Bir Sonraki Hayatımız (The Next Together 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3462
Gösterim
Adı:
Bir Sonraki Hayatımız
Alt başlık:
The Next Together 1
Baskı tarihi:
Aralık 2016
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059585194
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Next Together
Çeviri:
Merve Solmaz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Sevdiğiniz insanı kaç kere kaybedebilirsiniz? Katherine ve Matthew'nun kaderinde asırlar boyunca tekrar tekrar doğmak vardı. Her seferinde birbirlerine umutsuzca âşık oluyor ve trajik bir şekilde ayrılığı tadıyorlardı. Belki de bir sonraki hayatlarında her şey farklı olacaktı…

"Eğlenceli, romantik ve okumadan duramayacağınız bir roman."
-The Bookseller-

"Komik, benzersiz, tutkuyla ve tehlikeyle bezenmiş, kesinlikle bağımlılık yaratacak olan Bir Sonraki Hayatımız, yılın en iyi gençlik romanlarından biri. James okurlarını tanıyor ve deneyimli bir yazarın güveniyle ve eksiksiz hayal gücüyle yazıyor. Kendine saygısı olan hiçbir genç bunu kaçırmak istemez!"
-Lancashire Evening Post-

"Bu kitabın bitmemesini istedim ama aynı zamanda çiftin, Katherine'in de 'dehşet verici, güzel dans' olarak tarif ettiği üzere, tarihin farklı dönemlerinde neden tekrar tekrar ortaya çıktığını öğrenmek istedim. Kitabın, soruların cevaplandığı ve okuru büyük bir sürprizin beklediği sonu da mükemmeldi. Bu yetenekli genç yazarın yazacağı kitapları okumak için sabırsızlanıyorum."
-The Scholl Librarian-

"Gerçek aşk ve reenkarnasyon üzerine eğlenceli, sürükleyici ve inanılmaz yaratıcı bir hikâye."
-Louise O'Neill, Kusursuzlar'ın yazarı-
360 syf.
·3 günde·8/10
Yeni keşfettiğim, ilk kitap için beklentilerin üzerine çıktığını düşündüğüm, ilginç bir konusu olan ve tüm bunların yanında yazarın yeni kitaplarını da okutturacağına emin olduğum bir kitap "Bir Sonraki Hayatımız."
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...uren-james.html#more
360 syf.
·1/10
Kitap hakkında çok önemli açıklama: AŞIRI SAMİMİYETSİZ


Bu kitabı okumalı mıyım diye düşünenler size söyleyebileceğim tek şey derhal bu kitaptan uzaklaşmanız olacak. Okumanıza, o değerli zamanınızı harcamanıza değecek bir kitap değil. Okumalı mıyım diye düşünenler için bunları söylemek yeterli. Ama neden okumayalım? Nedeni ne diye soranlar için incelemeye başlıyorum.

Öncelikle bu kadar samimiyetsiz bir kitap okumamıştım. Şu face de ergen kızların konuşmaları gibi konuşan bir karakter göreceksiniz. Aynı zamanda o kitabın üstüne kim muhteşem bir aşk diye yorum yapmışsa, gerçek aşkı bilmiyormuş. Hiç gerçek aşk romanı okumamış.
Kitap 3 hayat arasında gidip geliyor. Yani bir hayatı anlatıp diğer hayata atlıyor. Zaten arka kapak yazısından da anlayacağınız gibi bu çift (samimiyetsiz çift) her dünyaya gelişinde birbirlerini buluyorlar. Üstü kapalı anlatıyorum çünkü 100 sayfaya yakın atlattım kitabı. Ve yine zamanımı harcadığım ve bir yükseliş beklediğim ama bulamadığım kitaplardan biriyle karşılaştım.

O kadar sevmedim ki Matthew ve Katherine'i isimleri aklımda kalmayacak bile, belki ilerde görürsem hatırlayayım diye yazdım. Çok nadir karşılaşıyorum böyle kötü, berbat, okunmaması gereken kitapları. Zaten bunun gibileri okuyup kitaplardan soğumayın gidin Kargalar Meclisini falan okuyun. Tavsiyeme uyun, zaman kazanın. İyi okumalar.

PS: Büyük bir hevesle başlamıştım. Altını çizecek bir sürü yer olur sanmıştım. Yanılmışım. Bu kitaba sıfır verilebilseydi, sıfır verirdim.
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitabı şu an bitirdim ve hemen yazmak istedim. Gerçekten tek kelimeyle harikaydı. Okurken tüylerim diken diken oldu. Belki de ilk kez reenkarnasyon ile ilgili bir kitap okuduğum içindir, bilemiyorum. Kate ve Matt farklı zaman dilimlerinde, sürekli bir araya gelen ve her seferinde de farklı şekillerde ölen bir çift. İkilinin 1745, 1854, 2019 ve 2039 yıllarında yaşadıklarını parça parça anlatan roman, hem içeriği hem de olay akışıyla tüm beklentileri karşılıyor bence. Tasarımı da gözden kaçırılmayacak kadar güzel.. Ve bir de devam kitabı var. Ekimde yurtdışında yayınlanmış fakat çevirisi şu anda yapılıyor mu bilemiyorum. Umarım çok geç okumayız.
360 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Kitabın konusu Katerine ve Matthew'in yüzyıllar boyu tekrar doğmasını anlatıyor. Reenkarnasyonu anlatan bu kitapta 4 farklı hayatı okuyorsunuz. 4 farklı hayatı okumak en başta çok hoşuma gitmişti sonlara kadar gerçekten çok iyiydi. Ama sonunda gerçekten kalakaldım. 'Yani yüzyıllarca tekrar doğmalarının sebebi bu muymuş ?' diye hayal kırıklığına uğramıştım. Böyle beklemiyordum. Sonu gerçekten bu kitaba yakışmamıştı.
360 syf.
·3/10
Reenkarnasyon üzerine kitap yazma fikri hayattaki en mantıklı şey gibi geldi bana kitabın arka kapağını okuduğum zaman. Gerçekten bayıldığım bir fikir ki zaten bunun üzerine yapılan filmleri de çok severim. Ancak kitapta her şey o kadar yavan işlenmiş ki size anlatamam. Aşk deseniz, kitapta samimi aşka dair hiçbir şey bulamadım. Macera deseniz, bir o sene bir bu sene allak bullak olmuş tüm geçişler... Evet, en azından sürpriz bir son bekledim ve tahmin edeceğiniz üzere o da olmadı... Ayrıca kitapta sürekli farklı yazı karakterleri, stilleri, kullanılması beni oldukça rahatsız etti. Büyük beklentiyle başladığım ve ilk sayfalarında da güzel bir kitap okuyacağım diye umutlandığımdan dolayı üzgünüm. Gerçekten tavsiye edeceğim bir kitap değil.
Sude Aydın
Sude Aydın Bir Sonraki Hayatımız'ı inceledi.
@Sudeew·20 Nis 23:35·Kitabı okumadı
Tam 2 kere yarım bıraktım, ilk 50 ye kadar okuyorum ve devamını getiresim gelmiyor belki de biraz daha ilerlersem fikrim değişir. Konusu ilgimi çektiği için almıştım inşallah bitireceğim.
360 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
“Sevdiğiniz insanı kaç kere kaybedebilirsiniz? Katherine ve Matthew'nun kaderinde asırlar boyunca tekrar tekrar doğmak vardı. Her seferinde birbirlerine umutsuzca âşık oluyor ve trajik bir şekilde ayrılığı tadıyorlardı. Belki de bir sonraki hayatlarında her şey farklı olacaktı…” Kitabı çok severek okudum. Başlarda biraz yavaş başlamış gibiydi ama aslında yavaş ilerlemesinin sebebi: kitapta her yılda yaşanan olayları ayrı ayrı kafamda oluşturup kurguya alışma süreci olmasıydı.
İlk 100 sayfayı geçtikten sonra kitap sürükleyiciliğiyle bir çırpıda bitti. (okul döneminde olduğum için ilk 100 sayfa biraz elimde süründü ders çalışmaya çalıştığım için kitabı okuyamıyordum)

Kitabı geçen sene Bursa Kitap Fuarında @erennadiraksamoglu abimin önersiyle aldım. Ancak yeni okuyabilsemde arka kapağını okuyup kitapta reenkarnasyon olduğunu öğrendiğimden beri çok merak ediyordum.
Beklediğim kadar güzel olması beni çok memnun etti.
Ve kitap daha her şey yeni başlıyor dermişçesine bitti o yüzden ikinci kitabı yakın zamanda okumak istiyorum. .
.
.
Kate ve Matt farklı zamanlarda sürekli bir araya geliyor, aşık oluyor ve her seferinde farklı şekillerde ölüyorlar. Kate ve Matt 1745,1854,2019 ve 2039 yıllarında yaşadıkları olayları parça parça okuyoruz. 2039 yılı son reenkarne olmuş halleri olduğu için o yıl daha belirgin ve sıralı anlatılıyor. Kitapta belirli bir süreden sonra yıllar arasında karmaşık olaylar olmaya başlıyor. .
.

Beraber olmalarının bir amaçı olduğu belirtilecek şekilde hayatları dışarıdan bir gözle anlatılıyormuş gibiydi. Aslında o anı yaşıyorlar ama sanki bizim okuduklarımız ilahi bakış açısıyla her bölümün başında tarih ve yer belirtilmiş bir şekilde raporlanmış gibi. .
.
.
Kitabı bitirdiğimde hala kafamdaki çoğu şey yerli yerine oturmamıştı. Sorularımın cevaplarının ikinci kitapta olduğunu düşünüyorum .
360 syf.
·8/10
Hızını kaybetmeyen kendi içinde bir mizah anlayışı barındıran güzel bir kitaptı. Sonu güzel bitse de merak ettiğim birçok konu 2.kitaba kaldı maalesef.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...uren-james.html#more
360 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bir Sonraki Hayatımız Kitabını bitirmiş bulunmaktayım ve hayal kırıklığına uğradığımı itiraf ediyorum. Okuyup okuyabileceğim en yavan finali yaptı kitap ki çok çok daha farklı bir şekilde bitebilirdi. Çok fazla heyecan yaratıp pat diye konuyu kapatmışlar resmen. Konusundan bahsedecek olursak eğer kitabımız üç ayrı zaman diliminde ve üç ayrı mekanda gelişiyor. Matthew ve Katherine sürekli reankarne olarak dünyaya geliyorlar birbirlerine aşık olup, dünya için tehlikeli olan bir olayı tersine değiştirip ölüyorlar (?) 1745 ve 1854 yılında yaşanan olayların mantıklı bir açıklaması varken 2039 yılında yaşanan olaylar tamamen aceleye gelerek yazılmış gibiydi. Ki ilk 150 sayfada olayların durağanlığı yüzünden kitabı yarım bırakmadıysam mükemmel sonu beklememden kaynaklanıyor. Matthew ve Katherine 'in aşkı bana "Falllen" serisini anımsattı ve reankarnasyon geçirmeme rağmen "Falllen " serisini okurken hissettiğim şeyleri hissettim. Kitapta gözüme batan diğer şeylerden biri de Matthew ve Katherine 'in çok durağan olmalarıydı 2019 yılında yaşayan Matthew ve Katherine olmasa doğru dürüst flörleşemeyeceklerdi bile. Bir Sonraki Hayatımız finali yüzünden gözümden düştüğünü söyleyebilirim, tavsiye eder miyim bilemiyorum belki sonunu seveceksiniz, o yüzden okuyup sizin karar vermeniz daha doğru olur. Sevgiyle kalın..
Kitaba puanım: 2.5-3/5
360 syf.
Beklentilerimin yüksek olduğu bir kitaptı fakat beklentilerimi karşılamadı. Kitabın kurgusu güzel fakat bunu sağlam bir temele oturtmuyor yazar. Hele sonu beni hayal kırıklığına uğrattı daha iyi bir son beklerdim.
360 syf.
Zamanlar arası gidip gelmek biraz başımı döndürse de ilginç bir kitap olmuş. Bir aşk hikayesi okuyor ve farklı zamanlarda dönüp dönüp yeniden okuyorsunuz. Reenkarnasyon üzerine yazılmış roman düşünmenize yol açıyor. Her seferinde sevmek isteyeceğiniz biriyle karşılaştınız mı?
360 syf.
·2 günde·6/10
Bu kitabı beğenmediğim için o kadar üzgünüm ki... İlk 100 sayfası zaten allak bullak etti. Hikayeye tam odaklanmak üzereyken kesilip başka bir hikayeye başlaması ve sonunun zorlama şekilde bitmesi ve seri bile olsa ucunun olağanüstü derecede açık olması... Yer yer notlar, görsel tatta notlar için çok uğraşılmış ancak ben biraz daha anlaşılır olmasını tercih ederdim.
Bir daha - bir daha gelecekler, kızıl dünya döndükçe.
Tanrı bir yaprağı, bir ağacı bile israf etmedi.
Sizce ruhları heba eder mi?
Bir daha... bir daha gelecekler, kızıl dünya döndükçe. Tanrı bir yaprağı, bir ağacı bile israf etmedi. Sizce ruhları heba eder mi ?

- Rudyard Kipling , "The Sack Of The Gods"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Sonraki Hayatımız
Alt başlık:
The Next Together 1
Baskı tarihi:
Aralık 2016
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059585194
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Next Together
Çeviri:
Merve Solmaz
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Sevdiğiniz insanı kaç kere kaybedebilirsiniz? Katherine ve Matthew'nun kaderinde asırlar boyunca tekrar tekrar doğmak vardı. Her seferinde birbirlerine umutsuzca âşık oluyor ve trajik bir şekilde ayrılığı tadıyorlardı. Belki de bir sonraki hayatlarında her şey farklı olacaktı…

"Eğlenceli, romantik ve okumadan duramayacağınız bir roman."
-The Bookseller-

"Komik, benzersiz, tutkuyla ve tehlikeyle bezenmiş, kesinlikle bağımlılık yaratacak olan Bir Sonraki Hayatımız, yılın en iyi gençlik romanlarından biri. James okurlarını tanıyor ve deneyimli bir yazarın güveniyle ve eksiksiz hayal gücüyle yazıyor. Kendine saygısı olan hiçbir genç bunu kaçırmak istemez!"
-Lancashire Evening Post-

"Bu kitabın bitmemesini istedim ama aynı zamanda çiftin, Katherine'in de 'dehşet verici, güzel dans' olarak tarif ettiği üzere, tarihin farklı dönemlerinde neden tekrar tekrar ortaya çıktığını öğrenmek istedim. Kitabın, soruların cevaplandığı ve okuru büyük bir sürprizin beklediği sonu da mükemmeldi. Bu yetenekli genç yazarın yazacağı kitapları okumak için sabırsızlanıyorum."
-The Scholl Librarian-

"Gerçek aşk ve reenkarnasyon üzerine eğlenceli, sürükleyici ve inanılmaz yaratıcı bir hikâye."
-Louise O'Neill, Kusursuzlar'ın yazarı-

Kitabı okuyanlar 243 okur

  • Sevda Pehlivan
  • İlgi Baysan
  • Ezgi
  • Nisa kulmaç
  • NUR
  • Duende
  • Gurbet Aydoğan
  • Ceren Kırık
  • Nova
  • Aylin

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.5
14-17 Yaş
%32.5
18-24 Yaş
%40
25-34 Yaş
%22.5
35-44 Yaş
%2.5
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.4
Erkek
%5.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%12.5 (13)
9
%11.5 (12)
8
%29.8 (31)
7
%18.3 (19)
6
%10.6 (11)
5
%5.8 (6)
4
%2.9 (3)
3
%2.9 (3)
2
%2.9 (3)
1
%2.9 (3)