Bir Soru Bir Aşk

5,3/10  (35 Oy) · 
147 okunma  · 
16 beğeni  · 
2.118 gösterim
Brian Jackson üniversiteye büyük umutlar, hedefler ve gizli bir de arzuyla gelmiştir: Üniversiteler Düellosu’na katılmak. Şimdi bu şansla birlikte aşkı da bulan Jackson, hem yarışmayı hem de sevdiği kızın kalbini kazanabilecek midir?rnrn“Bize güvenin, bayılacaksınız.”rn-Arenarnrn“Elimden bırakamadım. Bayıldım.”rn-Alan Cummingrnrn“Dokunaklı, sıcacık ve eğlenceli… Bu kitabı okuyun.”rn-Daily Mailrnrn“Enfes! Herkese öneririz.’’rn-Paul Morley, Richard&Judy’s Book Club
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786055289409
 • Orijinal Adı:
  Starter For Ten
 • Çeviri:
  Sevinç S. Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelşin Tekin 
05 Oca 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabı okurken yarin bırakmamak için kendimi zor tuttum ilerleyen sayfalarda duzelir diye bekledim lakin bekleyisimin bos bir daha olduğunu ancak kitabı bitirince fark edebildim ..şunu soyleyebilirim ki ahlaki açıdan bizlerin ahlaki değerlerine uymadığı aşikar yalnız hoşgörülü bir toplum olduğumuz için bunu es geçiyorum ancak brian in alece in ya da spencer in içinde bulunduğu psikolojik durum onlara küçük yaşta empoze edilen değerler sosyolojik açıdan incelenmeye ve tartışılmaya değer diye dusunuyorum sonuç itibariyle söz konusu karakterler 19 yasindalar ..ben begenmedim okumayı düşünen arkadaşlara tavsiyem değerli olan zaman olgusunu göz önünde bulundurarak kitabı okumadan önce iki kez dusunmelerinden zarar gormeyeceklerini bilmeleridir

Sinem Atılgan 
16 Haz 2015 · 4/10 puan

Açıkcası kitabı pek beğenmedim.yazarın bir gün adlı romanını başarılı bulunca aldığım bir romandı ama beklentimin altında kaldı.erkek gözüyle okuduğumdandır diye düşünüyordum ama birçok erkek gözünden okuduğum romanları beğendiğim oldu.kolay kolay bir kitaptan sıkılmam ama bu kitap yeterince sıktı beni.

Bir Soru Bir Aşk benzeri kitaplar

Sare 
 08 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 3/10 puan

Zaman kaybı. Tavsiye üzerine almıştım. Beklentimi hiç karşılamadı. Bitsin diye uğraştım resmen.
Belki sevenler olur onu bilemem. Ama bana göre, kitap yapılacak kadar önemli bir konuyu anlatmıyor, anlatılacak kadar önemli karakterleri barındırmıyor.

Kitabı okurken yarin bırakmamak için kendimi zor tuttum ilerleyen sayfalarda duzelir diye bekledim lakin bekleyisimin bos bir daha olduğunu ancak kitabı bitirince fark edebildim ..

S. P. 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Damakta tatlı bir mizah tadı bırakan, sayfaca kalın olsa da okuması zevk veren sevimli bir romantik komedi tadında roman. Sayfaları çevirirken eğlendim, yazan kitap yorumlarında kahkahalara dair yazılanları abartı bulmuştum ama müsait zamanlarıma denk gelen zamanlarda ben de kahkaha attım. Kitap belki bir romandan beklediğiniz demir yumruğu atmıyor zihninize, sarsmıyor sizi. Ama sevimli bir tad bırakıp rahatlıyor zihninizi. Hep koşmak olmaz değil mi? Arada sırada zihninizi dinlendirmek için de okumalısınız.

Göktuğ Altuntaş 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Açıkçası hoş bir kitaptı. Yazarın diğer kitaplarıyla karşılaştırıldığında konu olarak geride kalmış gibi gözüksede kendi içinde değerlendirildiğinde tutarlı olduğunu düşünüyorum.Herkes hayatının belli bir döneminde yazarın bahsettiği şekilde tipik bir "genç" olmuş yada en azından o duyguları yaşamıştır.

Tubanur Dalan 
16 Ara 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Yabancı romanlardan çevrilmiş olan bu roman ( pek romanda sayilmaz ne olduğu belli olmayan :)) beni büyük hayal kırıklığına uğrattı müstehcen kaliplara çokça yer veriyor. Ve en önemlisi çıkarılan hiç bi ders yok. Okuyucunun tarzina kalmış beğenip beğenmemek..

Sırf yazarın Bir Gün kitabını çok beğendiğim için aldım. Fakat tam bir hayal kırıklığı....Saçma sapan bir aşk hikayesi, saçma sapan bir üniversiteler arası yarışmayla beceriksizce anlatılmaya çalışılmış. Gereksiz...

Seda Şimşek 
03 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Romandaki çocuk biraz aptal aşık. Bu zaman da böyle bir aşık bulmak zor. Bizde böylemiydik acaba körü körüne at gözlüğü takmış vaziyette can yana yana dolanıyor muyduk?

Büşra H. 
26 Nis 2017 · Kitabı okudu · 1/10 puan

David Nicholls'un 'bir gün' romanını ne kadar beğendiysem bundan o kadar nefret ettim. Halbuki kitapçıda görür görmez alıp, heyecanla başlamıştım. Romanın tek iyi tarafı mizahi anlatımıydı; konusunu ve karakterler okumaya değmezdi. Kitapları yarım bırakmak pek adetim olmadığından bitirmeye zorladım kendimi.

Kitaptan 2 Alıntı

Politik açıdan, elbette, fiziksel güzellik kavramını gerçekten onaylamıyorum. Kadın ya da erkek, herhangi bir insanın bir genetik rastlantı ve biraz keyfi, erkekler tarafından tanımlanmış öznel bir 'güzellik' görüşü sonucu ekstra dikkat ya da popülerlik veya saygı kazanması ya da pohpohlanması fikri, bana özünde yanlış ve kabul edilemez geliyordu.

Bir Soru Bir Aşk, David NichollsBir Soru Bir Aşk, David Nicholls

Edebiyatın ya da herhangi bir sanatsal çabanın yazılı takdiri ve anlayışı, düzgün bir toplum için kesinlikle esastır.
Sence faşistlerin yaktığı ilk şey neden kitaplar?

Bir Soru Bir Aşk, David NichollsBir Soru Bir Aşk, David Nicholls