Bir İnsan Kaynakları Masalı İş Yaşamına Dair İpuçları

8,7/10  (3 Oy) · 
14 okunma  · 
3 beğeni  · 
456 gösterim
Bugüne kadar karşılaştıklarımızın aksine, kitapta monoton, sıradan bilgiler yerine gerçek olaylardan yola çıkıldı. İlk defa bir kitap yaşadıklarımızla örtüşen örnek olaylar içeriyor:
Bu zekice bir ilk...

Özden Aslan, kariyerinin başlangıcından bu yana insan kaynakları uygulamalarının içinde. Bu yüzden yaşanabilecek problemleri ve bunların çözümlerini biliyor:
Bu bir avantaj...

Kitabı elinize aldığınız an bırakamıyorsunuz:
Bu şahane...

Kitapta, Amerika'dan alınmış dandik, uygulanmaz teoriler yerine ülkenin gerçeklerini içeren, uygulanabilir somut öneriler var:
Bu harika...

Bizde bilgi sahibi insanlar bilgilerini kolay kolay aktarmazlar, oysa yeri doldurulamaz bir adamsanız hayatta yükselemezsiniz. Özden Aslan bildiklerini bizlerle paylaşıyor:
Bu cesurca...

Yöneticilerimize çoğu yanlışlarını anlatamayız. Özden Aslan bizim yerimize anlatmış:
Bu iyi...

Etrafımızda sürüyle kalıbını, makamını hak etmeyen adam var. Kendini geliştiren, bilgilerini paylaşan, dürüst, içten dostlar bulmak hiç kolay değil; onları bulduğumuzda gerçekten çok seviyoruz:
Bu içten bir teşekkür...
- Ahmet Şerif İzgören
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2007
 • Sayfa Sayısı:
  237
 • ISBN:
  9789756093214
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Zeliha özge dolu 
21 Mar 11:29 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

kitabın adı insan kaynakları masalı ama bence tüm çalışanların başından geçen veya geçebilecek olan olayları hikayemsi bir dille anlatma becerisine sahip bir yazar var karşınızda. okurken eğlenebileceğiniz ve evet ya aynısı bende yaşadım diyebileceğiniz örneklerle dolu. okurken sıkılmayacaksınız, kaçırmayın derim ben ...

Muzaffar Pashazade 
03 May 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnsan Kaynakları ile alakadar lisans öğrencileri, çalışanları ve ya sadece ilgili olan kişilerin okuması gerekli olan kitaplardan biri. Hikaye tadında bir bilgi kitabı. Öğrenmemiz gereken şeyleri hikayelerin içine sıkıştırıp öyle anlatırlar ya, işte tam da ona benzer bir kitap. Ama sıkıştırılmış değil, aşikar olarak göz önüne serilmiş türden.