Bir Psikoloğun İtirafları

6,2/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.569 gösterim
Kitabımda yazılanlar bir psikolog olarak sadece beni bağlar.

Bu kitap, tamamen gerçek yaşamlara ve deneyimlere dayanmaktadır. Bu kitapta gerçek yaşam öykülerinden kesitleri ve kişilik çözümlemelerini bulacaksınız. Türkiye'nin psiko-sosyolojik yapısıyla ilgili yapıcı eleştiriler yine gerçek olayların, sahici kişiliklerin ve kurumların incelemeleriyle ele alınıyor. Ülkenin beyninden yüreğinden eksik olmayan dertlerin, acıların, adaletsizliklerin öyküleri psikolojiinin savunma mekanizmalarıyla ve vaka çözümlemeleriyle iç içe anlatıyor. Bu milletin başına ne geliyor ise psikoloji bilmeyişinden geliyor. Toplum olarak yaşadığımız çatışmalar, çoğalan davranış bozukluklarının psikodinamiklerinin neler olduğunu bilmememizden kaynaklanıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786055514372
 • Yayınevi:
  Pozitif Yayınları
 • Kitabın Türü:
Muzaffer Akar 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Oldukça iyi hazırlanmış, okunmaya değer bir çalışma olmuş. Kitapta bazı ilginç olaylarla aslında Türkiye'den gerçek insan manzaraları bulmak da mümkün. Ayrıca yazar güzel hafif göndermeler de yapmış.

Ay Nur 
25 Şub 11:41 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bir psikoloğun, hatta psikolog olmasa bile herkesin çevresini rahatsız etmediği sürece insanların yaşam tarzlarına saygılı olması gerektiğini düşünüyorum. Fakat kitapta katiller, tecavüzcüler, caniler yerine haşemayla denize girenlerin eleştirilmesi beni oldukça şaşırttı. Kitap tamamen zaman kaybı olsa da nasıl psikolog olunmaz onu öğrenmek için okunabilir.

alice 
29 Mar 11:43 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Vaka örnekleri okuyacağımı umarak başladım ama o konuda hayalkırıklığı yarattı. Sanki bir gazetede yazılan köşe yazıları toplanmış gibi daha çok.