Bir Şahin Uçuyor Fedainin Son Yolculuğu - 5.Kitap

9,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
398 gösterim
Alamut Fedaisi Talon'un Macera Dolu Mücadelesi Bu Kitapla Son Buluyor…

Elbruz Dağları'nın Doruklarında Seyduna Hasan Sabbah'ın Fedai Yetiştirdiği Bir Kale Vardır: Adı ALAMUT'tur Yani "Kartal Yuvası"

Hacıları düşündü. Aralarında rahipler ve kadınlar da vardı fakat bir şey eksikti. Zihni birkaç dakika bunu bulmaya uğraştı ve sonra anladı: hiç çocuk yoktu. Neden bunların arasında hiç çocuk yoktu?

Birden irkildi. "Sör Guy, Claude, ben yayımı almaya gidiyorum. Hemen silahlanın ve diğerlerine de silahlanmalarını söyleyin."

Sesindeki aciliyetin farkına varan Sör Guy ve Claude hemen harekete geçtiler. Talon'a herkesten daha çok güveniyorlardı. 

Rahiplerin başı hâlâ kapalıydı; küçük bir grup dosdoğru kapı kulesine doğru yürüyordu. Talon şansını denemeye karar verdi.

"Durdurun şu adamları!" diye bağırdı, kapının yanındaki silahlı adamlara doğru giden dört adama işaret ederek. Pek çok göz onun olduğu tarafa dönerken şaşkın bir sessizlik oldu ve sonra rahip kılığındaki adamlar dosdoğru kapıdaki adamlara doğru koşmaya başladılar.

"Silah başına! Silah başına!" diye bağırdı avazı çıktığı kadar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786055290245
 • Çeviri:
  Nur Yener
 • Yayınevi:
  Yurt Kitap Yayın
 • Kitabın Türü:

Seriyi büyük bir hevesle okudum. Eser bütün tarih, coğrafya, kültür atlasının üzerinde yolculuk yaparken insan gerçeğini de tüm canlılığıyla hissettiriyor. Kahramanın bir sonraki adımda neler yapacağını düşünmeden edemiyor insan.