Bir Kalp Bin Umut

8,3/10  (10 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
665 gösterim
Bazen Minicik Bir Umut Bile Yeterlidir

Adım Dan Hope ve zihnimin derinliklerinde, gerçekleşmesini istediğim şeylerin listesini tutuyorum. Mesela, ablam Ninja Grace'in Kuzey Kutbu'nda bir üniversiteye gitmesini ve yanımıza yalnızca yılda bir kez gelmesini istiyorum. Sherlock Holmes'e şimdiye kadarki en zorlu gizemi çözmesinde yardım etmek istiyorum. (Ve bu zombilerle ilgili bir gizem olursa çok daha heyecanlı olur.) Ay'a ayak basan on bir yaşındaki ilk insan olmak istiyorum. Köpeğimin gezegenleri yiyip sonra onları halıya kusmayı bırakmasını istiyorum. Ve son olarak, en büyük hayalim: Babamın beni sevmesini istiyorum. Bir Kalp Bin Umut aile yaşamının tüm yönlerine dair cesur, gözüpek ve komik bir çıkış romanı.

"Samimi, hüzünlü ve eğlenceli… Sevgi, aile ve hayatın anlamını kavramaya dair olağanüstü bir kitap."
-The Sunday Express-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786053439264
 • Orijinal Adı:
  A Boy Called Hope
 • Çeviri:
  Gamze Bulut
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitaplarin.golgesi 
18 Şub 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 7/10 puan

•••
Kitap Yorumu : Bir Kalp Bin Umut
.
"Bazen minicik bir umut bile yeterlidir..."
.
Kitap bence ortalama, güzel bir kitaptı
Sevmediğim bir yönü yoktu ancak genellikle distopya-fantastik tür sevdiğimden pek ısınamadım kitaba. Akıcı bir dili vardı. Ancak RS konusunda pek bir şey diyemeyeceğim. Çünkü RS deyken okudum kendisini. Ve aslında kitaba başladığımda baya okusam da, genellikle elim kitaba gitmiyordu. Yani RS dönemimin uzunluğu kitaptan kaynaklanmıyor.
Ortalama hemen bitecek kitaplar arıyorsanız bence gayet ideal
•Konusuna gelirsek;
Dan Hope adında 10-11 yaşlarında bir çocuğumuz var. Daha küçücükken babası onları terk ediyor.
Ve bir gün Dan televizyona bakarken babasını tv spikeri olarak görüyor. Ve aslında baba yokluğunun canını ne kadar yaktığını fark ediyor. Dan'ın en büyük isteği babasıyla konuşmak. Kitabımızda Dan, babasıyla görüşebilmek için türlü şeyler deniyor...
.
Ayrıca bu güpgüzel ayraçlar için @night_readers den Sena'ya çok teşekkürler
Puan= 4/5

#kitap #books #bookstagram #birkalpbinumut #pegasus #pegasusyayinlari #umut
Bookstagram: @kitaplarin.golgesi

busunkitapligi 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap güzeldi, severek okudum gerçekten. Bitireli birkaç gün oldu ama hala nasıl bir yorum yapsam bulabilmiş değilim.

Güzeldi ama çok mükemmel bir kitap değildi. Çok sade bir dille, basit bir konuyu anlatıyor yazar. Bu kadar yüksek bir puan vermemin sebebi sıradan bir konu da olsa yazarın başarılı olduğunu düşünmem. Okurken kendimden geçmedim ama çocuklara dair yeni bir bakış açısı kazanmak benim için yeterli oldu.

Daniel Hope'un ne büyük bir hastalığı ne de arkadaşlarıyla problemleri var. Neşeli, akıllı bir çocuk. Onun tek sorunu babasına duyduğu özlem ve ihtiyaç. Geri kalan şeylerle baş etmek için elinden geleni yapıyor zaten. Genelde çocuk kitapları biraz duygusal oluyor ama bu kitap beni güldürdü, hayal kurmanın ne kadar güzel olduğunu animsattı. Eğer bu türü seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

Selman Sendrom 
16 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle sevgili yazar Lara Williamson; eğer patatesten harflerim olsaydı onlarla tabağıma "SIRADAKİ KİTABINI DA OKUYACAĞIM" yazardım. Kitabın akıcılığı gerçekten çok iyi. Dan Hope'u ilk başta kız mı erkek mi acaba diye düşünürken 90 sayfayı aşmışım. Çünkü Dan aslında Daniella da olabilirdi. Neyse ki değilmiş. Nihayet bir yerlerde erkek olduğunu anladım. Aslında düşüncem de bu yöndeydi ama arada kalmış olmak da hoşuma gitmişti. Konusu çok ilgi çekici veya hiçbir yerde bulamayacağınız türden olmayabilir ancak yazarın sonlara doğru gelen sürprizleri bu kitabı daha güzel hale getiriyor. Sıkmadan ve gereksiz uzatmadan bitirilmiş. Beni mutlu eden bir kitaptı, okuyan herkeste aynı etkiyi bırakmasını diliyorum.

Kitaptan 2 Alıntı