Bir Üniversiteli Hikâyesi

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.963
Gösterim
Adı:
Bir Üniversiteli Hikâyesi
Baskı tarihi:
21 Kasım 2014
Sayfa sayısı:
98
Format:
E-kitap
ISBN:
9781499694772
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Bir Üniversiteli Hikâyesi
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Leanpub BK
Baskılar:
Bir Üniversiteli Hikayesi
Bir Üniversiteli Hikâyesi
Bizim hikâyemizde isimler yok; sadece o ve ben varız. O, dünyadaki bütün kitapları okumak istiyordu. Ben ise sadece onu istiyordum... 
168 syf.
·1 günde·10/10 puan
Aslında Wattpad kitabı değil. Tarzı Wattpad kitaplarının hiçbirine benzemiyor. Daha doğrusu, okuyacağınız hiçbir kitaba benzemiyor. İlk Google Play'de vardı. Bir ara Wattpad'e kondu, Wattpad'te popüler olup ödül alınca insanlar Wattpad kitabı sanmaya başladılar. Aşk ve bilimkurgu türünde. Su gibi akıyor, sade bir dili ve farklı bir anlatımı var, kurgusu çok özel. Size de değişik duygular yaşatacağına eminim. Okumaya doyamayacaksınız.
168 syf.
·1 günde·9/10 puan
Kurgusu güzel iki farklı hikayeden oluşan bir kitaptı.. Birkaç saatte bitti, ikinci hikaye gereksizdi bence, ilk hikayeyi biraz daha uzatıp güzel bir sonla bitirse 10 yıldız alırdı benden.. Türk yazarları gerçekten destekliyorum, bu kitaplar reklamı yapılmadığı için Bkm kitapta 3 liraya satılmamalı yahu! Sahip çıkmak gerek yazarlarımıza!!
168 syf.
·10/10 puan
BAYILDIM! Şu ana kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri, başladım ve bırakamadım bir nefeste bitirdim, yerimden kalkmadan etrafımdaki hiçbir şeye tepki vermeden. Çok güzeldi tam filmlik eser.
168 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap içinde iki farklı hikayeyi barındırıyor. Ben ilk hikayeyi wattpad üzerinden okumuştum ama ikincisinden haberim bile yoktu. Zaten uzun zamandır wattpad de kullanmadım. İlk hikaye zaten bildiğim için beni pek etkilemedi ama ilk okuyuşumda bayılmıştım ve nasıl olur da bir insan böyle bir kurgu yapabilir diye düşünerek hayret etmiştim. İkinci hikayeyse beni bambaşka yerlere sürükledi. Zaman yolculuğu içeren şeyleri hep sevmişimdir zaten. Ama bu kitapta zaman yolculuğunun bambaşka boyutlarına giriyoruz. Yazarın kalemine aşık olmaktan kendimi alamadım. Umarım yakın zamanda başka ve çokça hikayeler yayınlamaya devam eder.
98 syf.
·8/10 puan
Kitabi Wattpad de görüp okumustum ancak bir cok wattpad kitabindan farkli.Icinde ne tecavüz ne siddet ne de kötü cocuk saf iyi kizimiz var.Ask ve bilimkuru tarzinda denebilir.Hoslandiginiz insanla tanismak icin neler yaparsiniz bilmem ama benim kitapta okuduklarimi yapamayacagimi biliyorum.Ya da ona kizip sinirlendiginizde hirsinizi nasil alirsiniz?Ya öfkeyle attiginiz adimdan pisman olursaniz ne olur?Kitap saatler icinde akip gidiyor basladiginiz gibi bitireceginize eminim.
168 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Etkileyici bir hikaye sevdim. Kısa ama manalı bir anlatımı vardı bu kitabı ilk Google playde görmüştüm biraz okumuştum ilgimi çekti sonra almaya karar verdim okudum bitti Tavsiye ederim
168 syf.
Kitap wattpad kitabıyken okudum kitaba bayıldım ama aslında klasik bir aşk hikayesi ... İnsanın içine heyecan veriyor .. Yeni okuyanlara güzel kitap ....
Şimdiden okuyacaklara iyi okumalar...
Kütüphanede ilk gez görüp aşık olan ve sırf kendine aşık etmek için çocuğu düşüren ve bir yemek sonrası yeni bir aşkın başlangıcı oluşunu anlatan bir hikaye tavsiye ederim
Dili güzeldi. Bu kitabı ilk Google Play Kitaplar'da gördüm ve sonrasında da Wattpad hesabım üstünden,Wattys ödülü aldığında ilgimi çekti. Henüz tümünü bitirmedim,ama ilk 2 bölümünün dili çok güzeldi.

İsim vermemesi,Küçük Prens'te olduğu gibi hem büyülü hem gizemli hem de mistik bir hava katmış. Aynı zamanda da üniversiteli bir kızın,sevdiğini kaybetmemek için uğraşmasına tanık oluyorsunuz.

Betimleme yok. Hiç hem de. Kimin kaşı kara,kimin gözü ela bilmiyoruz. Bu da güzel.

Sonra şu ilginç proje var. Maymuş Köpüş falan. Daha iyi isimler bulabilirlerdi.

Güzel bir kitap. Bu kadar yani daha ne yazayım abi?
168 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
BİR ÜNİVERSİTELİ HİKAYESİ

“Her roman bir veya birkaç hayatı, o hayatların en can alıcı anlarını özellikle vurgulayarak anlatır. Onu okuduğumuz zaman o hayatları görmüş gibi oluruz.”

“Önce oyunu kurallarına göre oynamasını öğren, sonra herkesten iyi oynamayı.”

Eser iki hikayeden oluşuyor. Birinci hikayede üniversiteli iki gencin yaşadıklarının konusu işlenmiş. Hikayede karakterlerin isimleri yer almıyor, hiç isim olmadan yazılması farklı olmuş. Sadece iki hayvana takılan lakaplar var, maymuş ve köpüş. Kütüphanede başlayan ve sonrasında sevgi ve tutku oluşması ardından kıskançlık ve kaybetme korkusu güzel işlenmiş. O sarı cadıya da sinir olduğumu söylemeden geçmek istemiyorum. İki gencin hikayesine birde bilim kurgu eklenmiş. Küçük yaşlarda izlediğim bir filmi anımsattı bana eserde yaşananlar. Filmde çocuğu elektrik çarpmasından sonra bilgisayardaki tüm bilgiler o gencin zihnine girip başarılı oluyordu. Çok ilginç gelip benim de başıma gelse ya demiştim ilk okul çağında  Açıkçası kızın çocuğun üzerinde uyguladığı eylem sonrası kız ve profesör kadar bende korktum. Güzel bir kurgu olmuş. Anlatımı yormuyor sade bir şekilde ilerliyor. Yalnız oğlana da çok kızdım o sarı cadı ile ilgili, birde kızın söylediği şarkı sonrası sahneye çıkınca zihnimde farklı gelişmişti ama oğlanın söylediği cümle sonrası yuh yani dedim istem dışı… Kütüphanenin başına gelen olaya da çok üzüldüm.

ikinci hikaye de farklı bir işleyiş olmuş. İnsan ne kadar uğraşırsa uğraşsın kaderini değiştiremez. Ne yazıldıysa o gerçekleşir hayatımızda. Kendi seçimlerimiz sonucu yaşarız kaderimizi. Geleceğe gitmiş olsak bile fark etmez. Bu hikayede Tufan, Şaçada, Ahmet ve Murat karakterleri yer alıyor. Kendini çok akıllı zanneden Şaçada olacak kişi kaderini değiştirmeye uğraşması hiçbir işe yaramadı… İsmin açılımını öğrendikten sonra bende karakter gibi saçma olduğunu düşünürken yerinde bir isim olmuş dedim.

Yazarımız hikayelerini sade ve akıcı bir dille yazmış. İlk hikayeyi biraz daha uzun tutabilirdi. Ama yine de güzeldi. Eser içerisinde şarkı sözleri vardı ve paylaşımda o şarkıyı koyayım dedim aradım bulamadım. Ön yargı ile yaklaşıp yazara kızdım, alt kısma neden hangi şarkı ve kime ait olduğunu yazmadı diye düşünürken aramalarda bir videoya rastladım. Kitabın içerisinde yazan şarkının sözlerinin olduğu kısmının resmi ile birlikte birisi şarkıyı seslendiriyor. Sanırım yazarın kendisi yazdı o sözleri. Yazarımızın eline yüreğine sağlık diyorum. Bol okurları olur inşallah.

#atahanbaşaran #birüniversitelihikayesi #okudumbitti
168 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Hikayenin değişik bir kurgusu vardı. İlk hikayede bazı bilinmezlikler vardı. Fakat buna rağmen güzel bir hikayeydi. İkinci hikaye ise en beğendiğim oldu. Zaman da yolculuk ile ilgili farklı bir kurguydu. Genel olarak hikaye güzeldi. Almanızı tavsiye ederim.
Fakat bu iş bana fazla karmaşık geldi. Kitapları doğru kitaplıktaki doğru rafa yerleştirmek yetmiyordu. Raftaki kaçıncı kitap olduğu bile önemliydi.
Düş, düşlerimden düşüyorum kollarına; tut, tut yoksa öleceğim.Bak, gözlerinden bakıyorum dünyaya; yan, yansımadır gördüklerin

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Üniversiteli Hikâyesi
Baskı tarihi:
21 Kasım 2014
Sayfa sayısı:
98
Format:
E-kitap
ISBN:
9781499694772
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Bir Üniversiteli Hikâyesi
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Leanpub BK
Baskılar:
Bir Üniversiteli Hikayesi
Bir Üniversiteli Hikâyesi
Bizim hikâyemizde isimler yok; sadece o ve ben varız. O, dünyadaki bütün kitapları okumak istiyordu. Ben ise sadece onu istiyordum... 

Kitabı okuyanlar 127 okur

 • M.H
 • Gulsum Arslan
 • (AZER)& (DENE)
 • Huzurlu Hayat
 • Derya
 • İlayda Köprülü
 • Yunus Emre
 • O҉l҉u҉ 00
 • o1ece
 • Ebru Güneş

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%3.3 (2)
9
%3.3 (2)
8
%1.7 (1)
7
%3.3 (2)
6
%1.7 (1)
5
%1.7 (1)
4
%0
3
%0
2
%1.7 (1)
1
%0