,0/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
704 gösterim
Papalık makamı ve devletinin kurucu yasası, Vatikan'ın gizli arşivlerinde "Donatio Constantini" başlığıyla yer alan Büyük Konstantin'in vasiyet belgesi, dünya tarihinin en büyük sahtekârlığı, Avrupa'yı Asya'dan ayıran siyasal oluşumun temel yalanıdır.

Böyle bir vasiyet yoktur. Papalık devleti bir tezgahtır ve Papa'ların ne ruhani, ne de siyasal meşruiyeti vardır. Büyük Konstantin'e atfedilen sahte vasiyet, Hıristiyan dünyaya önderlik ve devletler üstü yetki makamını, Konstantinopolis'ten Roma'ya kaydırmaya yaramıştır.

Bir Hıristiyan Masalı, 1684 yıl önce dünyanın merkezi İstanbul'a karşı kurulan çokuluslu komplonun, polisiye tadında tarihidir. İstanbul, 1123 yıl süreyle Roma İmparatorluğu'nun başkentiydi. Sadece 561 yıldır bizim mülkümüz. Geçmişini doğru okuyamazsak, geleceğini çaldırabileceğimiz bir mücevher. 

Çünkü komplo baki…

Komplocular, pusuda.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 4 Alıntı

Pierre Riviére 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bre sahtekâr, bre cahil! Satrapların bu tümcede ne işi var? Sezarlar böyle mi konuşur? Ey odun kafa, ey taş kafa! Roma kanunları böyle mi yazılır? Ne Roma meclisinde, zaten ne de bir Roma eyaletinde Satrap mı olur?"

Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 145 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 145 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Pierre Riviére 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çemberlitaş'ın dip kaidesindeki hücreye ilişkin tarihçe, hem gerçeklik hem de sahtelik içermesi bakımından; semavi dinlerin esasını oluşturan "kutsal efsaneler"in nasıl yaratıldığına, nasıl üretildiğine de en görkemli PR örneklerinden biri sayılır.

Şöyle ki; bu tarihçede İmparatoriçe Helena'nın 327 yılında Kudüs'e hacca gittiği, kutsal mekânları zamanın Kudüs Metropoliti Makarios'un eşliğinde dolaştığı doğrudur. Bu mekânları gezerken, haç kalıntıları bulduğu da doğrudur. Ama kalıntının, üç yüzyılı aşkın süredir çürümeden ve kimseciklere görünmeyip Helena'yı bekleyen Esas Haç parçası olması gerçekdışıdır!

Zaten Konstantin'in annesi de bu gerçekdışılığın farkındadır ki, İsa'nın çarmıha gerildiği tepede bulduğu, üstelik bir değil İsa'yla birlikte çarmıha gerilen iki hırsızınki de dahil üç haç kalıntısı arasından Esas Haç'a ait olanı, mucize testiyle ayırt etmiştir. Efsaneye göre Helena, haç parçalarını ölmekte olan bir kadının üstüne koymuş, kadını diriltip sağlığına kavuşturan parçanın Esas Haç'tan olduğu böylece anlaşılmıştır.

Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 34 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 34 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Pierre Riviére 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Da Brescia, Konstantin'e atfedilen vasiyetin sahteliğini, yazılı belgede yapılan bariz takvim hatasına dayandırıyordu: Ölüm döşeğinde vaftiz olduğu kesinlikle bilinen Büyük Konstantin, kendisinden daha önce ölen Papa Silvestro tarafından tarafından vaftiz edilmiş olamazdı...

Burada durup bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum.

Arnaldı da Brescia, ilerde çok daha kapsamlı biçimde sahteliği kanıtlanacak Vasiyet'in içeriğine ilişkin, basit mantık çıkarsaması yapıyordu. Çünkü Fransa'da filozof papaz Abélard'ın "mantıkekolü"nde yetişmişti.

Hangi dinden olursa olsun toplumu kutsal hükümlerle yönetmeye kalkan tüm dinci iktidarlar, işte bu yüzden felsefe ve mantık biliminin yayılmasını engellemeye çalışırlar. Çünkü istisnasız tüm din dogmaları, ya doğa yasaları ya da kendi içlerinde çelişir. Dolayısıyla bu çelişkileri ortaya koyacak olan felsefe ekolleri ve mantık yöntemleri, her dinden softaların nefret odağıdır!

Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 90 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 90 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
Pierre Riviére 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kaderin cilvesine bakınız ki; Doğu Roma'nın ilk imparatoru ile son imparatorunun adı Konstantin olup her ikisinin de anneleri, aynı adı taşıyordu: Helena!

Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 148 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Bir Hıristiyan Masalı, Mine G. Kırıkkanat (Sayfa 148 - Kırmızı Kedi Yayınevi)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız