·
Okunma
·
Beğeni
·
7bin
Gösterim
Adı:
Bir Savaşın Tasviri
Baskı tarihi:
Kasım 2012
Sayfa sayısı:
414
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754061727
Kitabın türü:
Çeviri:
Kamuran Şipal
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Cem Yayınevi
Bir Savaşın Tasviri'nin bu basımı Kafka'nın arkadaşı Max Brod'un hazırladığı Bütün Eserler'deki metin temel alınarak çevrilmiştir.
414 syf.
·3 günde
Kafka okumayi düşünen veya okuma hevesi olan varsa en başta başlayacağı eserlerinden biri bu kitabı olmali derim. Bu uzun eserin Karbon yayınlarin sunmuş olduğu 90 sayfalık kitabını okudum gayet başarılı buldum lakin 415 sayfalı uzun halini okuyacakların daha çabuk sıkıldığını belirtiklerini fark ettim zaten eğer kafka okuyorsaniz inanin sabır gereklidir.
414 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
ilk bölümde "tanıdığım" diye bahsettiği kişi ile arasındaki ilişkiyi anlatır. onlar ne dost ne düşman ne de arkadaştır. 

ikinci bölümde ise "şişman" adlı karakterin hikayesi anlatılmıştır. acıma, sorgulama ve yakarış temalarını işlemiştir.

üçüncü, son bölümde ise bir tiyatro metni yer alır. kafka'nın bilinen tek tiyatro metnidir.
333 syf.
·38 günde·Beğendi·10/10
Kafka... Bırak kitap okurken düşünmeyi şuan da inceleme yazarken bile üzerinde uzun uzun düşünüyorum. Aynı çağda yaşamak, oturup uzun uzun sohbet etmek isterdim Kafka ile.
Bu kitabında o kadar zengin öyküler vardı ki hayran olmamak elde değil. Kafka bütün sanat motiflerini bir araya getirmiş. Öykülerinde insanlardan tutun köpeğe kadar farklı bakış açıları ile varoluşun gerçeğini sorguluyor, buna karşın bir türlü gerçeğe ulaşamıyor. Çelişkili ilişkileri ile ironinin kralını bize sunuyor. Yalnız olmak mı topluma karışmak mı dışlanmak mı soyutlamak mı kendini? Tekrar tekrar okuyacağım bir yazar. Evet kitap demiyorum, yazar. Saygılarımla Kafka.
104 syf.
·Beğendi·9/10
Her hafta bir klasik projesinden yola çıkarak bu edebi değeri sonsuz ama syf sayısından dolayı okunması kolay olan eserleri yaz boyunca okuyarak bitirmeye karar verdim. Bu kitabın dili bana biraz ağır gelsede üç hikayede de anlatılmak isteneni rahatlıkla kavradım. Varoluşsal betimlemelerle dolu öyküler okudum savaşla fazla ilşkilendiremesemde okumaktan son derece keyif aldım. Bir internet bloğunda okuduğum harika bir Kafka tasfiri vardı. Şöyle diyordu;
“Bana göre kafka okumak şarap içmek gibidir. bir yudum alırsınız. tadı ile sizi etkilemeyi başarır. içmeye devam edersiniz. ancak siz farkına bile varamadan çoktan sizi alıp götürmüş ve başınızı döndürmeyi başarmış olur.”
414 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitap 3 bölümden oluşuyor. Franz Kafka'nın 'Tanışım' diye adlandırdığı kişiyle ilgili anlattığı hikayeler, kitabın 1. ve 3. bölümünde yer alıyor. 'Şişman' diye adlandırdığı kişiyle yaşadığı hikayeler de 2. bölümde yer alıyor. Kafka kitabında ayrıca Çin Seddin'den bahsediyor ve ona yönelik eleştirilerini de dile getiriliyor. Kitabın sonunda da Franz Kafka'nın yaşamına dair bilgiler veriliyor. Kafka yine yalnız ve yabancı bu dünyaya. Yaşadığı yıllardaki o mutsuz insanları temsil etmeye, kıyamete kadar devam ediyor. Uzun bir kitap.
414 syf.
"Ve giysiler içinde insanlar
Gezerler sallanarak çakıl yolda
Üzerlerinde gökyüzü kocaman
Uzaktaki tepelerden
Uzak tepelere”

« sen çıkmaktan vazgeçmedikçe basamakların sonu gelmez »
“Gerçekte işe yaramaz savaş araçları, kuleler, duvarlar, ipek perdeler yapıyoruz…”
"Yasalarımız bilinmez herkesçe, bizi yöneten o küçük soylular grubunun elinde bir sırdır.”

Kafka'nın Tasvirini anlamak için kavi durmak, tasavvuru derinleştirmek gerekiyor...
68 syf.
Dönüşüm ve Dava'yı yazan Kafka için çok vasat bir kitap. Anlamsız sembolizmini çözmeye çalışmaktan yoruldum. Kafası güzel bir insanın karalamalarına benziyor.
104 syf.
·Beğendi·10/10
Merhaba...
Hayal gücünün sınırları ulaşılmaz bir yazar olan Kafka, Bir Savaşın Tasviri kitabı ile hayal gücünde ürettiklerini yapıtlarına işlerken de oldukça sıradan, olağan şeylermiş havasında sunarak okuyucularını şaşkınlığa da uğratan bir eser kaleme almış.

Kendisine özgü üslubuyla ele aldığı ilk hikayesi olan Bir Savaşın Tasviri adlı eserinde de birbirinden kopuk görünen birkaç farklı hikaye bulunuyor.

Bir şiirle başlayan kitap üç bölümden oluşuyor. İlk bölüm ve son bölümde Tanış ile olan olaylar üzerinden düşüncelerini aktarırken ikinci bölümde kısa hikayeciklerden oluşan ve çok farklı konuları işleyen yazılar bulunuyor.
Şahsen ben beğenmedim ve dayanamadım çok absürt şeyler mantıksız konuşmalar geçiyor hiç bir şey anlamadım. Bilemiyorum franz kafka okuyan birinin hayalgücünün sağlam olması gerektiğini söylüyorlar insanlar genelde ama belkide romancı bir yapım olduğu için bitirememişimdir genede bi bakın siz kendiniz karar verin
72 syf.
·Puan vermedi
Okumakta zorlandığım Kafka’nın bu ilk eserinde varoluş sancısı ve bu sancıyla boğuşup bunu da kendine özgü üslubuyla, Kafka’ya özgü absürtlüklerle gözler önüne seriyor.Kullandığı mecazlı anlatımla bir hayli düşündürüyor, her ne kadar yoğun ve zor bir Kafka klasiği olsa ne de olsa Kafka diyip devam ediyorsunuz.Kafkaseverlerin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
72 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitap baya derin bı o kadar da haz veriyor
Ben şimdiye kadar kafkanin 10+ kitabını okumusum bu kadar derin bı hikayesine raslamadim .okunabilir ana bı güzel sindirerek.
"Uyumak mı? hem de böyle bir gecede? Bir insan yalnız başına uzandığında, üstünü örttüğü battaniyenin o kişinin düşüncelerini nasıl boğup öldürdüğünü ve bunaltıcı rüyalarını nasıl sürekli sıcak tuttuğunu bir düşün."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Savaşın Tasviri
Baskı tarihi:
Kasım 2012
Sayfa sayısı:
414
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754061727
Kitabın türü:
Çeviri:
Kamuran Şipal
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Cem Yayınevi
Bir Savaşın Tasviri'nin bu basımı Kafka'nın arkadaşı Max Brod'un hazırladığı Bütün Eserler'deki metin temel alınarak çevrilmiştir.

Kitabı okuyanlar 583 okur

  • Sena
  • Yunus Pektaş
  • Arif CANSIN
  • Barış Koç
  • Deli Mahmut
  • Doğukan sağlam
  • Mütemadi Edebiyat
  • İhtiyar_o.y
  • feyza bütün
  • Atalay Tarakcıoğlu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.1
14-17 Yaş
%4.1
18-24 Yaş
%16.3
25-34 Yaş
%42.9
35-44 Yaş
%24.5
45-54 Yaş
%8.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%41.3
Erkek
%57.6

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%8.3 (12)
9
%5.6 (8)
8
%10.4 (15)
7
%6.9 (10)
6
%1.4 (2)
5
%3.5 (5)
4
%0.7 (1)
3
%0
2
%2.1 (3)
1
%0