Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni Yaşamımdan Anılar 2

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
542 gösterim
Nazlı Eray, Tozlu Altın Kafes’ten sonra anılarını anlatmaya devam ediyor


Sihirli bir dünyanın eşiğinde, parmaklarımın ucuna kalkmış, hayata bakıyorum.Eski bir aşk, iki erkek, iki şehir; yaşlı bir halanın belleğinin sınırlarında aranan, bulunmaya çalışılan bir yitik yaşam, onun ellerini sımsıkı tutup kaybolmuş bir dünya ile kurulabilen tuhaf bağlantı; İstanbul’un bir rüyada kalmış tüm değişik köşeleri; güneşli ve gölgeli halleriyle annemin sureti.Aşkın peşine düşüp gidilen çılgın bir Konya yolculuğu.
Sıcak yaz günlerine dönüşen karlı geceler, gümüş bir tepsi gibi parlayan Eymir Gölü ve kıyısında kulağıma fısıldanan ürkek bir “Seni seviyorum.”
Aşkın bir şehri değiştirişi, kader yumağına takılan bir insanın mutluluğu arayışı, eski insanlar, eski yıllar, eski evler ve onların içinde saklı kalmış rüyalar…Yaşanamamış aşklar, yıllar sonra siyah beyaz kuğulu bir kartpostaldan bulunup çıkartılmaları; İnkılap Sokak’taki küçük ev, bozkırın bana sunduğu sonsuz gece. Gökte gümüş bir ay. Karlı gecelerde hatırladığım anneannem.Gecenin kocaman bir kara panter gibi kaçıp gidişi. Kardeşim Mümtaz’ın mavi pelerinli bir kuş olarak sonbahar bahçeme gelişi. Kullanılmayan telefon tuşları, birbirine söylenmeyen duygular, ruh sessizliği, durgun fırtına. Sevdiğim iki şehir arasında bir kâğıt gibi yırtılışım. Duygularda bir nar çatlaması.

Yanıma gel, gözlerime bak, ellerimi tut, “Seni seviyorum” de. Yanımızda Eymir Gölü olsun. Geçmişi bir sihirbazın renkli fuları gibi boynuma sarmış olayım. Sonra Fevzi gelsin, her şeyi bozsun!

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  268
 • ISBN:
  9786050914931
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Alev 
10 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlk başta elime almak istemediğim, aldığımda ise bırakmak istemediğim bir kitap oldu. Anı okumayı pek sevmesem de hevesle bir diğerine atlamak istedim. Metin'i, halasını, annesini, kocasını.. Hepsini sanki kendi tanıdıklarımmış gibi sevdim ve benimsedim. Bu kitap benim Edith Piaf gibi bir insanı tanıma fırsatı verdi. Aynı zamanda şuan yaşımı daha iyi geçirmeye çalışma hevesini ve okuyacak yeni kitaplar edinmemi sağladı. Sevdim, cidden sevdim.

Kitaptan 3 Alıntı

Alev 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Buluşsak seninle bir köşe başında yeniden. Kalkıp gelsen. Olur mu öyle şey? Olmaz ama, bir an için olsa, kalkıp beni görmeye Tunalı'ya gelir miydin ?

Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni, Nazlı Eray (Sayfa 114)Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni, Nazlı Eray (Sayfa 114)
Alev 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yatağıma giriyorum. Çekiyorum yorganı başıma. İşte böyle sıkmıştı beni hayat, şehir, her şey.

Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni, Nazlı Eray (Sayfa 164)Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni, Nazlı Eray (Sayfa 164)
Alev 
10 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Senden kurtulamıyorum. Satırların arasından birden çıkıveriyorsun.

Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni, Nazlı Eray (Sayfa 187)Bir Rüya Gibi Hatırlıyorum Seni, Nazlı Eray (Sayfa 187)