Bir Namussuz Aranıyor

8,0/10  (5 Oy) · 
28 okunma  · 
4 beğeni  · 
626 gösterim
"Bir varmış bir yokmuş, bir ülke varmış. Ülkenin bireyleri öyle namuslu, öyle namuslularmış ki, koskoca ülkede ilaç için olsun bir tek namussuz yokmuş. İşte bu ülkede öğretmenler öğrencilerine, büyükler küçüklerine namusu bir türlü tanımlayamıyorlarmış." Ülke yetkilileri " Bir Namussuz Aranıyor..." duyurusu yapmak zorunda kalmışlar. Bulmuşlar mıdır dersiniz? Bir Namussuz Aranıyor, İzgünün gülmece kitaplarının 23üncüsü. "Devletin Resmi Ayısı, Rüzgâra Karşı Altı Metre İşeyen Adam, İmdat Kurtarın Bizi, Üniversite Polisi, Sülüklerden Özür Dilerim, Dört Dil Bilen Ayı..." adlı öykülerle başkalarını da içeren, beğenerek okuyacağınız bir yapıt.
Alperen Tekin 
 01 Tem 19:16 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Özellikle namus hikayesi Türk bir yazardan okuduğum en yaratıcı kısa hikayelerin başında gelebilir. Muzaffer İzgü'nün bütün kitapları güzeldir, bütün kısa hikayeleri güldürür ve tüm kelimeleri samimidir. Bana göre Aziz Nesin'den de önce gelir. Yaptıklarının kalitesini bilsem de namus öyküsü okuduğumda beni etkilemişti. Herkese tavsiye ederim.

taha bezci 
23 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

mizahi hicivin en önemli temsilcisi Muzaffer İzgü' nün kaleminden yine bir Türkiye gerçeği.ağlanacak halimize güldüğümüzü gösteren bu yazarlara bir kez daha teşekkürler..