Bir Sırrım Var (Rizzoli & Isles Serisi 12)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.456
Gösterim
Adı:
Bir Sırrım Var
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 12
Baskı tarihi:
Nisan 2018
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050951431
Kitabın türü:
Orijinal adı:
I Know A Secret (Rizzoli & Isles 12)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Polisiye meraklılarının kaçırmaması gereken bir roman. Tess Gerritsen'in en iyi kitaplarından biri.

San Francisco Review of Books

Korku filmi yapımcısı genç bir kadınla, bekâr bir muhasebecinin cesedi bulunduğunda bu iki farklı cinayeti birbirine bağlayan hiçbir kanıt yoktur ortada. Cesetlerde belirgin yaralar bulunsa da ölüm sebebi belli değildir. Adli tabip Maura Isles bu iki cinayetin birbirine bağlı olabileceğini düşününce, dedektif Jane Rizzoli hummalı bir araştırmaya girişir.

Soruşturma geçmişte büyük bir taciz vakasının kurbanı olan genç bir kadına, gerçek bir hikâyeye dayanması muhtemel bir korku filmine, gaddar ve sıra dışı ölümlere maruz kalmış azizlere doğru genişler. Rizzoli ile Isles tam katili köşeye sıkıştırdıklarını düşündüklerinde çok uzun süre saklı kalmış bir sır yüzeye çıkıp başka masumların da hayatını tehdit etmeye başlar...
312 syf.
·3 günde·10/10
Uzun zamandır Tess Gerritsen okumadığımı fark etttim.
Dilini,kurgusunu hatta kendisini çok çok özlemişim. Rizzoli&Isles serisini ayrı bir seviyorum zaten.
Bu kitabında da bu ikiliyle karşılaşıyorsunuz ve tadından yenmiyor :)


SPOİLER


Kitapta en çok sevdiğim kısım;azizelerin hayatlarına yer vermesiydi.Okudukça merakım arttı ve kitabı bitirdikten sonra kendimi,azizelerin hayatlarını araştırırken buldum.
Yazar,son kısımda ters köşe yapmayı unutmamış.Klasik Tess Gerritsen...
Bunların dışında Holly'i de çok sevdim ben. Sosyopat olması kitaba ayrı renk katmış.

Okurken sıkılmadım.Şöyle oldu böyle oldu derken bir bakmışım kitap bitmiş.
İyi okumalar :)
312 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Ve Tess Gerrıtsen'ın muhteşem kalemi...
Dedektif Jane Rizzoli'nin gücü ve Adli tabip Maura Isles'in serinkanlılığıyla nefes kesen bir macera daha..
Her kitabında olduğu gibi bu kitabındada büyülendim.Gözlerimin fal taşı gibi açıldığı olağanüstü kurgu, yazarın kıvrak zekası ve hep olaylara farklı açılardan bakabilmeyi sağlayan harika eser..
Kitaptada dediği gibi:"Yangın, zengin veya fakir ayırmazdı;alevler hepsini yutardı." cümlesinde izlerin cesetlerin nasılda arkadasında iz bırakmadan kaybolduğunun kanıtı.
Dikkat!Biz çocukların söylediklerine yalan olabilme ihtimali yada hayal gücü olarak yaklaşabiliriz.Halbuki çocukların kıvrak zekalarını kullanarak bize mesaj yoluyla gerçekleri söyleyebileceğini hiç düşünmeyiz.Hepimiz gerçekleri farklı yollardan farklı şekilde anlatırız.Unutmamalıyız ki anlatan bir çocuk dahi olsa içinde bir yerlerde gizli bir gerçek olabilir. ;)
Ve bir diğer dikkatimi çeken konu ise;Dr.Elizabeth Loftus'un makalesi.Birine bir anıyı yüklemek için söz konusu olayın sahiden yaşandığını söylemenin yettiği, gerçekmiş gibi konuşup defalarca o olaya gönderme yapılacağ ve çok geçmeden kişi, anıyı kendi ayrıntılarına sokmaya, renk ve doku eklemeye başlayarak anıyı sahici kılacağını yazmış.
Vee bu durumu yaşayan 5 çocuk ve ebeveynleriyle sırra kadem basmış olaylar dizisi..
Polisiye\Gerilim sevenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap.
312 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Ve kitap biter. Hiç sıkılmadan heyecan içinde okudum tıpkı diğer kitaplarında olduğu gibi. Tüm rizolli serini okumanın verdiği keyifle artık diğer kitaplarıma geçebilirim. Okumak isteyenlere önerebilirim.
312 syf.
·3 günde·10/10
Canim Tess Gerritsen gel otur bize bı kahve içelim ve hayal gücünün nasıl uçsuz bucaksız olduğunu konuşalım. son sayfaya kadar kim, nasil,neden ama yok yaa,nasıl olur gibi sorularla elinizden düsüremeyeceginiz bir kitap.Bir solukta okumalik. Ama sonu beni sinirlendirdi havada kaldı gibi kitaba girip "o zaman al sana çok bilmiş, bir şaplak " diye devam ettiresim geldi... Okuyun okutturun önerin..
312 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Yine bir Tess Gerritsen kitabı ve her zaman ki gibi harika... Bıkmadan usanmadan kitaplarını okuyacağım bir yazar. Bütün kitapları gibi bu kitabı da bir harika...
312 syf.
·9/10
Tess Gerritsen'in en iyi kitaplarından biriydi.Konunun işlenişi ve karakterler her zaman ki gibi çok iyiydi. Sadece sonu bir tık daha güzel bitebilirdi.
312 syf.
·2 günde·9/10
Bir solukta bitti, Tess Gerritsen’dan ne bekliyorsanız kat be kat fazlasını alıyorsunuz. Tess Gerritsen hayranları kitabı gözü kapalı almalı zaten, polisiye/gerilim sevenler ve yazarla yeni tanışıyor olanlar da hiç şüphesiz kütüphanelerinde yer açmalı, insanı kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayan bir kitap.
312 syf.
·5 günde·9/10
Tess Gerritsen’in okuduğum ve bırak beğenmemeyi orta düzey bulduğum bir kitabı bile yok. Serinin bu kitabında cinayetlerde dini simgeler de yer alıyor ve her cinayet 20 yıl öncesi ile bağlantılı. Jane ve Maura’nın özel hayatlarındaki gelişmelerin de yer alması daha keyifli hale getirmiş. Yine son dakikaya kadar katilin kim olduğunu bilmek imkansız. Sadece bu seferki kitap serinin diğer kitaplarına göre biraz daha kısa gibi geldi, detay daha azdı. Tess Gerritsen hiç yetmez insana, bir sonraki kitabı merakla bekliyorum...
312 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Ben bu Rizzoli & İsles serisine bayılıyorum. Tess Gerritsen bu seride daha çok yazmalı kesinlikle. Beklentilere cevap veren bir kitap ve değişik bir son olmuş. Seriyi bilenlerin okuması gereken bir kitap.
312 syf.
·4 günde·10/10
Tess Gerritsen ile ilk Günahkar kitabı ile tanışmıştım. Rizzoli&Isles serisine ortasından başladığımı bilmeden okuduğum Günahkar ile Tess Gerritsen'in kalemine hayran kalmış ve ardından bir nevi zamanda geriye giderek serinin ilk kitabı Cerrah ve Çırak'ı okumuştum. Ardından 11 kitaplık seriyi her yeni çıkan kitabı heyecanla bekleyerek bir solukta okudum. Ancak 11.kitabın üzerinden 3-4 yıl geçmesine rağmen Rizzoli&Isles serisine yeni kitap gelmeyişi beni çok üzüyordu yavaş yavaş umudumu kesmeye başlamıştım. Ta ki kitapçıda serinin 12.kitabı Bir Sırrım Var ile karşılaşana dek!

Kitabın daha ilk sayfasını okurken Tess Gerritsen'in o tanıdık uslubu eski bir dostla karşılaşmış gibi sarıp sarmaladı beni. Maura, Jane, Frost, Daniel, Gabriel ve hatta Angela ile Korsak'ı bile özlemişim.
TEŞEKKÜRLER TESS GERRITSEN!

Tadı damağımda kalan muhteşem bir okuma serüveniydi. Tess Gerritsen yine kitabın sonunda ters köşe yapmayı başardı. Umarım yazar serinin bir sonraki kitabını en kısa zamanda okuyucusuyla buluşturur da bizde Rizzoli&Islesten bir daha bu kadar ayrı kalmayız :)
312 syf.
·5 günde·7/10
#Kitapyorum
#TessGerritsen
#BirSırrımVar
#sayfa305

Öncelikle iyi akşamlar herkese...
Bitti...
Tess okuyanlar bilirler tarzını, genelde polisiye ve tıbbi gerilim ağırlıklıdır kitapları. Bu kitabı gerilimden ziyade polisiye ağırlıklıydı. Yine bir Rizzoli & Isles macerası ile karşı karşıyayız... Sonunu merak ederek heyecanla okuduğum bir kitap oldu...
Film yapımcısı genç bir kadın ve aynı yaşlarda genç bir muhasebecinin cesetleri ilk bulunduğu zaman iki farklı cinayet gibi görünür... Fakat ölüm sebepleri belli olmayan bu iki cesedi inceleyen Dr. Maura Isles iki cinayetin birbiri ile ilgili olabileceğini düşünür ve dedektifimiz Jane Rizzoli devreye girer, hummalı bir çalışma başlar...
Araştırma geçmişte büyük bir taciz vakası ve sıra dışı ölümlere maruz kalmış azizlere doğru ilerler. Yıllarca saklanmış bir sır ortaya çıkıp başkalarının hayatlarını da tehdit etmeye başlayınca olaylar farklılaşır... Sonu şaşırtıcı bir roman polisiye severlere tavsiye ederim oldukça merak uyandırıcı ve sürükleyici...
Teşekkürler
Kitapla kalın...
312 syf.
·Beğendi
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine alıp okuduğum bir kitaptır. Kitabın en güzel yanlarından bir tanesi insanı sürekli bir merak da bırakması, sanki iz süren bir dedektif gibi olayın peşini bırakmayan Jane Rizzoli ile beraber hareket ediyorsunuz gibi oluyor insan arkadaşı Adli tabip Maura Isles’ de tam bir analizci gözüyle çok iyi inceliyor cesetleri, başka güzel yanları da var Hristiyan dünyasında yer alan Aziz Sebastian, Azize Lucia, Azize Agatha gibi Rahip ve Rahibelerin nasıl acılar çektiğine değinilmiş, bu sayede bir çok din insanını tanımış oluyorsunuz, her seferinde olaya giren bir kişi seri katil olabilecekmiş hissi de veriyor, özellikle seri katillerin hep erkek olabileceği zihnimiz de yer aldığını düşününce bir kadının da neler yapabileceğini görüyorsunuz, kitabın diğer güzel yanı olayları incelerken sürekli bir bilimsellik, somutluk, kanıt araması ayrı bir güzel, duygular herkes de farklı işler herkesin iğrendiği şeyden bazıları zevk alabilir özellikle Holly düşününce, zaten kitap da geçtiği gibi “ her tipte canavar vardı ve en tehlikelileri hiç kuşku çekmeyen, güvenebileceğinizi düşündüklerinizdi.”, eleştiri olarak şunu belirteyim, olayın yaşam anından ziyade sonrası üzerine çok durulmuş, cinayetlerin işlenmesi öncesi bir araştırma hep eksik kalmış yani bir seri katilin nasıl bir yol izleyebileceği belirtilememiş, normal de gerilimi seri katilin yaratması lazım ama kitap da gerilimi dedektif ve adli tabip yaratıyor daha çok, son şey kitap da edebiyat çok az yer kaplıyor, buna rağmen diğer kitaplarını alıp hemen okuyacağım.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Sırrım Var
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 12
Baskı tarihi:
Nisan 2018
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050951431
Kitabın türü:
Orijinal adı:
I Know A Secret (Rizzoli & Isles 12)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Polisiye meraklılarının kaçırmaması gereken bir roman. Tess Gerritsen'in en iyi kitaplarından biri.

San Francisco Review of Books

Korku filmi yapımcısı genç bir kadınla, bekâr bir muhasebecinin cesedi bulunduğunda bu iki farklı cinayeti birbirine bağlayan hiçbir kanıt yoktur ortada. Cesetlerde belirgin yaralar bulunsa da ölüm sebebi belli değildir. Adli tabip Maura Isles bu iki cinayetin birbirine bağlı olabileceğini düşününce, dedektif Jane Rizzoli hummalı bir araştırmaya girişir.

Soruşturma geçmişte büyük bir taciz vakasının kurbanı olan genç bir kadına, gerçek bir hikâyeye dayanması muhtemel bir korku filmine, gaddar ve sıra dışı ölümlere maruz kalmış azizlere doğru genişler. Rizzoli ile Isles tam katili köşeye sıkıştırdıklarını düşündüklerinde çok uzun süre saklı kalmış bir sır yüzeye çıkıp başka masumların da hayatını tehdit etmeye başlar...

Kitabı okuyanlar 304 okur

  • Funda Menekşe
  • REÇEL
  • betül gençtürk
  • Hayal bilgiç
  • Azade KURTULUŞ
  • Nurcan karakuş
  • Leyla Yıldırım
  • Dursenur DOĞANCI
  • Arif YÜKSEL
  • Esma Demir

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.1 (40)
9
%27.8 (37)
8
%27.1 (36)
7
%7.5 (10)
6
%4.5 (6)
5
%1.5 (2)
4
%0.8 (1)
3
%0.8 (1)
2
%0
1
%0