Bir Kucak Çiçek

7,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
683 gösterim
İnsan ve toplum anlayışımızın çağdaşlaşması; dilimizin özleşmesi yolunda büyük atılımlar yapan 1. Dünya Savaşı kuşağının Türk yazımında başlattığı gelişme içinde Memduh Şevket Esendal'ın önemli bir yeri vardır. Geniş ve çok yönlü gözlem gücüyle, yalın bir anlatımın ustaca birleştiği ilk seçkin ürünler Esendal'ın imzasını taşır. Bu yetkinliğin yanısıra hümanist bir duyarlığı sürekli ön planda tutarak, olay dokusunda temel toplumsal dinamikleri eksen alması, onu, özgün ve kalıcı bir sanat evreni yaratabilmiş büyük yazarlar düzeyine çıkarmaktadır...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789754946024
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Korkanlar değil de, gönüllerinde hiçbir sevgileri olmayanlar savaşamazlar. İç sesleri susmuştur. Yaşayacaklar, çok söz söyleyecekler; ama hiçbir iş yapmayacaklardır. Bunlar dövüşemezler. Dövüşenleri de caydırmaya çalışırlar.

Bir Kucak Çiçek, Memduh Şevket Esendal (Sayfa 67 - Bilgi Yayınevi)Bir Kucak Çiçek, Memduh Şevket Esendal (Sayfa 67 - Bilgi Yayınevi)

Yol Arkadaşları
"Bir kadın, kendisine yakışan bir giyim giyindiği vakit onu en sevdiği erkekle, en sevmediği kadına göstermedikçe rahat etmezmiş!" derler.

Bir Kucak Çiçek, Memduh Şevket Esendal (Sayfa 44 - Bilgi Yayınevi)Bir Kucak Çiçek, Memduh Şevket Esendal (Sayfa 44 - Bilgi Yayınevi)