·
Okunma
·
Beğeni
·
268
Gösterim
Adı:
Bir Yolculuktur Aşk
Baskı tarihi:
3 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
256
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057674593
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
 Hayy Kitap
Kendini okyanusta bir damla sanma

Damlanın içinde kocaman bir okyanussun

“Seni kendime sakladım. Elimin değmediği ellerini ve dokunamadığım saçlarını usulca yüreğimin rafına kaldırdım.

Yürüdüğüm yolların sana çıkması için değil, bir gün seninle birlikte yürümek için bekledim tüm duraklarda.

Sevdiğin olmak için değil, seni seven olmak için adadım ömrümü.

Koltuğun en rahat yerini, masanın başındaki sandalyeyi sana ayırdım. Sakallarını, gözlerini ve ellerini başka kimse görmesin diye gecenin karanlığıyla örttüm de hepsini kendime sakladım.

Bu dünyadaki cennetimizi sonsuzluğa taşımak için ahretlik bir tutkuyla sevdim seni.

Seni, kendime sakladım. Hangi yağmurda ıslanıp üşüdüysen, ısıtmak için seni, yüreğimin yangınını sensizlik çırasıyla ateşledim.

Seni gönlüme yakıştırdım, niyet ettim sonsuza kadar kendimi sana saklamaya.”

Günlük duyguların, geçici heveslerin, anlık iltifatların hüküm sürdüğü değil, ebedî güzelliklerin barındığı “biz” mabedine dönüşü anlatan çarpıcı bir aşk hikâyesi.

Ömür denilen seyrüseferde kâinatın işaret ettiği mesajların ışığında kendini keşfetme arayışı ve tevafukların izinde bir hakikat yolculuğu…

Canı yanacak diye korkan niyet etmeden dönsün yolundan.
256 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün size bir arayış kitabının yorumuyla geldim Elif'in kendini bulması için çıktığı yolculukta biz de onunla onun kendisini bulmasına şahit oluyoruz.
Yazarımızın kalemini beğendim. Okurken hiç sıkılmadım. Hatta bazen, onun geçmişinde babası veya babaannesi ile yaptığı sohbetleri anlatmasın da hem yüzümde bir gülümseme oldu hem de bazı şeyler öğrendim.
Elif, maneviyatı güçlü bir baba ve baba anneye sahipmiş. Ne güzel dedim. Onlarla gurur duydum. Böyle adı gibi dimdik bir Elif yetiştirdikleri için. Elif'in annesine çok kızdım ve açıkçası hala anlayamadım. Ben de bir kız annesiyim. Kızım benim canımdır o yüzden Elif'in annesini anlamam mümkün değil. Sebebini okuyup öğrenin
****************
Elif, mahallelerine her cuma günü gelen çocuklara şeker dağıtan ve onlara hikayeler anlatan adını bile bilmediği adama gönlünü kaptırır ama onunla tanışmak nasip olmaz ve gelmez olur şeker dağıtan adam. Elif bekler her cuma ama beklenen gelmez. Sonunda beklemekten vazgeçer kendini ve gerçek aşkı bulmak için bir yolculuğa çıkar. Ve yolu güzel bir yere düşer. Fazla spoi vermek istemiyorum. Kısacası, güzel bir kitaptı hem güzel bilgiler edinebileceğiniz bir kitap. Okumanızı öneririm
İyi okumalar diliyorum
Kitapla kalın arkadaşlar
256 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu dünyaya gözlerini açan herkes ömür yolunda yolcudur. Kimi kısa kimiyse uzun kalır bu yolda, lakin önemli olan ne kadar çok kaldığın değil, ne kadar çok anladığındır. Bu yol bakma değil görme yoludur. Kim ki yaşamak için yürür, bu yolculuğu anlamamış olur.
Bu yol, yürümek için yaşayanların yoludur.

Biri sizi seviyor ve sohbetinize layık görüyorsa sizin sahibinizdir, siz de onun..

Harika bir kitaptı.. Yazarın ilk kitabı ama kalemi efsaneydi.. Okudukça gözlerimi açtı..
Hayata, insanlara ve en önemlisi Aşk'a olan bakış açınız değişiyor.. Elimde kalemle kitabı okudum, her yerini çizme ihtiyacı hissettim..
Özel paylaşmak istediğim de yazarın 'nahif' kelimesinin yazımıyla alâkalı anketini doğru cevaplamamla hediye edilen kitaptı.. Almak istediğim ancak hediye olunca kitabın daha farklı bir yerde olmasına vesile oldu..
256 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitap Yorumu // Bir Yolculuktur Aşk - Betül Ak Örnek

Selamlar çok sevgili okurlar! Bugün yine fazla okumadığım tarzda olan ama beğenerek okuduğum bir kitabın yorumu ile geldim. Kitabımız baş karakterimiz olan Elif'in kendini bulma yolculuğuna çıkmasını anlatıyor. Bu yolculuğa çıkma sebebi ise adını bile bilmediği, gamzeli adamı bulmak. Ayrıca Elif'in kitapta insanların gerçek yüzünü anlaması benim hoşuma giden bir noktaydı. Sebebini bilmiyorum ama onun adına sevindim.Yazarın akıcı ve güzel bir dili vardı. Okurken hiç sıkılmadan okudum. Fazla kalın olmaması sebebiyle ise hemencecik bitti. Kitapta bazı bölümler vardı ki içimdeki sıkıntıyı aldı götürdi desem yalan olmaz sanırım... Kitabı okurken biraz aklım karışmış, soru işaretleri olmuştu kafamda. Ama kitabın sonlarına geldiğimde hepsi birer birer yok oldu. Bu da kitapta hoşuma giden bir başka olay oldu. Ayrıca bir sürü de ders çıkardım kitaptan ve bol bol da altını çizdim sayfaların. Kitabı okumanızı tavsiye ederim sevgili okurlar. Apayrı bir havası var. Bir de böyle edebiyat seviyorsanız değmeyim keyfinize...
256 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Herkese merhaba,
:
Maneviyatı yüksek, huzur vaad eden kitaplari okumayi seviyorum. Içi sıkılanlara özel bir önerim var.
:
Kitabı bitirince içinizi huzur kaplayan bir atmosferin içinde bir süre düşüncelere dalıyorsunuz.
:
İçinde cokca güzel alıntılar var. Sizi kendinize getirecek dozda ince güzel alıntılar.
:
Adı 'Elif' olan karakerimiz kendi gibi dik, başını eğmeyen bir kızdır. Kitabin tam da hakkini veren bir karakter. Elif bir aşkın narında bir yolculuga çıkar. Bu yolculuk onu dönüştürür, kendine döndürür.
:
Elif'in yolculuğu ona has değil. Hala bir yerlerde Elifler mücadele veriyor. Aşkın yolculugi devam ediyor.
:
Ben anlatimini, konusunu çok begendim.
256 syf.
·5/10 puan
Kendini bulmak için yola çıkan aslında kâinatı anlamak için çabalayan bir Elif'in hikayesi. Bolca tasavvuf içeriyor. Ayetlere ve çok güzel altı çizilecek kelimelere yer verilmiş. .
Ben bu tarz kitaplarda biraz daha sayfa aralarına gizlenmiş arayış içinde olanların zaten muhakkak görebileceği cümleleri seviyorum. Hemen hemen her sayfada inanç ve arayış kelimelerine denk gelmek ilgi çekici olmaktan çıktı maalesef.
256 syf.
Herkese Merhaba⁣
Beni bilen bilir her kitaptan en ufacık bir aşk sahnesini bulur ona sıkı sıkı sarılır mutlu olurum Kitabı elime aldığımda çok heyecanlıydım. Bir aşk romanı okuyacağım diye malum en çok sevdiğim tarz aşk romanları itiraf ediyorum ilk sayfalarda bir şok yaşadım ama sonra kendimi kitaba öyle bir kaptırdım ki sormayın gitsin ⁣
Yazarımızın akıcı bir dili var kitabın sayfa sayısı da az olunca hemen okundu. Yoksa bu ay işim zor.⁣

Elif'imiz var baş kahramanımız. Onun ağzından anlatılıyor kitap. ⁣
Elif, babasına çok düşkün bir kız çocuğuymuş bunu babasını özlemle anlatmasından ve onunla geçirdiği bazı olayları ya da sohbetleri bize aktarmasından anlıyoruz. Babasının ölümünden sonra maalesef hem yetim hem öksüz kalmış. Diyeceksiniz ki annesi de mi öldü? Hayır ama sebebini size söylemeyeceğim okuyup öğrenin ⁣
Babasının ölümünden sonra Elif, babaannesi ile yaşar yetim ve öksüzlüğüne derman olur babaannesi ama onu da kaybedince yanlızlığa ve büyük bir boşluğa düşer Elif ⁣
Yalnızlığının dermanını akraba, arkadaş komşu da arar. Ama fayda etmez. İnsanların gerçek yüzünü öğrenir Elif. Yüzüne gülüp arkandan konuşan insanlar vs. Ve kabuğuna çekilir. Ama aslında tam da yanlız sayılmaz bir yoldaşı var Kısmet. Yani kedisi. ⁣

Mahallelerine her cuma günü gelen beyaz gömlekli , kumaş pantolonlu, yeşil gözlü, sakallarının bile saklayamadığı gamzeleri olan bir adam vardır. Cuma namazından çıktıktan sonra bu adam mahallenin çocuklarıyla oturup onlara hikayeler anlatır ve onlara şeker dağıtır. Elif, gizliden gizliye hep onu izler acaba neler anlatıyor da bu kadar mutlu oluyor çocuklar diye düşünür ve hayaller kurmaya başlar. Elif, sevdalanır bu adını bile bilmediği gamzeliye. İşte dedim ben bu satırları okurken vav aşk geliyor. Ama bir kere göz göze gelirler ve hiç konuşmazlar ve adam bir daha gelmez. İşte bundan sonra Elif, bir yolculuğa çıkar. ⁣

Kendini bulma ve gerçek aşkı bulma yolculuğu. Elif, adı gibi dimdik durmayı sadece Rabbinin huzurunda vav gibi eğilmeyi öğrenmek için çıkmıştır bu yola peki öğrendi mi? ⁣

Elif'in bu yolculukta yolu nereye düştü?

Peki, gamzeli yeşil gözlüsü o adam ile yolları kesişti mi?

Ay bu gamzeliler beni öldürecek

Herkese keyifli okumalar diliyorum.
Kitapla kalın, mutlu olun
256 syf.
·27 günde·Puan vermedi
Bu dünyaya gözlerini açan herkes ömür yolunda yolcudur. Kimi kısa kimiyse uzun kalır bu yolda, lakin önemli olan ne kadar çok kaldığın değil, ne kadar çok anladığındır. Bu yol bakma değil görme yoludur. Kim ki yaşamak için yürür, bu yolculuğu anlamamış olur.
Bu yol, yürümek için yaşayanların yoludur.
256 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Grurlu ve dimdik elif.
.
.
Manevi bir aşk çıkıyor karşısına Manevi aşktan dolayı birçok kişiye ders veren grurlu elif.
.
.
Elif isminin anlamını verip babannesinin koyduğu ismi dimdik taşıyor.
.
.
Bol Bol altını çizdiğim güzel bir kitapdı.maneviyatı yüksek öğüt veren bir kitapdı.
256 syf.
·Puan vermedi
"Kendini okyanus içinde bir damla sanma. Damlanın içinde kocaman bir okyanussun"  cümlesiyle başlayan kitap daha ilk sayfalardan sizi alıp içine çekiyor.
Bir sonbahar gününde dünyaya gelen bir kız çocuğu...
İnsanların türlü hilelerine hayata ve yaşadıklarına karşı hep dimdik olsun Allah tan başka kimseye vav gibi eğilmesin diye "Elif" koyar büyğkannesi adını. Sadece adının hediye etmez aynı zamanda üzerinde elif harfli bir kolye hediye eder ona doğduğunda.

İsimlerin insanların üzerindeki etkisine hep inanmışımdır. Elif de adı gibi dimdik olma yolunda adının hakkını vermek için ömrünü yolun sonuna kadar arayış içinde geçirmeye adamış bir kız.

Elif yazılı kolyesini her cuma sadece pencereden gördüğü etrafındaki çocuklara hikayeler nlatıp şekerler dağıtan yakışıklı adını birkez bile  duymadığı, anlık bir bakışla aşka tutulduğu adamın ayaklarının dibine düşürmesiyle başlıyor yolculuğu.

Hem kalbini çalan hem kolyesini alıp kayıplara karışan hiç tanımadığı adını dahi bilmediği beşeri aşkın peşinde hakiki aşkı aramaya başlıyor.

Hayatın çetin sınavlarından nasibini alan Elif yolun sonundaki mutluluğa kavuşmak değil o yolda olmaya gizli msjları almaya kalp gözünü açmaya niyetli...


Çok güzel bir kitaptı. Ruhumu doyurdu. Öyle derin cümleler vardı ki kitabı bitirip son sayfayı kapattığımda içimde sonsuz bir huzur vardı. Hayatta tesadüf diye bişey yoktur ve benim bu kitabı okumam tesadüf değildi.
Şükürler olsun parçayı değil bütünü gösteren Rabbime.
256 syf.
·Beğendi·10/10 puan
İyi geceler arkadaşlar sizlere
Yazar #BetülAkÖrnek hanımın kaleminden
#BirYolculukturAşk kitabının yorumuyla geldim.
Elif adında annesi ve babası olmayan, babaannesi ile yaşayan, ismine layık yaşayan güzel yürekli bir kızın hayatı o kadar güzel anlatılmış ki beni içine aldı ve sanki bende kitaba dahil oldum, Elif maneviyata değer veren, ona göre yaşayan bir kızdır, o karşısına çıkana kadar ve acab annesine ne olmuştur? Karşısına çıkan onun hayatın da nelere sebep olacak? hepsi bu kitapta okumanızı tavsiye ederim.
Yazarımızın kalemi daim olsun.
#hayatevesığar #evdekal #evdehayatvar #evdekalkitapoku #kitapcandır #kitaptavsiyesi #neokudum #kitapokubizimle #hayykitap
@@kitapkokusu_ve_ben
256 syf.
·Beğendi·9/10 puan
- Günlük duyguların, geçici heveslerin, anlık iltifatların hüküm sürdüğü değil, ebedî güzelliklerin barındığı “biz” mabedine dönüşü anlatan çarpıcı bir aşk hikâyesi. Ömür denilen seyrüseferde kâinatın işaret ettiği mesajların ışığında kendini keşfetme arayışı ve tevafukların izinde bir hakikat yolculuğu. "Canı yanacak diye korkan niyet etmeden dönsün yolundan."
.
.
- Hepinize merhaba arkadaşlar. Size çok güzel bir kitabın yorumu ile geldim. Öncelikle yazar Betül hanıma kalemi ve güzel yüreği için teşekkür ederim. Okuduğum narin ve zarif kitaplardan biriydi. Kitabı okudukça hayata, insanlara ve en önemlisi de Aşk'a olan bakış açınız değişiyor. Maneviyatı yüksek ve huzur vaad eden bir eser. Yazarın kalemi aşırı güzel ve ilk kitabı olmasına rağmen gayet başarılı. Kitabın içerisinde durup düşüneceğiniz ve sizi kendinize getirecek güzel alıntılar var. Karakterin ismi Elif ve gerçekten adının manasını taşıyarak kitabın hakkını veren bir karakter. Bol bol altı çizilmelik satırların olduğu, hakiki aşkı ve dimdik durmanın öyküsünü anlatan bir eser. Kitabı burada sıklıkla görüyordum. Kararsızdım alıp almamak için. Çokta ilgimi çekiyordu ama daha önce böyle eserler okumamıştım. Yazar tam da o sıralarda kitabını bana hediye etti. Bunun içinde ayrıyeten teşekkür ederim. Okumanız ve okutmanız dileği ile. Muhabbetle ve kitapla kalın.
256 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10 puan
Maneviyatı çok yüksek olan, çok güzel bir iç hesaplaşma yaşayan, arayış dolu bir kitap. Gerçekten yavaş yavaş, hazmederek okudum bu kitabı. Tadı damağımda kaldı desem abartmış olmam diye düşünüyorum. Tasavvufî yönleri ağır basan kitapları okuyorum ama ilk kez bu kadar tad aldım.
Aşka uçma kanatların yanar. Sadi Şirazi
Aşka uçmazsan kanatların neye yarar? Mevlana
Aşka vardıktan sonra kanadı kim arar? Yunus Emre

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Bir Yolculuktur Aşk
Baskı tarihi:
3 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
256
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057674593
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
 Hayy Kitap
Kendini okyanusta bir damla sanma

Damlanın içinde kocaman bir okyanussun

“Seni kendime sakladım. Elimin değmediği ellerini ve dokunamadığım saçlarını usulca yüreğimin rafına kaldırdım.

Yürüdüğüm yolların sana çıkması için değil, bir gün seninle birlikte yürümek için bekledim tüm duraklarda.

Sevdiğin olmak için değil, seni seven olmak için adadım ömrümü.

Koltuğun en rahat yerini, masanın başındaki sandalyeyi sana ayırdım. Sakallarını, gözlerini ve ellerini başka kimse görmesin diye gecenin karanlığıyla örttüm de hepsini kendime sakladım.

Bu dünyadaki cennetimizi sonsuzluğa taşımak için ahretlik bir tutkuyla sevdim seni.

Seni, kendime sakladım. Hangi yağmurda ıslanıp üşüdüysen, ısıtmak için seni, yüreğimin yangınını sensizlik çırasıyla ateşledim.

Seni gönlüme yakıştırdım, niyet ettim sonsuza kadar kendimi sana saklamaya.”

Günlük duyguların, geçici heveslerin, anlık iltifatların hüküm sürdüğü değil, ebedî güzelliklerin barındığı “biz” mabedine dönüşü anlatan çarpıcı bir aşk hikâyesi.

Ömür denilen seyrüseferde kâinatın işaret ettiği mesajların ışığında kendini keşfetme arayışı ve tevafukların izinde bir hakikat yolculuğu…

Canı yanacak diye korkan niyet etmeden dönsün yolundan.

Kitabı okuyanlar 49 okur

 • Sevde Buzdan
 • Fatıma
 • Melek BAŞARAN
 • Hatice İlhan
 • Elif KABAYER
 • Kübra Dericioğlu
 • Emine Bedir
 • ᗩYŞEGÜᒪ
 • Semiha Gök
 • Selma Çayır

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (9)
9
%4.8 (1)
8
%33.3 (7)
7
%4.8 (1)
6
%4.8 (1)
5
%4.8 (1)
4
%0
3
%4.8 (1)
2
%0
1
%0