Bir Sonraki Dolunay

7,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
363 gösterim
"Biliyorsun, bazen başucunda dikilip seni seyrediyorum; loş çadırında ağır masanın başındayken. Duvarlara asılmış haritaları dikkatle incelerken. Sayısı ne kadar fazla olursa olsun hep ölgün bir ışık veren kandillerin arkadaşlığında akşam yemeğini yerken. Sağ salim geldiği köye dönmek dışında bir isteği olmayan askerin pişirdiği eti keserken. O eti kesen bıçak, porselen tabağı bir cayırtı eşliğinde çizerken. Başında dikiliyorum."

Nurdan Beşergil, birbirinden güzel on sekiz öykünün yer aldığı yeni kitabı Bir Sonraki Dolunay'da tümüyle kendine özgü bir öykü dünyası kuruyor. Toplumun çok çeşitli kesimlerinden insanları başarıyla anlatıyor Beşergil. Bu insanların iç dünyalarını okura son derece yalın, sıcak bir dille aktarıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789750713019
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

esraaltunerrr 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

... Ne yazık ki böyle boşluklar vardı. İstekler ve düşünce, gerçek denen kayalara çarptıkça hayatta boşluklar oluşuyordu. Bu boşluklara düşmemek olanaksızdı ve insan kendini orada faydasız, amaçsız, güçsüz, değersiz ve küçük hissediyordu.

Bir Sonraki Dolunay, Nurdan Beşergil (Sayfa 75 - Bir sonraki dolunay öyküsünden.)Bir Sonraki Dolunay, Nurdan Beşergil (Sayfa 75 - Bir sonraki dolunay öyküsünden.)