Giriş Yap

Bir Savaşın Tasviri

6.810 üzerinden
322 Puan · 45 İnceleme
208 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Güvensizliği ve obsesyonu çok güzel tasvir etmiş. Bir Savaşın Tasvir'i derken kişinin kendisi ile savaşının çok güzel anlatmış. Çelişkiler havuzunda yüzen kararsız bir beynin faydasız çırpınışlarına tanık olmak istiyorsanız; Kesinlikle yatırım tavsiyesidir.
Bir Savaşın Tasviri
6.8/10 · 1.413 okunma
Reklam
69 syf.
·
3 günde
Franz Kafka okumakta zorlandığım ender yazarlardan biri. Bu eserinide okumakta zorlandım. Yazarın zaman anlayışı ve olayları anlatırken konuşmaları yeryer kopuk geliyor ve bir seferde okunmalı en ufak bir ara bile bütünlüğü yitirmeme sebep oluyor. Yazar bir arkadaşı ile yaptığı bir yürüyüş ve bu yürüyüş esnasında çevresindekileri anlatır. Ona yalnızlık duygusunu mu veriyor yoksa onun yalnızlığını mı anlatıyor anlamadım.
320 syf.
·
5/10 puan
spoiler içermiyor
Bir Savaşın Tasviri kitabının Kafka ' ın diğer eserlerine de görüldüğü gibi yabancılık , yalnızlık duyguları işleniyor.Dönüşüm kitabını çok beğenmiştim bu kitabından onu bekliyordum ama beğenmediğim bir kitaptı .Kafka şaşırttı beni . Kitap 3 bölümden oluşmaktadır. Kafka'nın "Tanıdığım" diye adlandırdığı kişiyle ilgili anlattığı hikayeler 1'inci ve 3'üncü bölümde, "Şişman" diye adlandırdığı kişiyle yaşadığı hikayeler de 2'nci bölümde anlatılmaktadır. Son olarak da Kafka'nın tamamlayamadığı, adını Brod'un koyduğu "Mezar Bekçisi" adlı oyun yer almaktadır kitapta. "...Böyle düşüncelere dalmam, ağlamamı engelliyordu: ' Gece oldu, şu anda söyleyeceklerimden dolayı yarın kimse beni suçlayamaz, bunların hepsini uykuda söylemiş olabilirim..."
Bir Savaşın Tasviri Yorum
Kitabı okurken tek hissettiğim bunu Kafka’nın kaleme aldığıydı. Tam delilik zamanı yazılmış absürtlüklerle dolu ve hikayenin aslını değil içini deşmeniz gereken bir kitap. Kafka olmasına rağmen çerezlik, böyle oturup en fazla 30 dakika içinde bitirebilirsiniz.
Bir Savaşın Tasviri
6.8/10 · 1.413 okunma
·
Reklam
2
5
46 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42